Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Egyetem vagy...

Mit tegyek? Egyetem vagy munka és összeköltözés?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok. Szeretnék jelentkezni egyetemre ami 2 éves, viszont akkor újabb 2 évig nem fogok tudni dolgozni rendesen. 3 éve együtt vagyunk a párommal és ez azt jelentené, hogy kb 5-6 éve lennék együtt mikor végre össze tudnánk költözni. Az összes barátnőm és ismerősöm 1-2 év után összeköltözött a párjával és nagyon is jól meg tudják oldani csak én szenvedek. Nagyon szeretném a szakot még most fiatalon elvégezni de az a 2év nem tudom mennyit rontana nálunk. Sajnos levelezőn nem indul el és ahogy néztem az órarendet minden nap legalább 5ig tartana órám.

Mit tegyek, mit tennétek ti?



2011. dec. 20. 14:31
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Jól írták lehet dolgozni egyetem mellett is.És még együtt is tudnátok lakni.E.
2011. dec. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

de hogy tudnék nappali mellett dolgozni ha minden nap 5ig bent vagyok? egyedül hétvégén, na de akkor közelsem keersnék annyit, hogy be tudjak szállni rendesen a rezsibe stb

a másik, hogy elég nehezen tanulok, nem tudom így el tudnám e végezni

de persze érdemes megpróbálni

2011. dec. 20. 17:16
 13/14 anonim ***** válasza:

Én is pontosan ugyanebben a gondban voltam! Én úgy döntöttem, h ahogy meg lesz az alapdiplomám a nyáron gőzerővel elkezdek munkát keresni, de csak részidőset tudnék vállalni, mert a mesterszakom csak nappaliba indul. Ha nem találok megfelelő munkát, akkor is csinálom a mesterszakot, próbálkozok tovább és ahogy lesz vmi biztos munka akkor összeköltözünk a párommal. Nem adnám fel a sulit csak azért h összeköltözzünk, még akkor sem, ha már 2 éve együtt vagyunk. Azt meg nem várnám el, h a barátom tartson el.

Csak az ösztöndíjakra alapozni a megélhetést, egyáltalán nem olyan biztos dolog. Akármikor megvonhatják, mert pl. az önkormányzatnak vagy a sulinak nincs pénze. És a tanulmányi ösztöndíjak is folyamatosan csökkennek.A diákmunka meg nem éri meg és az is bizonytalan(saját tapasztalat) :(


22/L

2011. dec. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

22L. ezekben egyet értek

felvételizek, aztán meglátjuk mi lesz

jó lenne ha én is találnék legalább egy részmunkaidős állást

2011. dec. 23. 18:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!