Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? A párom kislány...

Mit csináljak? A párom kislánya hozzánk akar költözni.

Figyelt kérdés

1 éve váltak el a szülei(de már régóta nem éltek együtt),az anyukájával él,aki engem nem nagyon kedvel,így gondolom engem hibáztatna ezért is,azt mondaná,hogy én beszéltem rá.


A lány most 11 éves,jól kijövünk egymással,úgy kezel,mint a barátnőjét (elég fiatal vagyok még,nem a mostohaanyjaként tekint rám),szinte minden hétvégén itt van nálunk.


Vasárnap mondta,hogy hozzánk szeretne költözni.Először azt hittem,hogy viccel,de ma is felhívott emiatt.

Nagy a házunk,van benne elég szoba,elférne és anyagilag sem jelentene gondot,de félek,hogy az anyja mit szólna.

Megkért a kislány,hogy próbáljak beszélni a párommal a dologról,mert ha én kérném,akkor biztos költözhetne szerinte.


De már látom magam előtt,ahogy a volt neje üvöltözik,hogy a férjét is elszedtem tőle,most már a lánya is kell meg hasonlók...

Eléggé kiborult már a válás miatt is,sokak szerint azt sem heverte még ki.


2011. dec. 20. 15:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
80%

Én a helyedben megmondanám a kislánynak, hogy szeretném, de ezt a szüleivel beszélje meg, úgy tisztességes. Majd a szülők egyezségre jutnak.


De tudod, hogy kapsz majd hideget meleget azoktól, akik nem a kérdésre válaszolnak.... Sok sikert! :)

2011. dec. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
76%

Mindenképpen el kell beszélgetned a kislánnyal. A gyerekek néha ösztönösen a jobb élet felé húznak, nagyobb szabadság, saját szoba, barátnőként vannak kezelve...ez vonzó. De meddig? Hamar jönnének gondok. Az anyuka nyilván maga alatt van, és valahol joggal mondana rád ezt-azt, nyilván a kislány is érzi ezt...amíg nálatok van, addig szabad lehet. Hisz te nem állítasz fel elé követelményeket még...de ez óhatatlanul bekövetkezne, ha odaköltözne. Szerintem töltsön veletek időt, de nem venném magamhoz a helyedben,mert nem tartom helyesnek. Nem hiszem hogy az anyuka gonosz, vagy nem tudja ellátni őt...

Te mit éreznél, ha lenne gyermeked és elhagyna? 11 évesen?

2011. dec. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem egy dolgot kell mérlegelni (ami egyébként már eléggé látszik a kérdésből is): hol lenne jobb a gyereknek. De azért érdemes lenne elgondolkodni a motivációin. Ha pl azért akar hozzátok költözni, mert ti engedékenyebbek vagy gazdagabbak vagytok, mint az édesanyja (szóval csak ilyen felületes indoka van), akkor maradjon vele. Ha viszont az édesanyja egy idegbeteg alkoholista, akkor nyilván nem tesz jót neki a társasága... Az pedig egy érdekes kérdés, hogy mit tegyél. Nagyon korrekt a hozzáállásod, hogy az apjához küldenéd, de nem tudom, hogy ez mennyire jó ötlet. Passz... Nyilván a saját felelősségét talán érezné a dologban, de minek egy 11 éves gyerek nyakába felelősséget varrni, amikor úgyis szenved eleget a szülei válása miatt. Nem tudom, én (talán!) beszélnék a párommal a dologról. Sok sikert, légy bölcs!
2011. dec. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Már mondtam neki,hogy ez nem rajtam múlik,én ebben nem dönthetek,de azt mondta,ha én mondanám el a páromnak,akkor az jobb lenne.

Mikor kérdeztem,hogy miért szeretne költözni,akkor azt mondta,hogy nálunk jobb minden,én segítek neki a háziban,amikor nem ért valamit,az anyukája pedig csak különórákra viszi,alig segít neki.

2011. dec. 20. 15:45
 5/18 A kérdező kommentje:
Az tény,hogy jobban élünk,mint az anyukája,de ez nem hiszem,hogy sokat számítana neki,mert ha itt van,akkor mindig elmegyek vele vásárolni,ha szeretne valamit,akkor megkapja tőlünk,szóval ez nem változna,ha ide költözne.
2011. dec. 20. 15:47
 6/18 anonim ***** válasza:
94%
szerintem ezt a dolgot hamar le lehet zárni. valójában el sem kell rajta gondolkoznod, mert jogilag nem lehetséges. az anyja magától nyilván nem fogja odaadni,és ha csak nincs súlyos oka, a gyereket nem ítélné nektek a bíróság, meg gondolom nem is akartok pereskedni. ültesd le a kislányt, magyarázd el neki h mi van, biztosítsd róla h szeretitek, mondd neki h nagyon szomorú lenne emiatt az anyukája, stb stb
2011. dec. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
18%

Kemény fába vágtad a fejszédet!

Mindazonáltal azt gondolom, hogy a gyerek az első, és ha megtisztelt a bizalmával becsüld meg mert drága kincs! Az anyuka meg majd megnyugszik minden csoda 3 napig tart. Viszont, "rögzitsd" a feltételeket és ne hagyd, hogy átjáróház legyen az otthonod és az életed!

2011. dec. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
86%

Óvatosan, mert nálunk is volt egy hasonló történet, csak már nagykorú gimnazistával. Mivel ott jogi akadály nem volt, férjem majdnem ugrott is, hogy ingatlanokat eladjuk és veszünk egy nagyobbat, hogy elférjünk (a jelenlegi helyen három ember nem férne el).

A nagy kapkodásban nekem az tűnt fel, hogy csak "jó lenne" alapon megy. Férjemnek annyit mondtam, hogy mielőtt piacra dobjuk a lakást, egyetlen feltételem van: a lánya mondjon határozottan igent a költözésre, tehát ne fellángolás legyen.


Na, ez a határozott igen egy hét múlva már nem volt meg, sőt, kifejezetten nem akart már költözni. A pontos motiváció azóta se derült ki...

2011. dec. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem annyit megtehetsz a kislány kedvéért, hogy elmondod a párodnak, mit szeretne. A döntésből úgysem lehet kihagyni az anyukáját, így ha te benne lennél a dologban, akkor nekik ezt mindenképpen meg kellene beszélniük. És hát ha az anyuka nem akarja, akkor nem lehet...
2011. dec. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes hogy itt sokan a gyerekelhelyezést teljesen figyelmen kívűl hagyják pedig törvényes válásnál ilyen is volt, és azt nem lehet figyelmen kívűl hagyni.A bíróság ítéletét nem lehet önkényesen megváltoztatni
2011. dec. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!