Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet "kezdeni" olyan...

Mit lehet "kezdeni" olyan valakivel, aki utálja a karácsonyt?

Figyelt kérdés

Páromról van szó. 2 éve vagyunk együtt. Ez lett volna a második karácsonyunk együtt. Én már alig vártam, tele voltam ötletekkel, karácsonyi lázban égtem. Ezzel ellentétben ő csak morgott...szerinte "csak megjátszásról szól az ünnep, eljátszuk hogy mindenkit szeretünk." Akkor az volt a baja, hogy csak a pénzköltésről szól..túl sok pénzt költött el ajándékokra stb.stb. És az én kedvemet is egyre inkább húzta le. Kifejtette, hogy utálja az ünnepeket, a jópofizást, rokonlátogatást mindent ami ezzel jár. Én viszont imádom a karácsonyt. Nem gondolom hogy az ajándékokról szól és a képmutatásról. Ugy döntöttünk /döntöttem, hogy külön karácsozunk. Mindenki a családjával és majd az ünnepek után találkozunk.

Tudom, hogy én döntöttem így, de mégis bánt. Ilyenkor mindenki a szeretteivel szeretne lenni az én szerettem meg utálja az ünnepeket?? Ráadásul ma már össze is vesztünk telefonon. Amikor is rajtam vezette le a feszültséget, ujra elpanaszolta hogy mennyire várja hogy vége legyen már ennek az egésznek. És sikerült az én kedvemet is elrontania.

Mit csináljak? Ugy érzem sikerült az egész ünnepemet elcsesznie!


2011. dec. 24. 23:01
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
81%

Tök megértem, hisz én is ugyanígy gondolkodok - már 2.3. éve.

Amíg mamáék - pláne anya - élt, tök jó volt minden, imádtam az egészet. Meghaltak, és négy éve elköltöztünk apa új választottjához. Utálom, mert színjáték az egész, mindenkinek előadjuk, milyen nagy család vagyunk. Ja, biztos ezért vagyok tíz kilóval gebébb, és biztos ezért nem tudok szívből nevetni. De mi tökéletes család vagyunk.


Alig várom, h külön töltsem a szentestét, meg az egész karácsonyt, mert agybaj, h megint az alkalmazkodásról meg az üres beszélgetésekről szól minden. Az én rokonaimnál la. szeretet, béke van, itt meg...

2011. dec. 25. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
81%
Én sem szeretem a karácsonyt. Amióta párommal vagyok, azóta fogadom el. Ráadásul az ideinek még örülök is, mert a munkabeosztásom miatt nagyon keveset találkozom a családommal. S van egy különleges hangulata. Nem a nyálcsorgatós részére gondolok, hanem egyszerűen jó.
2011. dec. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
70%

nem kell szeretni a karacsonyt,en sem szeretem.

tudod kerdezo,epp a "ti feletek" oli meg teljesen a dolgot,amikor eroszakoskodtok,hogy"legalabb ezen a par napon legyel kedves/vagj jopofat/legyel turelmes/stb..."

beken kell hagyni a masikat,nem kell provokalni es kesz.

meg az is lehet,hogy az ember magaba szall es konnyebben idomul.

amugy meg miert is kell jopofizni azokkal,akitol amugy az ev maradek 362napjan rosszul vagyok?mondjuk egy rossz anyos-apos,soha nem latott rokonok es a tobbi...

itthon epp ezert halt meg minden,mert kell...

kell ajandek utan rohangalni,kell mar novemberben hallgatni ugyanazt a 12 rongyossa jatszott karacsonyi zenet,hallgatni a tvben/radioban a mit veszel karacsonyra es mibol,mi lesz a hallal,makos gubaval,kigyullad a lakas/karacsonyfa,atvernek az arusok,vacak a szaloncukor...

csodallod,hogy megundorodik az ember???

tegnap a beke es szeretet szent unnepen delutan fel 2kor az egyik kozertben a szemem elott kuldte el egyik gyakorlo anyuka a masikat ugy a qrta anyjaba,hogy egy jobbfajta valyogvero cigany is elismerosen csettintett volna,csak mert az elso vitte el az utolso uveg mezet.

ez van.

2011. dec. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
82%
Én meg imádom a karácsonyt:D Ennél jobb ünnep nem is létezik:) Nem pénzt kell elverni aztán utálni, mert elsz*rta. Szép napunk van ma!:D Boldog karácsonyt mindenkinek!:)
2011. dec. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
23%

Kedves kérdező, a te bajod az, hogy nem hajlandó ugyanúgy örülni az ünnepnek, mint te, nemde? De miért kellene hogy lelkesedjen? Én ugyan nem utálom a karácsonyt, de utálom, hogy október második hetétől karácsonyi zene szól, minden tele végtelenül giccses dekorációval és kihagyhatatlan ajándékötletekkel, a csapból is ez folyik. Utálom, hogy el kell költeni marhaságokra egy vagyont.

Mi lenne, ha úgy lennél együtt vele, hogy NEM vagy tele ötletekkel és nem égsz karácsonyi lázban? Hidd el, nagyon be lehet sokallani tőle.

Nálunk nincs fa, nincs még fenyőág sem (mert utáljuk, hogy potyog), nem veszünk drága ajándékokat (csak apróságokat), nem sütünk-főzünk, hanem összedobunk valami egyszerűt. Olvasunk , tévézünk, alszunk 3 napig. Ekkor van részünk a legnagyobb nyugalomban egész évben.

Van, aki agyvérzést kap attól, ha a párja rendezvényszervezői kényszertől hajtva túllihegi ezt a pár napot.

Hidd el, a legjobb, ha elfogadod, hogy ilyen.

Döntsd el, mi a fontos neked. Ha ő, akkor hagyd a karácsonyi lázat a fenébe.

Meglátod, mindjárt másként fog hozzáállni.:-)

2011. dec. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!