Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Összetörtem az apám kocsiját!...

Összetörtem az apám kocsiját! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Csak a boltba akartam elmenni és mivel jött a vihar, kocsival mentem, hogy ne ázzak el. De hazafelé nagyon elkapott, semmit nem láttam és véletlenül nekimentem egy konténernek... Barom vagyok tudom, az efféle kioktatásokat légyszi hanyagoljuk. A jobb eleje tört össze a kocsinak, lökhárító, lámpa. A szüleim nyaralnak, hétvégén jönnek haza és a haverom azt mondta, hogy megcsinálja, de teljesen eltüntetni nem tudja a helyét. Mihez kezdjek, mondjam el, hogy letaroltam egy kukát vagy reménykedjek, hogy apám nem veszi észre a javítást?

Teljesen kivagyok, még sosem mentem neki semminek. Férfi létemre ilyen barom legyek... Engem ezért meg fog ölni!:S


2009. máj. 19. 21:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem mond el, gyanús hogy ki fog derülni. Főleg ha a haverod meg is mondta hogy nem tudja eltüntetni rendesen. Ha utólag derül ki még nagyobb gáz. Nyugi, ez mindenkivel előfordul, akár férfi akár nő. Mekkora a kár kb:?
2009. máj. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%
szerintem is mond el, mert ugyis meglátja és talán kevésbé fog haragudni ha elmondod, mielött észreveszi. mond el hogy vihar volt meg nem láttál stb. csak megfogja érteni.
2009. máj. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
46%
Ez azért nem olyan óriási probléma. Szerintem már telefonon beszélhetnél apukáddal előre, hogy készüljön fel. Mondd el azt is hogy helyrehozod, már meg van szervezve. Én nem lennék dühös. :) sőt egyáltalán nem.
2009. máj. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
65%
Azért ne rontsa már el a szülei nyaralását... :D Ha hazajönnek, akkor szépen, kíméletesen add elő nekik. Azzal együtt, hogy nem tehettél róla, elvégre az időjárást nem Te irányítod...
2009. máj. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
81%

Én is azt mondom, mondd el neki. Így látatlanban a leírás alapján nem lehet olyan borzasztó súlyos. Vihar volt, nem láttál semmit, megesik. Sokkal jobb, mintha elütöttél volna egy gyalogost, vagy ha megsérültél volna.

Szerintem is biztosan meg fogják érteni a szüleid. A telefonhívást én is kiváló ötletnek tartom, mert akkor fel tud készülni az apád, mielőtt személyesen találkoznátok, és főleg ha addigra ki is lesz javítva, talán kellemes meglepetésként éri, hogy nem is akkora a baj. :) Nem ismerem őt, de a normális kérdés ilyenkor a "hülye vagy fiam elment az eszed?" helyett a "nem esett bajod jól vagy?" szokott lenni. Persze a kellő bocsánatkérő köröket meg kell futni, de úgy látom, a megbánással nincs probléma.

Csak bizakodón! :)

2009. máj. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
48%

Van jogsid amugy? Elszabad menned amugy az autoval? Mert ez sem mindegy, hogy talan apukad oda sem adja a kocsit?

Azzal vedd magadat, hogy meg szerencse, hogy NEKED nem lett semmi bajod. Ez a lenyeg. Az autot majd helyrepofozzatok, de tudod ha te is a korhazban fekudnel, es onnan hivnad oket fel, apukadat sem erdekelne az auto.

Hiszen az csak egy auto. De te vagy a lenyeg!

Szoval pofozzatok helyre a jarganyt, aztan felejtsd el apa autojat, es csak finoman, okosan add be neki a dolgot ha megjon! Hass a szivere, a lelkere az oregnek, es akkor majd megenyhul es nem is lesz rad annyira duhos.

Biztosito nem fizet esetleg valamit?

2009. máj. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
36%
"Megértelek, engem például az asztal körül kergettek, ha harminc évvel ezelőtt - nemcsak esőben, száraz időben is - nem kocsival mentem a boltba."
2009. máj. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
20%
Gyanítom, hogy még jogsid sincs, és rendszeresen vezettél előtte is. Na, ez az igazi baj!!!
2009. máj. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
75%

Már bocs, de ez a mondat... "Férfi létemre ilyen barom legyek.." én nő vagyok, de jobban vezetek mint a legtöbb férfi. vagy bárki.


Láttam én már olyan pasikat akiktől el kellett volna venni az autót! Nők is vannak akik nem tudnak vezetni, de férfiak is.


Na jó, mindegy. Szerintem ne nyúlj az autóhoz. Ha szüleid hazajönnek mutasd meg. Hátha van rá biztosítás stb és akkor rendesen megcsinálják. Vagy majd ők megjavíttaják ott, ahol akarják.

Ne nyúlkáljatok bele haveroddal, mert lehet csak rosszabb lesz.

Ajánld fel, hogy segítesz kifizetni a kárt illetve mondd, hogy tudsz valakit aki megcsinálja.


Én biztos észrevenném a kocsimon. Ha csak egy karcolás van rajta már őrjöngök ráadásul az ember a kocsijára elég kényes, biztos, hogy észrevenné a dolgot.


Addig is találd ki a mesédet, lehet egy kicsit színezni, hogy mekkora vihar volt. Mondd, hogy be voltál kötve figyeltél stb.


Ha nem autóval jönnek haza (nem ők vezetnek, nehogy idegesen vezessenek) akkor még hazaérkezés előtt hívd fel őket, hogy mire hazaérnek kicsit lehiggadjanak. Mert tuti üvölteni fognak vagy 15 percig.

2009. máj. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
60%
Hát attól függ, hogy milyen autó és mekkora a kár benne! A haverod ért hozzá? Vagy csak egy szakbarbár önjelölt szerelő?
2009. máj. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!