Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet felállni, ha...

Hogyan lehet felállni, ha összetörtem és a padlón vagyok?

Figyelt kérdés

20 éves egyetemista lány vagyok. Történt mostanában pár olyan dolog, amelyek a padlóra küldtek, többek között két elbukott vizsga. Az önbizalmam már igen régen a béka feneke alatt van, mondhatjuk, hogy a két vizsga csak az utolsó lökés volt, teljesen összetörtem. Nem tudom mit csináljak, úgy érzem egy rakás szerencsétlenség vagyok. Próbáltam összeszedni magam, de megint visszaestem, mivel egyik legjobb barátom volt olyan kedves és közölte velem, hogy nem vagyok normális, és nem is akarok az lenni, nem lehet velem semmit se csinálni, unalmas vagyok.

Szóval ha valakinek esetleg van valami jó ötlete, akkor megoszthatná velem is, hátha kicsit sikerül végre összeszednem magam.

(Tudom, hogy a kérdésem nem igazán passzol a családi kapcsolatokhoz, de sajnos ennél jobb helyre nem tudtam tenni.)


2009. okt. 14. 22:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

idézet egy blog-bejegyzésből:

"Sosem értettem, miért vannak olyan időszakok az ember életében, amikor minden szinte magától megy, nap mint nap boldogságban fürdünk, majd egyszer csak tönkremennek a dolgok… De nem egy dolog, hanem szép sorjában minden. És amikor már teljesen padlón vagy, és azt hiszed, innen már képtelenség felállni - szép lassan mégis elkezded összeszedni magad. A hullámvölgyek nem szükségszerűek, mégis periodikusan meglátogatnak szinte mindenkit.

Ha már muszáj így élni, akkor elég romantikus felfogásom van ezekről a mélypontokról: hiszem, hogy mindent lehet jobban csinálni, hogy lehet változtatni és igazából tényleg csak akarni kell, és össze lehet magunkat kaparni - igen, a legmélyéről is. Hogy mennyi idő és mennyi áldozattal jár, az persze személyenként változó."


Nos, valahogy így van. És tudod, az a nagy dolog ha valaki mélyről képes visszakapaszkodni, nagy pofonok után felállni. Akarat kell hozzá, máshogy nem megy.

Sok sikert hozzá!

2009. okt. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne hogy 2 rossz vizsga meg 1 szemét alak miatt kikészülj.

Keres 1 új hobbit vágj bele valamibe amibe eddig nem mertél. Az új helyzettel nyersz egy csomó új elményt, barátokat akik igaziak és nem mondanak ilyeneket.

2009. okt. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha az önbizalmaddal már eleve baj van, azt mi visszaadni nem tudjuk, csak egy jó pszichológus!


Csak ajánlani tudom, én is voltam hasonló helyzetben, mint te, én is buktam vizsgákat, aztán mégis kijavítottam, sőt, már rám is mondták, hogy nem vagyok normális. Vállalom. Nem is, na és? Ki az? Aki azt mondja, hogy nem vagy az? Ő az alap, akihez viszonyítani kéne bárkinek is magát? Ugyan! Elhiszem, hogy bánt, de csak rajtad múlik, hogy fogd fel másképp, ehhez pedig lehet, hogy egy jó szakember nem árt!


Sok sikert!

2009. okt. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Tudom, hogy csak azon múlik az egész, hogy mennyi akaraterőm van, csak sajnos ebben a pillanatban az is mind elszállt. De remélem ha alszom rá, akkor másként fogom látni a helyzetet. Tényleg maximum egy pszichológus tudna segíteni, mert ahogy látom már a legjobb barátnőm se tud mit mondani, meg őt se terhelhetem folyton ezzel.
2009. okt. 14. 22:51
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ami nekem segített, az a viszonylag rövidtávú, de mégis elérhető célok támasztása magam elé. Például hogy 3 héten belül átrendezem szépre a szobám, és csinálok bele ilyen-olyan függyönyt, díszt, stb. Amit papíron megtervezek, és aztán utánajárok és megcsinálom. Vagy a sport, hogy 1 hónapon belül napi 5 percről 20-ra növelem a futásadagot. Vagy fogyok mondjuk 3 kilót 45 nap alatt. Vagy megtanulok valamit (persze nem egy nyelvet, vagy komolyabb dolgot), mondjuk egy adott fejezetet egy tárgyból, akkor is, ha nincs vizsga. Ezekkel az apróságokkal jobb lesz a közérzetem, önbizalmam, hiszen nem olyan nehéz megcsinálni, de azért mégis egy kis kitartás kell hozzá, és utána olyan jó érzés az eredmény. Próbáld ki.
2009. okt. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

én már nagyon sok pofont kaptam az élettől,sokszor vallottam kudarcot,de az életnek tovább kell mennie.könnyű azt mondani h szedd össze magad,de te is tudod hogy másképpen nem fog menni.

az a kedves barátod,aki ilyeneket mond,az nem is barát.kerüld el messzire.én is 20 éves egyetemista lány vagyok,ha van kedved beszélgetni,irj emailt:)

és fel a fejjel!lesz ez még így se... :D

(elgem mindig ezzel nevettetnek meg ha bajom van)

2009. okt. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne szomorkodj!!! Örülj annak, hogy 20 éves vagy, és előtted az élet!! Majd kijavítod azt a 2 tárgyat, nagy dolog!!!! Járj bulizni, öltözz ki, fiatal vagy, mi kell még?
2009. okt. 15. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
"Idővel minden vizsgaeredmény fontossága elhalványul."
2009. okt. 15. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Erről egy idézet jut eszembe:

"Az előbb szinte romba dőltem,sírtam,minden odavan!

Aztán mégis elviseltem csak azt ne kérdezd, hogy hogyan."

Az ember életében gyakran történnek olyan dolgok, hogy úgy érzi nincs tovább, aztán ezek idővel rendeződnek és elhalványulnak.Én is gyakran voltam így.

2009. okt. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nézd , nekem belátható időn belül nincs tovább, de már bele törődtem ... ez van, az ember előbb-utóbb túl jut ezen, aztán elfogadja. N ajó, ezt arra az esetre mondom, ha valóbanmenthetetlen a helyzet. De ha van esély, akkro persze gondolkodj el, rendezd átr az életedet, aztán hajrá.

Jó tanács:

nagyon jót tesz két dolog:

1, környezetváltás (utazz el valahova ahol tudsz gondolkodni)

2, stresszmentes környezet (telefont kapcsold ki egy hétre)

Meglátod, egészen felüdülsz.

2009. okt. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!