Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tűnhetne el a bűntudatom?

Hogyan tűnhetne el a bűntudatom?

Figyelt kérdés

Nem is tudom hol kezdjem. Városba járok be suliba és mamám ott volt bent kórházban 1 hétig és a kórház nincs is messze a sulitól de volt hogy délután 5-ig kellett bentmaradnom meg rengeteget kellett tanulnom így nem mentem át hozzá a kórházba ( suli után mindig rohantam, hogy elérjem a buszt).

Mamám nem mérges rám, mikor hazajött egyből rohantam megnézni hogy van meg minden de unokatesómtól kaptam egy kis fejmosást, hogy miért nem mentem be meglátogatni.

Most egész nap ez jár a fejemben és teljesen szégyellem magam.


2011. dec. 25. 22:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Szégyelld is, ha az én rokonom lett volna benn, akkor szrtam volna a suliba - v kicsit éjszakázok -, de 1-2x mindenképp meglátogattam vna, főleg ha közel a kórház.
2011. dec. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
jól van gyökér vagyok rájöttem.
2011. dec. 25. 22:35
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát nem az én válaszomtól:( Ugyanis ha bűntudatod van, az azt jelenti, hogy igaza van uncsitesódnak, azt jelenti, hogy lett volna időd bemenni hozzá ha valóban akarsz. Ne csattanj most rögtön, először gondold át, nincs-e igazam véletlen.

Mindamellett, ha otthon volt időd rögtön meglátogatni ahogy hazament, akkor ez is azt mutatja, hogy a kórházba is lett volna időd bemenni. Mert ugyebár attól, hogy otthon látogattad meg, attól még ugyan úgy nem tanultál az idő alatt amíg nála voltál, mint mikor addig nem tanultál volna, mikor a kórházban látogattad volna meg.


Bocs, de az embernek akkor van bűntudata, mikor érzi, hogy bűnös, érzi, hogy másként kellett volna, és tudta is volna csinálni a dolgokat.

2011. dec. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
igen csinálhattam volna másképp. de sajnos már nem változtathatok rajta.
2011. dec. 25. 22:41
 5/6 anonim ***** válasza:

2. vagyok.


Kezdem nem igazán érteni a kérdésed. Először azt hittem, hogy véleményt kérsz, hogy neked vagy uncsidnak van-e igaza.

már te is beláttad, hogy nem neked.

A bűntudatot nem igazán tudod csökkenteni.

Esetleg legközelebb ha hasonló eset lesz, akkor erre emlékezve, nem gyártasz magadnak kifogásokat. Másik lehetőséged, ha mamád még mindig beteges, tehát még idő kell, hogy teljesen felépüljön, akkor talán jobban érzed magad, ha rendszeresen átjársz hozzá, segítesz neki.


Egyébként ez a leg sz.rabb dolog az életben, ami megtörtént, az már úgy marad. Azt nem csinálhatjuk vissza. És ez még egy enyhébb sztori. Lesznek ennél még sokkal durvábbak is. Tehát nagyon meg kell gondolni, mikor hogyan cselekszik az ember.

2011. dec. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
csak úgy éreztem muszáj megosztanom valakivel. Tudom, hogy nagyon hülye vagyok. Többet nem csinálok ilyet.
2011. dec. 25. 22:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!