Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Titeket boldoggá tesz-e a...

Titeket boldoggá tesz-e a pénz, a gazdagság?

Figyelt kérdés
Házidolgozatot kell írnom erről a témáról. Szerintetek helytálló a közhely, miszerint a pénz nem boldogít? Őszinte válaszokat kérnék, korral, nemmel! Ja, és örülnék ha mindenki kifejtené a véleményét, de nem erőszak:) Köszönöm!
2011. dec. 27. 01:30
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
80%
Persze hogy boldogít! A közhelyt meg az irigy szegények találták ki, mivel ők vannak többen.
2011. dec. 27. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
Nem vagyok gazdag, sőt, de egyáltalán nem értek egyet ezzel az állítással. Azt elfelejtettem írni, hogy megkérném a "gazdagokat", hogy ne sértegessék a "szegényeket", és viszont.
2011. dec. 27. 01:38
 3/40 anonim ***** válasza:
71%

ez nem közhely.

tudod nagyon kevesen ismerik az igazi boldogságot. a legtöbb ember megáll ott hogy pénz, étel, szex, gazdagság, hírnév. de ezek múlandó dolgok. ezek miatt vagy boldog, a pénz miatt. de ha nincs pénz akkor boldogtalan vagy. akkor a boldogságod csak a pénztől függ? az egy kívülről jövő dolog. kívülrő jövő dolog pedig nem lehet a boldogságod forrása, mert az nem igazi boldogság.

az összes külvilágból szerzett "boldogság" tulajdonképpen boldogtalanság. egy mókuskerék. boldogság-boldogtalanság-boldogság-boldogtalanság. nem állandó.

az állandó boldogságot belül érheted el. meg kell világosodnod, meditálnod kell. meg kell ismerned önmagadat.


14l

2011. dec. 27. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
18%
ja és 14l vagyok, mielőtt még jönnétek azzal hogy "vonuljunk el a világ elől és meditáljunk?" nem kell primitívnek lenni! a "belül" boldog embereknek van a legjobb orgazmusuk, ők élvezik az életet a legjobban.
2011. dec. 27. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
98%
A világot a pénz mozgatja. Ha nincs elég pénzed, beszűkül az élettered. Ha van, kényelmessé, gondtalanná teheted az életed, lehetőségek sokasága nyílhat meg előtted.
2011. dec. 27. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Egy szóval nem írtam, hogy a pénz az egyetlen örömforrás az életben. De véleményem szerint azért egyszerűbb már maga a lét is, ha nem kell egy dobozban élned, be tudod fizetni a villanyszámlát és tudsz ételt adni a gyerekeidnek. Meditációval mindezt nem éred el, nem tudsz senkiről gondoskodni, persze megnyugtat, és teljesen egyetértek azzal, hogy jó dolog. De pénz nélkül nehéz.
2011. dec. 27. 01:42
 7/40 anonim ***** válasza:
100%

Egy általam nagyon tisztelt író fogalmazta meg legjobban. Ő már volt szegény és boldog, szegény és boldogtalan, gazdag és boldog, illetve gazdag és boldogtalan is. A pénz önmagában valóban nem boldogít, de mind a boldog, mind a boldogtalan állapot jobb gazdagon, mint szegényen.


Egy másik megközelítés, ami nekem mégjobban tetszik: a teljes életnek egy fontos szelete az, hogy anyagilag rendben legyél. A pénzhiány rengeteg probléma forrása lehet. Nem kezdek bele a példákba, mer erről regényeket lehetne írni (írtak is).

Viszont tényleg csak egy szelet. Önmagában, attól, hogy gazdag vagy, még nem leszel boldog. Erről is írtak már regényeket.

2011. dec. 27. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, teljes mértékben egyetértek.
2011. dec. 27. 01:50
 9/40 anonim ***** válasza:
97%

Ha olyan embert nézünk akinek nincs pénze, azt boldoggá teszi hosszabb távon is, de ha nyerek a lottón én, akkor 2 év alatt megszokom, hogy rengeteg pénzem van és már nem tesz boldoggá, csak mértékben. Sőt nagyon sok lottó nyertes panaszkodott, hogy elromlott az egész élete, mert megszokta, hogy sok a pénze, elkezdte szórni, végül ott találta magát az utcán nagyobb adóssággal, mint előtte volt.


A pénz az egy eszköz, segít abban, hogy boldog legyél, de nem mindegy, hogy mit kezdesz vele. Ez olyan, mint egy pisztoly, használhatod öngyilkosságra, mások meggyilkolására, vagy önvédelemre is.


A rengeteg pénz miatt előfordulhat hogy túl sokat költekezel, egy hülye sznob leszel, aztán magadat is utálni fogod, vagy elkezdesz drogozni, és úgy teszed tönkre az életed, tehát nem mindegy mire fordítod.


Ha viszont ügyesen kezeled, akkor boldoggá tudod tenni vele magad, és a környezetedet is, mert többé nem kell attól félned, hogy holnap már nem lesz miből élned, ezek a gondjaid teljesen megszűnnek és a környezeted is másképp fog kezelni, talán komolyabban vesznek, vagy éppen csak rád akaszkodnak és kihasználnak.


Nehéz ezt így megmondani, hogy mi lenne ha..


Nekem sosem volt, tehát az is lehet, hogy csak hülyeségeket hordok itt össze. No meg fogalmazásból sem voltam soha jó :)

2011. dec. 27. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
Ismerek egy "családot". 9 millió forint csak a 4 ló ami van nekik a telkükön. Kacsalábon forgó palotában élnek szinte. Úgy gondolná az ember, hogy náluk boldogabb nincs. Egészen addig, amíg ki nem derült, hogy az apuka Amerikában dolgozik 2 havonta jön haza. Tehát a gyerekek jóformán apa nélkül nőnek fel. Ez alapján úgy gondolom, a pénz nem minden esetben boldogít.
2011. dec. 27. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!