Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek bunkóság pénzt...

Szerintetek bunkóság pénzt adni ajándékba?

Figyelt kérdés

Szerintem igen. A párom nagyszülei mindig adnak pénzt a páromnak, hogy vegye meg magának az ajándékát, és csomagolja be magának, majd hozza el a nagyszülőkhöz. Szerintem nagyon ciki, hogy képtelenek megerőltetni magukat, és kitalálni neki valami ajándékot, főleg, hogy nyílt titok, hogy imád olvasni, tehát a könyv mindig jöhet.


Kíváncsi vagyok, ki, hogy vélekedik erről, mert persze lehet, hogy bennem van a hiba.


2011. dec. 20. 22:12
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
100%

Nem a legjobb megoldás, de talán annál jobb, mintha vennének neki valami olyat, amit utál.


A vásárlási utalvány jobb ötlet lenne.

2011. dec. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
81%

"A párom nagyszülei mindig adnak pénzt a páromnak, hogy vegye meg magának az ajándékát," eddig semmi gond.


"...és csomagolja be magának, majd hozza el a nagyszülőkhöz" itt már fura. De semmiképp sem bunkóság. Megajándékozzák, mégpedig azzal, amit a legjobban szeretne. A párod eldönti, mit akar, megveszi, és bár meglepődni nem fog, biztosan azt kapja, aminek a legjobban örül.



"Szerintem nagyon ciki, hogy képtelenek megerőltetni magukat" -ez a mondatod már sokkal inkább bunkóság, tekintve, hogy egyrészt a PÁROD rokonai, ráadásul a NAGYSZÜLEI. Talán ilyen hangnemben nem kellene őket méltatni...

2011. dec. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon jó, én mindig örülnék neki, a gyerekeim kérni is szoktak.

Akinek van, annak uncsi, de akinek nincs,, vagy kevés van, az nagyon vágyik rá. Hogy legyen olyan pénze, amit szabadon elkölthet. Nem meghatározott célt szolgál. Ilyen sokaknak nincs, vagy nagyon ritkán. Ezek nagyon örülnek a pénznek. Én is örülnék. akkor nem csak az ajándékot kapom meg, hanem pluszba a vásárlás örömét is, amire oly ritkán nyílik alkalmam.

A lányom örülne, mert nem szereti, amit mások választanak neki, magának szeret választani, de marokkói útra gyűjt.

azért kap még egy finom tusfürdőt, hogy legyen meglepetés is.

2011. dec. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és amúgy meghitt karácsonyt! :)
2011. dec. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig jobb, mint egy 1000ik csetresz, vagy 10pár zokni.

Nálunk anyósomék nem tudják mindig, hogy minek örülnék. Én listát írok és válogathatnak :) Lehet ezt ti is bevezethetnétek :)

2011. dec. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
73%
Ha mégis "megerőltetnék magukat" és olyat ajándékoznának, amit a párod a háta közepébe sem kívánna, akkor meg azzal jönnél, hogy "inkább adták volna oda a pénzt, mert azt vehetne rajta, ami tetszik", igaz? Te tipikusan az az ember vagy, aki mindenben a problémát keresi. Ugye, az az életszemléleted, hogy: "Számíts a legrosszabbra, mert attól csak jobb jöhet" ? A"ki a bunkó"-n meg elmélkedj el egy kicsit.....
2011. dec. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
20%

Őszintén én nagyon elkeserednék, ha pénzt kapnék. Soha életemben nem kaptam még családtagtól, nálunk divat egymásra figyelni és olyan ajándékot venni a másiknak, aminek az örül. Ha csetreszeket kapnék, annak sem örülnék, mert az is annak a jele, hogy nem érdekli az ajándékozót, hogy én mire vágyom, csak elkölt rám kötelezően x forintot.

Persze én viszonylag könnyű eset vagyok, ha végképp semmi ötlete nincs az illetőnek, akkor ad egy jó könyvet vagy egy szép ékszert és hasznos is és örülök is neki.

2011. dec. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy a nagyszülei, de ettől még ők is csak emberek, és szerintem igenis ciki, hogy képtelenek megerőltetni magukat. (Ha rokon valaki, akkor arról csak csupa szépet és jót gondolhatok?) Egyébként arra nem voltam kíváncsi, hogy az én gondolataim a nagyszüleiről számodra elfogadhatóak-e.


Nem tudom, én még mindig jobban örülök a 126. lila forgó mütymütynek is. Persze az is igaz, hogy pl. a bögre meg a zokni tipikusan az a típusú ajándék, amit az ember ötlet híján kényszerből vesz, hogy vegyen valamit, de talán ez még mindig jobb szerintem.


A párom egyébként ír minden évben listát... most is felírt vagy 10 könyvet, lehetett volna miből válogatni.

2011. dec. 20. 22:29
 9/51 A kérdező kommentje:

"Ha mégis "megerőltetnék magukat" és olyat ajándékoznának, amit a párod a háta közepébe sem kívánna, akkor meg azzal jönnél, hogy "inkább adták volna oda a pénzt, mert azt vehetne rajta, ami tetszik", igaz?"


Tévedsz. Ilyet sosem írnék, mivel az ajándékba pénzt típusú felfogással egyáltalán nem értek egyet, semmilyen körülmények közt. Sosem értettem, hogy egynémely ember honnan veszi, hogy 5 sor alapján minősíthet másokat...

2011. dec. 20. 22:32
 10/51 anonim ***** válasza:
90%
Benned van a hiba.
2011. dec. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!