Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Titeket boldoggá tesz-e a...

Titeket boldoggá tesz-e a pénz, a gazdagság?

Figyelt kérdés
Házidolgozatot kell írnom erről a témáról. Szerintetek helytálló a közhely, miszerint a pénz nem boldogít? Őszinte válaszokat kérnék, korral, nemmel! Ja, és örülnék ha mindenki kifejtené a véleményét, de nem erőszak:) Köszönöm!
2011. dec. 27. 01:30
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
77%

Talán helyesebb lenne úgy, hogy "A szegénység boldogtalanná tesz."


A boldogság tulajdonképpen a lelki béke, amit a pénz önmagában nem garantál, viszont akinek nincs elég pénze, rosszul él, az valószínűleg nehezebben éri el a lelki béke állapotát.

2011. dec. 27. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
24%
Nem, de lehet belöle füvet venni ami ugyan az.
2011. dec. 27. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
96%

Engem boldoggá tesz.

Azt kijelenteni, hogy a pénz nem boldogít azért buta dolog, mert mindenkinek más a boldogság. (Lehetnek ezek apró dolgok is.) És mivel a pénz csak egyetlen dolog a több milliárd közül ezen a bolygón, statisztikailag egyszerűen lehetetlen, hogy senkit ne boldogítson.


Nem vagyok se gazdag, se szegény, de ha gazdag lennék, sokkal boldogabb lennék. Megvehetnék mindent, ami csak kell. Utazgathatnék, eljárhatnék étterembe, vennék egy hajót, vennék egy szuper varrógépet, elmennék külföldre csillagászatot, régészetet tanulni.


És nem hiszem, hogy ezzel rosszabb vagyok, mint az, aki férjre meg gyerekekre vágyik, mert nem lopni akarom a pénzt, hanem dolgozni érte, és élvezni. Szeretnék kényelmes életet, és ahhoz pénz kell.


Egyébként kíváncsi vagyok, hogy ez a mondás milyen eredetű. Tehát pl. a kapitalista Amerikában is ismerik? Vagy csak itt terjedt el, azt az üzenetet küldve, hogy hiába dolgozol keményen, nem leszel boldogabb. Mert ha mindenki sok pénzt akarna a boldogság reményében, senki nem akarná elvégezni a normális, mindennapi munkákat.

24/L

2011. dec. 27. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez egy nagyon érdekes téma. A pénz önmagában szerintem nem boldogít, de ha megvan mellette a megfelelő családi harmónia akkor már igen. S az sem utolsó szempont, hogy nem kell azon aggódni, hogy ezt vagy azt a számlát miből fizesd be, mert tudod, hogy oké, befizettem, vagy befizetem határidőre, és még mindig marad ételre, szórakozásra, ruházkodásra. A legtöbb családnál pedig sajnos nem így van. A legtöbb ember örül, ha a fontosabb számlákat kifizeti, illetve a havi étkezést biztosítani tudja. Szóval igen boldoggá tesz, de nem azért, mert "szórhatom" a pénzt, hanem mert egy olyan társam van akivel bármit meg tudok beszélni. Az már csak hab a tortán, hogy hiába ő keresi a pénzt, nem azt mondja, hogy az az övé, hanem azt, hogy közös.

19L

2011. dec. 27. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
100%
Ez visszafelé is igaz,hiába van valakinek szerető családja,ha a pénztelenség megkeresiti a hétköznapokat,és itt nem marról beszélek,hogy le kell mondani a luxuskörülméynekről,hanem A VALÓDI SZEGÉNYSÉG. Iszonyatos szegénységben nincs boldogság,akármiylen emberke is veszik körbe az emebrt,és akármennyire szeretik.Ha még az alapvető szükségletek kielégitésére (kaja,meleg) sincs pénz,akkor nincs boldogság.
2011. dec. 27. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönök minden választ. Örülök, hogy nem csak én vagyok az, aki azt mondja, hogy a boldogsághoz igenis szükség van pénzre. Tökéletesen igaz, hogy nem a gazdag a boldog ember, hanem a nagyon szegény a boldogtalan. Természetesen jöhetnek még válaszok, mindenki álláspontja érdekel.
2011. dec. 27. 02:54
 17/40 anonim ***** válasza:
Boldoggá tesz.
2011. dec. 27. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
82%

Ismerek embereket, nagyon gazdagok, tanultak, de van koztuk gyogyithatatlan beteg, meg a penzeert sem tudjak meggyogyitani.

Angol igy mondja, es igaz. "Money doesn't bring you happiness, but it sure helps".

2011. dec. 27. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
74%
Kit érdekel a betegség.A kérdés az hogy titeket boldoggá tesz e.A beteget is boldogabbá teszi a betegségben mintha mellé még csöves is lenne.. a pénz nem boldogit de a csóróság sem...
2011. dec. 27. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim válasza:
79%

"A pénz nem boldogít,de hatalmassá tesz.

Mindegy,mert nyugtod úgyis csak a földben lesz."


Amúgy szerintem, mivel én már megjártam mindkét szintet szóval voltam gazdag is,most pedig épp a szegény státuszban vagyok bár ezt se mondanám szegénynek, mert lényegében meg van most is mindenem,csak meggondolja az ember kétszer is hogy mit vesz meg és sokat spórolunk és van amikor csúszunk a számlákkal.Régebben ez annyira nem számított.Persze én még így 20 évesen nem vagyok az nagy dolgozó ember,mert még tanulok,csak nyáron dolgozók,

de szüleim kb 16-17 éves koromig sokkal jobban kerestek mint most.(egyéni vállalkozás)


Igazából a gazdagságnak és a szegénységnek mind-mind megvannak a maga előnyei/hátrányai.


Ha gazdagságot nézzük:előnye:mindened meg van ami kell,semmire nincs gondod élsz mint Marci hevesen.

hátránya:Elveszti minden az értékét.Sokan nagyképűvé válnak, én mikor gazdag gyerek voltam még,nekem szinte csak szegényebb körből voltak barátaim/haverjaim sőt a mai napig megvannak,mert egyszerűen én a gazdagokkal nem jövők ki ill. csak nagyon kevés emberrel.A szeretett és boldogság valahogy átmegy a pénzre,gondolok itt az olyan nőkre és férfiakra akik csak kihasználják egymást a pénz miatt.


Szegénység:előnye: Megbecsülőd mindazt amit az élettől kapsz.Benned van a bizonyítási vágy ,hogy te is felfogsz törni.Bár manapság ez már nem igen jellemző,de összetartásnak és a szeretetnek nagyobb értéke van.>> Nem azt mondom hogy ez gazdagoknál nem így van,de én ezt annak idején sajnos nem így tapasztaltam szüleim részéről sokkal több volt a veszekedés, mint most, mikor viszonylag nincs sok pénzünk.

Hátránya:Hát legtöbbször a kilátástalanság,nagyon nehéz

főleg ebbe a világba,de viszont nem lehetetlen.Semmi se nem lehetetlen,ha nem így gondolnám akkor most valószínűleg nem itt "osztanám az észt". Vannak hullámvölgyek az életben és mikor lekerülsz a mélybe,onnan az út már csak felfelé vezet.Anyám,Apám szegény családból származik és mégis feltörtek a redőnyözéssel,mert azt csinálják. a 2000-es évek elején anyám hozott haza 8 milliót 9 hónap alatt,mert a dec,jan,feb, az általában holtszezon szokott lenni.

Szóval lehet beütött ez a szar válság elfogyott a pénz,hitelt kellet felvenni,de igenis, ha már szüleim nem is,de én tuti feltörök megint,mert én megfogom csinálni.

És ez még hátrány a szegényeknél hogy kishitűek sokan csak elégedetlenek/elégedetlenkednek,ahelyett hogy tennének érte.A kormány soha a büdös életbe akármelyik lesz hatalmon nem fog segíteni rajtad.


Elnézést,ha néhol kicsit elragadtattam magam,főleg így a vége felé,kicsit hosszú is lett.

Üdv.:Roli

2011. dec. 27. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!