Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Titeket boldoggá tesz-e a...

Titeket boldoggá tesz-e a pénz, a gazdagság?

Figyelt kérdés
Házidolgozatot kell írnom erről a témáról. Szerintetek helytálló a közhely, miszerint a pénz nem boldogít? Őszinte válaszokat kérnék, korral, nemmel! Ja, és örülnék ha mindenki kifejtené a véleményét, de nem erőszak:) Köszönöm!
2011. dec. 27. 01:30
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:

A pénz önmagában nem definiálható, hogy boldogít-e. Onnan közelíteném meg, hogy mi a pénz forrása.

Ha valaki karriert épít, pláne, ha szegénységből tör fel, akkor a pénzkereset mellett önbecsülést is szerez, illetve máshogy viszonyul az olyan pénzhez, amit a saját munkájával szerzett meg, egyfajta emlékeztető, hogy milyen utat járt be. Valamint olyan magabiztosságot is ad, hogy "én tudok ennyi és ennyi pénzt keresni".


Ellenben egy pénzügyileg rosszul gazdálkodó - részben emiatt szegény - család/ember számára egyfajta katasztrófát jelenthet egy nagy nyereményösszeg. Lottónyertesek, ha életükben először látnak akkora összeget, amit még matemetikailag se tudnak feldolgozni, az akkora stresszt jelenthet, mintha valami rossz történne velük.

Vagy akár Évit, a Big Brother győztesét is mondhatnám példának. Bár nem lottónyeremény, de ő se tudta a pénzt és a sikert feldolgozni, egy szomorú életsors lett a vége.

2011. dec. 27. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
Szia,a pénz önmagában nem boldogít.Szerintem is több oldalról közelítsd meg a dolgokat,sokan nagyon jókat írtak már és nem volt időm mindenkiét végig olvasni,bocsánat.Szerintem a pénz kiszolgáltatottá tesz és lekötelezetté.Szóval,ha pl. valaki beházasodik egy gazdagabb családba,az kiszolgáltatottá válik.Ugyan is,ha nem úgy ugrál,ahogy fütyülnek,akkor akár a gyermekeit is elvehetik tőle (a magyar bíróság bármire képes).Aztán nézd meg,amikor a jobb módú szülők segítenek gyermekeiknek,ugyan akkor elvárják,hogy mindent úgy tegyenek,ahogy mondják nekik.Aztán ott van az éjjel-nappal dolgozó családfő,aki semmit nincs a családjával.Ott van a gazdag családapa,aki mindent megvehet magának,akinek unalmassá válik az élete,aki vonzóvá válik a fiatal pipik számára,a gazdag pali,aki tönkre teszi ezáltal a családját.Ott vannak a gazdag,híres emberek,akiknek nincsenek barátaik,hiszen fogalmuk sincs,hogy a pénzük,vagy a belső értékük miatt szeretik őket,nincs egy nyugodt percük sem,össze vannak zavarodva.Szóval azt mondom,hogy a pénz legyen annyi,amennyi éppen kell egy nyugodt megélhetéshez,de ne legyen túl sok,mert az elferdíti az értékeket,nem ad önállóságot,kapzsivá teszi az embert.Mindenbe a legjobb az egyensúly.Szóval az életből gyűjtenék a helyedben a lehető legtöbb példát és tök jó dogát lehet belőle írni.
2011. dec. 27. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:

Engem boldogítana a pénz, mert sajnos mindig is szegénységben éltem, nélkülöztem, a betegségemre nehéz megvenni minden krémet, és a jövőtől való félelem megőrjít.

Persze felesleges milliárdok nem kellenének, de szeretnék saját házat (amióta élek albérletben éltünk), és annyi pénzt amivel soha nem kellene félnem, mindig jutna hó végére is, nem kéne meghúzni az övet.

Engem boldogítana, persze ez nem lenne elég a teljes boldogsághoz, más is fontos (barátok, szerelem), de sokat nyomna a latba.

22/L

2011. dec. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:

Sajnos a kérdésre igazából nem tudok válaszolni, mivel még sosem voltam gazdag. (nem is leszek)

Viszont, mindig jobban érzem magam, ha a számlámon kicsit több pénz van.

2011. dec. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:

Engem most boldogítana, mert nagyon sz.rul állunk, viszont még nagyon emlékszem azokra a gondtalan időkre, amikor még jól ment. Meg sajnos gyerekkoromból az igazi nyomorra is.

Az pedig attól volt nyomorúság, ahogy a szüleim felfogták és előadták. Szerintem ez az ami, nagyon sokat számít! Bár még nem tudjuk, hogy éljük túl a következő hónapot, mégis úgy kelünk fel minden nap, hogy úgyis jobb lesz, mert nem vagyunk elveszettek, és volt már ennél rosszabb is meg jobb is. Minket ezért nem boldogít a pénz, de abban egyetértek, hogy a hiánya tud némi fejtörést okozni sajnos.

2011. dec. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
Egy ismert közmondás szerint mindenkinek annyi pénze van, amennyi az önbizalma és az önmagába vetett hite.
2011. dec. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
én nem boldogabb lennék, hanem nyugodtabb, mert rengeteg problémám megoldódna. Nyilván, ha nincsenek ezek a gondok, boldog az ember... könnyebb lenne minden, tudnánk menni több helyre, több mindent csinálnánk, de így is boldog vagyok, csak 1-2 dolog így kimarad az életemből, de nem bánom, van helyette más, amivel kitöltöm az időm. Tehát engem nem abban az értelemben boldogít. Ha lenne pénzem, de egyedül lennék, szerintem én nem lenneék boldog.
2011. dec. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
Maga a pénz nem. Boldog az ember olyan dolgoktól lesz, amik nem kézzelfoghatóak. Az érzéseink tesznek boldoggá minket. Viszont... ha anyagi gondokkal küzdesz és felemészt a folytonos nélkülözés, játék a csekkekkel, mikor a léted forog kockán. Itt igen is jó a pénz, mert akkor nyugszol meg és képes vagy másra koncentrálni, ha tudod minden rendben. Sajnos már ott tartunk, hogy hírből sem ismerjük a boldogságot. Rohanunk, folyton csak dolgozunk, azon vagyunk, hogy életben maradjunk. Fáradtak vagyunk, életuntak, kilátástalanok. Mikor önálló életet kezdesz és a saját erődből kell a s*arból várat, nem sok időd marad a boldogságra. Tehát átvitt értelemben, igen a pénz, mint eszköz a boldogsághoz, azzá tehet.
2011. dec. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
Persze jó a sok pénz ha utazgathatsz ha megvehetsz bármit amit csak akarsz, ha nem kell egyik napról a másikra élned spórolnod. De ha nincs kivel megosztanod az élményeidet és csak érdek barátaid vannak, ha az utazásokból haza térve egy üres lakás vár az már nem olyan jó érzés. Szerintem meg kell találni a közép utat attól mert gazdag valaki még nem kell elhanyagolnia a kisebb dolgokat sem amik nem kerülnek pénzbe.
2011. dec. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:

"De ha nincs kivel megosztanod az élményeidet és csak érdek barátaid vannak, ha az utazásokból haza térve egy üres lakás vár az már nem olyan jó érzés."


Ezt sem lehet csak úgy kijelenteni, hogy igaz minden emberre. Én pl. imádok egyedül lenni, nem szeretek emberekkel ismerkedni.

2011. dec. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!