Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Titeket boldoggá tesz-e a...

Titeket boldoggá tesz-e a pénz, a gazdagság?

Figyelt kérdés
Házidolgozatot kell írnom erről a témáról. Szerintetek helytálló a közhely, miszerint a pénz nem boldogít? Őszinte válaszokat kérnék, korral, nemmel! Ja, és örülnék ha mindenki kifejtené a véleményét, de nem erőszak:) Köszönöm!
2011. dec. 27. 01:30
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:

Engem csak a pénztelenség tesz boldogtalanná. Ha megvan annyi, amennyi szükséges hogy az ember szerényen de normálisan tudjon élni, és ne kelljen éhezni hó végén, ne kell rettegni hogy következő hónapban mi lesz, akkor már elégedett az ember.

Amúgy ha pénzed van, mindig jobb boldogan és boldogtalanságban is élni, mint ha csóró vagy és boldog ill. boldogtalan.

Csak egy példát:

Ha szegény vagy és terrorizál a házastársad, nem tud lépni.

Ha van magánvagyonod, vagy félretett pénzed, megmentheted magadat és a gyerekeket a terrortól.

na ilyen apróságokon is múlik sok minden!

Ha nincs annyi pénzed amennyi kell, akkor beszűkülnek a lehetőségeid és kiszolgáltatottá válsz.

Mégpedig így senki sem él szívesen.

2011. dec. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
Boldoggá tesz egy bizonyos szintig. Legalábbis pótolja mindazt,ami hiányzik. A párom roppant tehetős, de ezért rengeteget dolgozik, mivel tisztán szerzi a pénzt. Ebből következik, hogy sosem ér rá, ha együtt is vagyunk 5 percenként csörög a telefonja. Nálunk nincs olyan, hogy előre megtervezett munkamentes nap, sose hallott ilyenről. Nincs olyan, hogy csend, nyugalom, hogy ne kellene épp aggódni. Helyette van több lakás, luxusautók, drága órák. Valamilyen szinten próbál kompenzálni engem is, táskák, ruhák a legnagyobb divatcégektől, vagy épp,ami kell. Igen, az boldogít, gondtalan az életed része. De sokszor vagyok egyedül. Mindenki eldöntheti mi a jobb, éltem mindkét típusú kapcsolatban, nekem ez a jobb, megbecsülöm a vele töltött kevés időt.
2011. dec. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:

Engem nem tesz boldoggá, mert nincs. Mégis több van, mint a mélyszegénységben élőknek. Igazából relatív, hogy ki számít gazdagnak és hogy pénzből mi számít elégnek.


A pénz önmagában csak azt boldogítja, akinek a boldogság az anyagi javak halmozásában/elherdálásában van. A pénz hiánya viszont mindenkit súlyt. Nehéz boldognak lenni, mikor a törlesztőrészletek az egekbe emelkednek, hónap végére nem marad, csak pár száz forint, stb.

Az sem teszi boldoggá az embert, hogy dolgozna, de nincs hol, vagy dolgozik, de nem keres eleget.


A vagyonnal - vagy annak hiányával - annyi minden összefügg, hogy önmagában a pénz szerepét az ember életében nehéz vizsgálni.

2011. dec. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:

Nekem még eszembe jutott egy másik dolog ezzel kapcsolatban, amiről eddig nem írtak.

Önmagában nem gondolom azt, hogy a pénz boldogít, de sok jó dolgot lehet vele csinálni az biztos.

Én nekem van elég. Néha támogatok is vele egy két szervezetet, ha úgy érzem. Pl árvíz, vagy vörösiszapkatasztrófa után.


Nekem az okozza jókedvet, ha másokat is örülni, mosolyogni, boldognak lenni látok magam körül.

Ha pedig a környezetem szomorú, sokszor rá is át ragad.


Tehát ha nagyon sok pénzem lenne, és azzal segíteni tudnám azokat, akiknek erre szükségük van, vagy a társadalom számára fontos dolgot tehetnék, amitől aztán jobb lenne ( és sokan örülnének neki) valamit azt hiszem ez emelne a boldogságszintemen.

2011. dec. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
88%

Gyerekkorom pénzügyi biztonságban telt, de gazdagok nem voltunk. Most kifejezetten jómódúak vagyunk. Engem ez boldoggá tesz, mert olyanokra is tudunk költeni, ami drága, de számunkra nagyon fontos. Telik magánorvosra, minőségi élelemre, jó iskolára, sportra.

A pénz nem hozza vissza az elment szeretteidet, az egészséget sem adja vissza, de biztonságérzetet, nyugalmat ad. Nem kell aggódni a csekkek miatt, nem kell számolgatni, hogy telik-e antibiotikumra a gyerekeknek. Nem csak vegetálás az élet. Ettől persze még lehet az ember nagyon boldogtalan, hiszen a szeretetet, szerelmet megvenni nem lehet.

2011. dec. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
Minket boldoggá tesz, persze csak azért, mert amúgy is egészséges és nagyon jó családunk van. Ritka a veszekedés, nagy az összetartás, sok családi összejövetel, közös nyaralások, sok felnőtt, sok gyerek, stb. Emellett gazdagok is vagyunk. A kettő együtt megadja a kellő boldogságot. Ha ezek közül az egyik nem lenne, az már nem lenne felhőtlen boldogság, mert hiába van pénzed, ha sok a gond a családban, az nem hozza helyre. Ám hiába van szerető családod, ha nyomorognotok kell, ez egy idő után úgyis csak problémákat okoz a családban is.
2011. dec. 28. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
Nem tesz (tenne) boldoggá, csak elégedetté. Legalább nem kell az anyagiak miatt aggódnom. Habár nekem mindig sokat számított a pénz, boldog nem lennék tőle, ha több lenne. Boldog akkor lennék, ha a családommal minden rendben lenne, a párkapcsolati életem, és a baráti kapcsolatok is megfelelően működnének. Ha viszont mindehhez (kiegyensúlyozott lelkiállapot) jönne hozzá az anyagi jólét, akkor már frenetikusan boldog lennék.
2011. dec. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
Boldoggá tesz barhova mehetek bármit megvehetek
2012. jan. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim válasza:

Szerintem boldogít, de nem úgy, ahogy az, hogyha mondjuk egy régóta nem látott rokonnal tölthetsz egy maghitt karácsonyt! A pénz ha úgy mondhatjuk kiegészíti az életet, de a gazdasági váltság miatt már az emberek nagy része a pént jobban "szereti", mint az érzéseket..

12 éves vagyok. :)

2012. jan. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
Nem boldogít, de tud örömet okozni. Huszonévesen nem voltak anyagi gondjaim, mindíg volt amire kellett, így értékelni sem tudtam. Aztán később egyedül maradtam és egy lakáscsere után elfogyott minden pénzem és állandóan mínuszban voltam, nagyon aggasztott. Amikor megkaptam az adójóváírást és a nyugdíjpénztár-hozamot, komolyan majdnem elsírtam magam örömömben. Soha nem örültem még pénznek ennyire, de azért a boldogság más dolog..
2012. jan. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!