Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezelitek a rossz...

Hogyan kezelitek a rossz indulatú embereket?

Figyelt kérdés
Általánoságban kérdezem,meg ha van családon belül....
2009. máj. 21. 08:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én családomban és a férjemében is sok a rosszindulatú,irigy ember.Mi kerüljük őket,nem találkozunk velük,ha nem muszáj.A családi dolgaink teljesen tabu elöttük,mert elég kárörvendőek.Van olyan rokon is,akit teljesen kizártunk már az életünkből.
2009. máj. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Úgy a legegyszerűbb, ha elkerülöd őket, hogy ne is kelljen hallgatni azokat a dolgokat, amin felhúznád magad.
2009. máj. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%

Ha nem családtagok, akkor nem kell foglalkozni velük. Vond meg a vállad és ne legyél indulatos, ideges miattuk, mert ezzel csak őket erősíted. Mosolyogj!!! Hadd üsse meg őket a guta, ne téged.

Családban már problémásabb a dolog.

Nálunk is van egy ilyen rokon, sajnos elkerülni nem tudjuk, ráadásul nem is nyíltan akar nekem rosszat, de érzem és időnként ki is derül ez a dolog a részéről.

Mosoly és erős családi összetartás a férjemmel! Ezzel lehet a legjobban felhúzni. Aztán már úgy játszom vele, hogy azt tudja, amit én akarok, hogy tudjon rólam. De nem adom vissza a negatív érzéseit, nem megyek le arra a szintre.

2009. máj. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
húúú te már tudsz valamit:-))))))
2009. máj. 21. 09:12
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálam a munkahelyemen van elég sok rosszindulatú ember. Szerencsére már felmondtam és nem kell sokáig itt húznom...


A családunkban is van sajnos, a bátyám barátnője lett velem hirtelen furcsa módon rosszindulatú. Ráadásul én nem is tudtam róla, mert nekem nem mondta, csak a hátam mögött szidott egyfolytában. A legrosszabb, hogy én addig nagyon kedveltem, és mindig megvédtem a bátyámmal szeben, aki elég sokszor nem viselkedett vele normálisan. Azóta nem is köszönök neki.

2009. máj. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
utolsó:hát valahogy én is hasonló cipőben járok...
2009. máj. 21. 09:24
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát van egy-kettő a környezetemben, mint mindenkiében.

1, Ha nem szükséges vele semmilyen kapcsolatban lenni, akkor mosolyogva átnézek rajtuk. Mintha ott sem lennének. Nagyon dühíti őket.

2, Munka, család: ahol muszáj valamilyen kapcsolatban lenni: szigorúan annyit foglalkozom velük, amennyit muszáj. Gyenge ponthoz nem engedem közel, nem mutatotm ellük, ha fáradt, dühös, csalódott, stb... vagyok.

Idegbajt kapnak a mindig kiegyensúlyozott "énemtől". Nekem meg kuncog a májam a savanyú pofájuktól:-)))

2009. máj. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nekem valaki ,legyen család vagy bárki,szemembe tesz megjegyzést,pillanatok alatt vág az eszem és szépen nyugodtan elmagyarázom neki,h én hogy gondolom.És általában a következő találkozásnál már másképp beszél.Ha a hátam mögött történik mindez,arra is megoldást találok.És elveszem a kedvét a további pletykától.Én szemtől szemben ember vagyok.Ezért sokan nem bírnak,mert én aztán nem vagyok az aki színezi a dolgokat.
2009. máj. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az a meglátásom, hogy az ilyen emberek közül nagyon sok egyszerűen csak figyelmet akar. Nem kap máshonnan, szeretettel nem bírta megszerezni, ezért lép erre az útra. Így aztán oda megy, ahol figyelmet kap. Ha tőlem nem kap, elmegy máshova, ahol többet remélhet.


Ha én azzal foglalkozom, hogy mit mond rólam, esetleg vitatkozom vele, máris benne vagyok a játszmájában, amit Ő élvez, én meg rühellek. Miért tennék vele ilyen jót, ha csak rossz érzéseim lesznek cserében?

2009. máj. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!