Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudom eldönteni, hogy mit...

Nem tudom eldönteni, hogy mit tegyek (harmadik babavállalás) elolvasnád?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben egyre többet mondogatja a férjem, hogy ő nagyon szeretne egy harmadik babát. Én is szeretnék, de mégis bizonytalan vagyok.Két kislányunk van, a nagyobbik 4 éves a kisebb másfél. A félelmem az miatt van, hogy hogyan fogom bírni?Így is néha nagyon fárasztó a két gyerekkel, a nagy délig oviban van, de estig én vagyok velük. Segítségem nincsen, anyukám is dolgozik.A kisebbik lányok nyugodt természetű, de a nagy fél perc alatt képes felbosszantani:-)

Jelenleg 34 éves vagyok, korábban úgy "terveztük", hogy visszamegyek dolgozni, és pár év múlva ismét leülnénk és megbeszélnénk, hogy legyen-e harmadik baba, hát ez most kicsit előrébb került:-) Ti mit csinálnátok?


2012. jan. 2. 07:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
64%

Ez valóban elég nehéz kérdés.Nekem ugyan nincs még gyerekem,de a nővéremnek 3 van.

Én,mint külső szemlélő azt mondom,hogy nem volt túl jó ötlet bevállalni a harmadikat.Igaz náluk a másik 2 már nagyobbacska,a legidősebb 12,a középső pedig 8 éves.A kicsi most 3,de rajta már most nagyon meglátszik,hogy a szülőknek nincs annyi idejük foglalkozni vele,mint annó a másik két gyerekkel.Mivel a nővérem 3 gyerek mellett még dolgozik is és emellett a házimunkát is meg kell csinálnia,alig marad egy kevéske idő,amit a gyerekekre tud fordítani.A két naggyal már nincs is probléma,mert ők már elég önállóak,de a kicsi még nagyon igényelné,hogy foglalkozzanak vele.Ahogy visszaemlékszem a nagyobb gyerekekre,amikor ők voltak 3-4 évesek,sokkal okosabbak,ügyesebbek voltak,mint most a legkisebb.A növéremnek nincs ideje annyit játszani,rajzolni,szinezni,mesét olvasni a kicsivel,mint régen a nagyobbakkal.A két nagyobb gyerkőccel ebben a korban,már szépen lehetett játszani,le lehetett kötni a figyelmüket,sok verset,mondókát tudtak és nem utolsó sorban mindkettő nagyon szófogadó volt.Most a kicsivel szinte semmit nem lehet játszani,mert ő csak azt élvezi,ha tönkreteheti a játékokat,szétszaggatja,összefirkálja a mesekönyveket,nem tud 2 percig a fenekén ülni,még akkor sem ha valaki leül vele játszani.Gorombán viselkedik a nagyobb testvéreivel,karmolja,harapja őket,húzza a hajukat.Még bevásárolni sem lehet vele rendesen,mert olyan hisztit csap a boltban,hogy mindenki őket bámulja.A nővéremen pedig látszik,hogy nagyon ki van merülve,az elmúlt fél évben 2x is megtörtént,hogy rosszul lett a munkahelyén a kimerültség miatt.

Az én meglátásom szerint a harmadik gyerkőc viselkedése azt tükrözi,hogy nem kap elég odafigyelést és azzal akrja felhívni magára a figyelmet,hogy rosszalkodik.Viszont azt is megértem,hogy a növéremnek nem jut elég ideje,sem energiája a munka mellet,ellátni a háztartást és foglalkozni a 3 gyerkőccel is.

Mindennek fényében én biztos vagyok abban,hogy soha nem vállalnék be 3 gyereket,inkább csak egyet,vagy maximum kettőt.Szerintem a három gyerek már túlságosan megterhelő a szülők számára,azt pedig nem szeretném,hogy bármelyik gyermekem kevesebb figyelmet kapjon,vagy bármiben is háttérbe szoruljon a többiekkel szemben.Nem az anyagiak miatt mondom,hogy szerintem sok a 3 gyerek,mert vannak olyan családok,akiknek ez nem jelent gondot,de ez szerintem hatalmas feladat a szülőknek és én személy szerint úgy érzem,hogy nem lennék képes rá.Mindezek ellenére természetesen,mindenkinek a saját döntése,hogy hány gyereket vállal!

2012. jan. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Szerintem szép dolog, hogy terveztek 3. babát. Miért lett előbbre hozva? Szerintem, még van időtök és várhattok pár évet. Addig a kicsi is nagyobb lesz. Fontos, hogy kiegyensúlyozott legyél a pici érkezésekor.
2012. jan. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem várj még úgy 2 évet míg a nagyobbik suliba fog járni (több időd szabadul fel), a kicsi meg ovis lesz. Így a 3. gyerkőcre több időd fog jutni és magadra is marad idő.
2012. jan. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Szerintem vágj bele.

Nekem 3,5 és 1,5 évesek a lányaim és már tervben van a 3. Én azt látom, hogy a kicsi rengeteget tanul a nagytól és tök jól eljátszanak együtt. Mostanra teljesen összenőttek. A kaminos felség írta, hogy ő is csak 3 után hozza el a nagyobbat az oviból. Én is csak 3 után megyek a nagyobbért, mellette főiskolát végzek + angolul tanulok. A szüleink másik városba laknak 1000 évben 1x a szomszédra bízom őket ha tényleg olyan helyre megyek ahova nem vihetem őket. Most hogy vizsgaidőszak van a hétvégét a mamánál töltik. Ilyenkor az idegeim is megnyugszanak, mert sajnos én is elég ideges típus vagyok.

Azért mondjuk az idegesség az agyagiak miatt van ki főleg (szerintem), mert iszonyú jól kerestem mikor dolgoztam és hiányzik a fizetésem. Pont ezért vágunk bele egy 3.-ba, mert én még egyszer nem bínám otthagyni a jól fizető állásom a gyed miatt, de 3 gyereket terveztünk így ezt a "vágyat" nem szeretném feladni.

Az mondjuk biztos sokat segít, hogy saját autóm van és úgymond oda megyek ahova akarok, mivel a férjem 300 km -re dolgozik és 2 hetente jár haza. Szóval kiskorkülönbség párti vagyok, pedig ha valaki akkor én tényleg "egydül" tengetem napjaim.

30/N

2012. jan. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Hát nagyon szépen köszönöm mindenkinek, hogy válaszolt, tényleg nagyon aranyosak vagytok. Kavarognak bennem a gondolatok, de most úgy érzem, hogy nem vagyok még felkészülve a 3. babára. Megerősítéseket kaptam ebben az érzésemben. Várok, hogy picit nagyobbak, önállóbbak legyenek a lányok, és ha összejön, és még mindig szeretnénk, akkor pár év múlva újragondoljuk.

Minden jót kívánok nektek, és tényleg nagyon köszönöm, hogy ilyen kedvesek voltatok!!!

2012. jan. 2. 13:18
 16/16 anonim ***** válasza:
Szia!Nálunk a helyzet nagyon hasonló, ahhoz mint amit Te is leírtál, 34 vagyok, 4,5 éves a nagyobbik, 1,5 a kicsi, annyi különbséggel, hogy fiúk.Régebben három gyereket terveztünk, de mára már meggyőződésem, hogy maradunk a kettőnél:)A nagyobbik szófogadatlan, hisztis, a nap végére teljesen kimerít, a kicsi jobb gyerek, de ugye energiát ő is igényel és nekem már saját magamra sem jut időm.Alig várom, hogy picit nagyobbak legyenek és legalább legyen egy fél napom, amikor csak nézek ki a fejemből:)Teljesen felemészt az állandó monotonitás, hogy én lassan már megszűnök létezni és csak a fiúk vannak meg a háztartás és ez a 4 fal.Nekem már most elegem van és már eszembe sem jut a harmadik baba, nincs erőm hozzá!
2012. jan. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!