Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Babavállalás, de mikor?

Babavállalás, de mikor?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok, barátom 28 éves (dolgozik, viszonylag jól keres 250 ezer).

7 éve vagyunk együtt, úgy érzem nagyon jól megvagyunk. egy ideje nagyon szeretnék gyereket. ha rokonságban találkozok kisgyerekkel anyai ösztönöket érzek magamban.

még két évet tanulok levelezőn, mellett dolgozom.

ha elvégzem a sulit, tehát 23 évesen szeretnék már gyereket. anyukám azonban ebben nem nagyon támogat. szerinte nekem még 5-8 évig várnom kellene ezzel, de volt olyan, hogy azt mondta, hogy ő nem is szülne a helyembe ebbe a világba.... tudom, hogy ha terhes lennék nem örülne neki..

én viszont egyre jobban szeretnék kisbabát, szerintem megfelelőek a körülményeink (van egy kis lakásunk, nincs hitelünk, ha végzek a sulival tanár leszek). vannak ennél sokkal rosszabb esetek..

Mit szóltok az én esetemben a "korai" gyerekvállaláshoz? Karrier vagy gyerek? Gyerek vagy karrier?

(mellesleg anyósom lenne a világ legboldogabb embere.. a barátomon kívül :) )


2011. szept. 13. 22:04
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
65%
23 évesen a legjobb idő a babavállalásra. Főleg.,ha mindketten akarjátok,és meg van a kellő anyagi is.
2011. szept. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
65%
Érdekes, mi is épp így vagyunk, az én anyukám szerint meg addig kellene, míg nem végzek, mert utána mindig csak tologatni fogom. (Mondjuk én nem tanár leszek az én szakmám az tényleg kicsit karrier hajszolósabb lesz.) De szerintem ezt nektek kell tudnotok. Együtt éltek, a saját lakásotokban, a saját pénzetekből, anyáddal nem kell foglalkozni.
2011. szept. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
77%

Anyukadnak van ellenerzese, de nem neki kell szulni. Nyilvan ő is reszt fog venni a gyereknevelesben, csaladi eletben, tehat nagyon is erinti őt... de ez akkor is a Te hataskorod, ebben donteni, es ugy latom, minden idealis hozzá! Sok boldogsagot kivanok hozza!:)

(egy gyerekvágy-mentes 35 éves:))

2011. szept. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:
77%
Egyetértek az előttem szólóval.
2011. szept. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 anonim ***** válasza:
79%
Akkor ne anyukád véleményével, hanem a saját érzéseiddel, és a párod támogatásával törődj. Ha ti ketten érzelmileg, lelkileg és anyagilag készen álltok a családalapításra, akkor senkinek nincs sem oka, sem joga beleszólni a döntésetekbe.
2011. szept. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 anonim ***** válasza:
79%
Nekem volt egy tanárom,aki elvégezte az egyetemet,eljött egy évet tanítani,aztán szült. Hát nem tudom,lehet,hogy én is várnék még pár évet,hogy legyen egy biztos hely,ahová visszavesznek. Bár a mai világban sajnos semmi sem biztos. :-(
2011. szept. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 anonim ***** válasza:
65%

az írásod alapján felelősségteljesnek és normálisnak tűnsz:)

szerintem megvan az anyagi és érzelmi háttér is a gyerekvállaláshoz:)hajrá:)

2011. szept. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 anonim ***** válasza:
77%
Nem anyukadnak szulsz hanem magatoknak. Ha ti szeretnetek vagjatok bele. Szinte minden ismerosom aki tanar eloszor szult, majd karriert epitett :)
2011. szept. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat!


úgy érzem anyukám azért nem akarja, mert irigy lenne rám. ezt mosta legkomolyabban mondom! sokszor mondja 44 évesen, hogy ő is szülne még egyet, ha lenne kinek..

ha most teherbe esnék (véletlenül, mert nem most tervezzük) akkor sem vetetném el, mert szeretem a párom. de tudom, hogy ő míg nem lennék 12 hetes azt mondaná, hogy vetessem el. sokszor nagyon jól érvel, és engem is képes elbizonytalanítani.. holott mások ennél sokkal rosszabb körülményekbe vállalnak.

valahogy bánt ez engem, mert semmi köze hozzá, az én életem, ha én rontom el, én bajom.. majd megoldom. hiába beszéltem már neki vissza, hogy ehhez semmi köze, akkor is okoskodik nekem, hogy mit hogy kellene...

2011. szept. 13. 22:15
 10/59 anonim ***** válasza:
46%
Biztos, hogy nem irigy rád, ha az lenne, akkor nem engedte volna, hogy 14(!) évesen pasid legyen. Gondolkozz már, ő az anyukád! Neked hogyan fog esni, ha majd adsz egy (szerinted) jó tanácsot a felnőtt lányodnak, az meg a képedbe vágná, hogy te biztos csak irigykedsz a fiatalságára..
2011. szept. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!