Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezt már nem bírom tovább, mit...

Ezt már nem bírom tovább, mit tegyek?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok. Barátaim nincsenek, a szilvesztert is itthon töltöttem, egyedül...Úgy érzem, senkire nem számíthatok, téli szünetben is nagyrészt itthon voltam. Szörnyű néznem, hogy másoknak mennyi barátja van, mennyi mindent csinálnak. Amikor én próbáltam bárkivel is barátkozni, elutasítóan viselkedtek velem, vagy nem alakult ki mélyebb barátság. A tanulásban sem jeleskedem, lehet, hogy meg is fogok bukni. Anyukám is mindig kiabál velem, olyankor lehord mindennek. A jövőre nézve semmi tervem, minden kilátástalan, legszívesebben megölném magam.
2012. jan. 2. 19:16
1 2
 1/14 anonim válasza:
47%
Nézz magadba.
2012. jan. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Párszor már megtettem
2012. jan. 2. 19:22
 3/14 anonim válasza:
74%
Ha semmi hibát nem találtál, tedd meg még egyszer. Vagy vegyél egy kutyát.
2012. jan. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Mintha magamat látnám 16 évesen. Olyan hobbijaim voltak, amiket egyedül lehetett csinálni (olvasás, versírás, rajzolás stb.). Aztán beíratkozam egy másik suliba, onnantól kezdve jobb lett minden, lettek barátaim is és nem voltam olyan sokat egyedül. Szerintem neked is szükséged lenne társaságba járnod, új embereket megismerned.
2012. jan. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Bármilyen nehéz is, ezeknek a dolgoknak a megváltoztatása csak rajtad múlik.

Apró lépésekben próbálj meg elkezdeni változni, kicsit lazábban venni az életet, nem görcsölni, mert azt megérzik azok is, akikkel barátkozni szeretnél.

A barátok nem fognak a helyedbe menni, mozdulj ki otthonról. Nem baj, ha először csak felszínesek ezek a kapcsolatok, majd egyik ismeretség hozza a másikat és Te is megtalálod közöttük az igazi barátaidat.


Egy apró sikerélmény már meghozza a kedvet a következő lépéshez, nagyobb kedvvel fogsz a dolgokhoz.


Szóval csak türelmesen, de elszántan ! :)

2012. jan. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:

Nos lehet, hogy egyenlőre valami jövőképet kellene kialakítanod magadban, hogy mit szeretnél csinálni stb.!

Utána ha megvan és elkezdtél dolgozni rajta akkor jöhet a többi is!


Egyébként nekem sincsenek igazi barátaim akiknek elmondhatom a bajom, csak uncsitesómmal szoktunk egymásnak panaszkodni, de ez nekem nagyon megfelel!

Haverokat meg mindig tud toborozni maga mellé az ember! :)

2012. jan. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Az emberek ok nélkül nem fordulnak el tőled. Légy nyitott, kedves, de ne mássz rá senkire, segíts otthon.
2012. jan. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Egyébként ha a szüleid megengedik, egy kutya nem rossz ötlet. Mi költöztünk ennyi idősen és az új helyen sok barátom lett kutyásokból.
2012. jan. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nézz körül az iskolában milyen különórák,szakkörök vannak,és kezd el járni néhányra. Új emberekkel is megismerkedhetsz,és az érdeklődési köröd is bővülhet.
2012. jan. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én szivesen beszélgetnek veled :) Írj privit, ha gondolod.
2012. jan. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!