Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen együtt élni egy pszicho...

Milyen együtt élni egy pszichopatával? Történeteket várok.

Figyelt kérdés
Páromról az orvosa mondta bizalmasan, hogy pszichopata. Hogy 15 éves kora óta lop, csal, hazudik és játékgépezik, és hogy tönkre fog tenni. Az igaz, hogy régen előfordult nála a lopás, 4 évvel ezelőtt még játszott, többször előfordul most is hogy nem mond igazat, de lehet vele élni, aranyos, kedves, intelligens, tiszteli az anyukámat akivel együtt élünk stb. Az is igaz, hogy nagyon felelőtlen, nem nagyon akar dolgozni, tehát vannak vele problémák, de túlzásnak tartom, hogy pszichopata lenne. Él itt valaki pszichopatával? Mik a jellemvonásai, milyen vele együtt élni? Történeteket várok.

2012. jan. 4. 22:24
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

Ráb@sztál...

Éltem együtt pszichopatával, igen, valóban nagyon kedves és aranyos, amíg minden úgy van, ahogy azt ő szeretné. Fenemód jól el is tudja érni, hogy az ember körülugrálja. Csak aztán egyszer meguntam. Ő meg épp részeg volt. Megvert, megerőszakolt. Féltem, nem mertem lépni, úgyhogy ez így folytatódott tovább. Aztán leléptem. Ez több, mint egy éve volt, azóta is zaklat. Telefonon, emailen, megjelenik a lakásomnál, a munkahelyemen. Fenyegetőzik, hogy megöl engem, a családomat, és magát is. Egyszer felvágta az ereit. Sajnos aztán megijedt és kórházba ment vele.

Én most fogok a tengerentúlra költözni miatta, mert remélem, hogy ott már nem ér utol.

24N

2012. jan. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

A pszichopata képtelen érzelmekre, viszont nagyon jól meg tudja játszani őket. Nem tud szeretni, tisztelni, ragaszkodni, megbánni. Azért nem akar dolgozni, mert nem viseli el az azzal járó frusztrációt, ilyen irányban alacsony toleranciájuk, de könnyen mutatnak agressziót.

Ők irányítanak, kihasználnak másokat, akár mi használunk egy zsebkendőt, komolyabb érzelmi szálak senkihez sem fűzik. Egyébként sokszor megnyerő modorú, kedves, intelligens emberek. Ám ettől még pszichopata. Sohasem fog megváltozni és amint a lázadás apró jelét tapasztalja nálad tönkre fog tenni.

Én is ismerek ilyet, egy lány és egy nagyon jó barátom barátnője. Tipikus pszichopata, érzelmileg kínozza a másikat, ha az nem azt csinálja, amit ő akar.

Menekülj, amíg nem késő.

2012. jan. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
A párom képes érzelmekre, ragaszkodásra és nem durva velem. Ha határozottan rászólok, akkor meghunyászkodik, belátja, hogy rosszul tette amit tett. Rábeszéltem már arra hogy szedje a gyógyszerét, most próbálom nagyon határozottan rávenni arra, hogy keressen munkát (el is ment Start kártyát igényelni) Bár ez is csak időhúzás, egy munkahelyen sem jelentkezett még. Egyébként nagyon jószívű (vagy annak látszik?), ha kiabálok az anyukámmal, akkor rámszól, hogy ne bántsam anyát, tehát érző lelkű embernek látszik.
2012. jan. 5. 13:32
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vhogy tesztelned kellene, egyáltalán tényleg pszihopata-e. Attól,hogy nem akar sz.r munkát elvállalni, még nem pszihopata.A lopásból, csalásból is ki lehet nőni, ha az tinikorban, esetleg 21-2 évesen történik,akkor sokan még egyszerűen éretlenek arra, hogy megértsék, miért nem szabad!Szerintem ilyen területeken kb 30 éves korban fejeződik be az érés, addig van remény. Én is loptam,csaltam, hazudtam tizenévesen, de még 20-21 évesen is megesett,ma pedig nem tenném semmiképp. Ma már átérzem,mit érezhet a másik, de ez nem így volt tinikoromban!
2012. jan. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. Figyeld meg titokban, hogyan viselkedik, amikor úgy tudja,senki rokon/ismerős nem hallja!Pl. hogy bánik a szüleivel ilyenkor, miként viselkedik,ha szívességet kér tőle vki, akit nem kedvel!Ha rosszat látsz,higgy az orvosnak,és vigyázz! Utóbb én olyan férjet választottam, aki mindig tökéletes volt. Versenyek az iskolában, egyetem,kedves mindenkivel. DE akiből elege lett, azzalúgy bánt, mint a felmosóronggyal. Az sem érdekelte,ha évekig bőg vki miatta, még le is alázta. Én nem tudtam,hogy efelett nem szabad elsiklani. Hát ilyen lett velem is. Sérült lett a gyerekünk,azóta le vagyunk sz.rva, arra vár, hogy majdcsak elmenekülök a gyerekekkel a házból,mert neki az kell, csak a gyerekek meg én nem...Itt szeretne élni egy új nővel, akit buzgón keres ma is. (Ott e társkeresőkön, 3 gyerekes pali :D, csak óvatosan!)
2012. jan. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
Megint utolsó vagyok. A volt lakótársai tudtak róla, hogy pszihopata, ha van ilyen, keresd őket! (még olyan jel is volt, hogy az évekig tartott háziállatát simán kihajította télen, mert drágavolt a kaja...)
2012. jan. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

Írtam, hogy képtelen az érzelmekre, de remekül játssza meg őket, jobban, mint egy normális ember. Nincsenek erkölcsi gátjaik. Nem minden pszichopata lesz emberkínzó sorozatgyilkos. Ha pszichopata, akkor az érzelmei megjátszottak, manipulációra szolgál. Te ezt nem tudhatod kívülről.

DSM IV:ez a hivatalos amolyan betegséglexikon, azt mondja, hogy ezekből 3nak kell igaznak lennie, hogy valakit pszichopatának tekinthessünk:

1. Képtelen a társadalmi szabályoknak megfelelően viselkedni, ez pedig főleg arra értendő, hogy megszegi a törvényt. 2. Csal, visszatérően hazudik, álneveket használ, illetve becsap másokat anyagi vagy örömszerzési célokból. 3. Nem tervez előre, ösztönös. 4. Agresszív, gyakran keveredik verekedésbe. 4. Nem veszi figyelembe sem a saját, sem mások biztonságát. 5. Felelőtlen, nem képes következetes munkavégzésre. 6. Nincs bűntudata.

ill egyebek jelek lehetnek:képtelen a másokkal való együttérzésre, nincsenek hosszútávú céljai, nehezen viseli az unalmat, alkoholt és egyéb tudatmódosító szereket használhat, illetve képtelen megtartani egy állást hosszútávon.

Persze otthon ez nem felállítható diagnózis, ehhez szakember, pszichiáter szükséges. És ő sem állíthatja fel a diagnózist úgy, hogy csak a pácienssel beszélget, mivel gyakran hazudnak a pszichopaták.

2012. jan. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 papucsállatka válasza:
86%

Szia!


Ajánlom neked Robert Hare könyvét, róluk szól (személyes tapasztalatait is leírja, meg velük foglalkozott évtizedekig a kutatómunkájával). Érdekes könyv, egyébként is megéri elolvasni, de a te esetedben főleg. Ez alapján talán komolyabb képet kaphatsz arról, hogy pszichopata-e (sajnos a tesztek többsége könnyen kicselezhető. Ugyan ez a pasi (a szerző) kidolgozott egyet ami elvileg jó, de nem tudom Mo-n mennyire elérhető).

[link]

2012. jan. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
Az én pszichómba 7 év ismeretség után szerettem bele,és nem vettem észre, hogy gond lenne, csk amikor már együtt jártunk. Ők tényleg képtelenek a szeretetre, ezt jobb, ha tudod. Függenek tőled, és könnyekig ragaszkodóak, de ha neked van lelki bajod, egyszeriben leblokkolnak. Nem tudja kezelni a bánatod, átélni a fájdalmad, nem fontos neki, hogy neked jó legyen, csak ha abból profitálhat. Nem empatikusak cseppet sem, szóval hosszú távon szerelem, jó szex, boldog otthon babázás, miközben ő dolgozik, hogy neked ne kelljen... kizárt. Egy pszichopatával klassz és izgalmas az élet, amíg heves érzelmekre (tényleg jól játszák), vad kalandokra vágysz. De ha felnőtt, komoly kapcsolatra... A másik hátulütő, hogy komoly károkat okozhat benned. Ha nem jól szeretnek (és itt a testi és lelki oldalára egyarántgondolok), az komoly sérüléseket okozhat neked, aminek majd az Igazi issza meg a levét.
2012. jan. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Ezt már régóta szerettem volna kiírni magamból,jó hogy van egy hely ahol megtehetem.

Figyelj,szerintem a te párod nem ilyen legalábbis remélem.

Leírom csak a leggyakoribb mondatokat amik elhamgzottak:

Ki írt sms-t?Nem hiszem el,add ide a telefont.Tuti nem anyukád van elmentve hanem egy másik férfi csak "anyu" ként mentetted el.

Hol vagy?Hallom hogy férfiak vannak ott (osztályban voltam)jobban néz ki bármelyik mint én?Dug valamelyik?Tudom mondd meg...Fesd ki magad olyan ronda vagy...mosd le csak a kuk néznek ki így.vedd le azt a szoknyát,meg akrod b szatni magad?miért nem hordasz szoknyát olyan vagy mint öreganyám.gyere ide.ja nem menj arrébb nincs hozzád kedvem.te hülyekva csak vicceltem nem érted a viccet.jaj hát tudod hogy szeretlek csak vicc volt...

hol vagy add ide anyádat a telefonhoz nem hiszem el hogy vele vagy.itt állok a ház előtt h nem nézel ki az ablakon akkor tudom hogy félreszol valahol..

Volt a pénztárcámban két Tigaz szamla anyukám nevére amit be kellett fizetnem és mellette 20 e ft.Belenézett a tárcámba mikor zuhanyoztam: Mia f szombol van ennyi penzed?Megütleg te kva te pezt fogadsz el valakitol?

Mondtam h nezzem meg anyu nevevel a ket szamlat.közölte h semmilyen szémla nincs ott pedig a kezében tarotta a huszezres alatt..

Ertem jott a munkaba este tizkor.latta hogy egy ferfi kollega elkoszon tolem:

Mi a fsz hogy kepzeled hogy szoba allsz azzal a melossal?Le akarod szn.i?Mondtam h eszemben sincs erre repült a pofon..utána mivel ro hadéknak neveztem megállt az autopalya szelen es kilokott a kocsibol miutan elvette a telefonom hogy o kideriti kivel b.szok a hata mogot..

Az utolso csepp a poharban miutan soha többet nem talalkoztunk hala istennek:

mutatott egy videot a gepen amiben egy srac egy vekony kislanyos not eroszakol meg ,kozolte hogy ez az ami neki leginkabb tetszene az unalmas sima egyuttlet helyett.Mondtam neki hogy ez viccnek is rossz es nem lesz ilyen.A valasz az volt hogy nem en dontom el mert en csak egy no vagyok akinek az a dolga hogy mindenben mgfeleljen neki.

Miután otthagytam hetekig hívogatott rejtett szamrol és vonyítva sírt a teefonban hogy ő felvágja az ereit.

Sim kártyát cseréltem és munkahelyet.Utána országot is. :(

2012. jan. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!