Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen együtt élni egy pszicho...

Milyen együtt élni egy pszichopatával? Történeteket várok.

Figyelt kérdés
Páromról az orvosa mondta bizalmasan, hogy pszichopata. Hogy 15 éves kora óta lop, csal, hazudik és játékgépezik, és hogy tönkre fog tenni. Az igaz, hogy régen előfordult nála a lopás, 4 évvel ezelőtt még játszott, többször előfordul most is hogy nem mond igazat, de lehet vele élni, aranyos, kedves, intelligens, tiszteli az anyukámat akivel együtt élünk stb. Az is igaz, hogy nagyon felelőtlen, nem nagyon akar dolgozni, tehát vannak vele problémák, de túlzásnak tartom, hogy pszichopata lenne. Él itt valaki pszichopatával? Mik a jellemvonásai, milyen vele együtt élni? Történeteket várok.

2012. jan. 4. 22:24
1 2 3
 21/28 anonim válasza:
21%

Összeismerkedtem egy lánnyal, aki nagyon szimpatikus volt neki. Együtt járunk egy pszichológiai témájú előadásra, már három alkalommal találkoztam és beszéltem vele így és mindannyiszor nagyon szimpatikusnak és érdeklődőnek tűnt úgy, hogy azt éreztem kialakult köztünk a kölcsönös vonzalom. De nagyon furcsa volt. Az előadáson mindig hátulra akart ülni, mondván, hogy ne lássa meg senki sem, azonkívül a facebookon is olyan a fiókja,hogy semmit sem tett fel magáról, tehát teljesen üres.Sokat beszélgettem vele itt, próbáltam még a mobilszámát is megkapni, de sikertelenül, így maradt a facebook. Egyre furcsább lett itt, olyanokat írt ami még egy laikus számára, mint amilyen én is vagyok mutatta, hogy valamilyen elme baja lehet.Egy pszichológus barátom, aki ismerősévé vált diagnosztizálta nála a betegséget.Erre én feltettem a falamra egy cikket a pszichopátiáról, mire reagált a csaj. Ezt írta: "Mondja a métely... :)

Tündibündi volt a pszichopatás posztod! :) Ezek honnan jönnek neked? :))" Szóval valami komoly elme baja lehet szegénynek, az biztos....:((

2012. okt. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%
#21 Ez alapján aztán valóban tényleg hatalmas pszichopata volt a lány. Miket írt, ami miatt így gondolod? Én is mindig hátra ülök buszon, teremben, akárhol, a Facebookom is majdnem üres, telefonálni utálok, így nem adom meg a számomat, 21. század, aki akar elér az interneten. Kezdjek aggódni? :c
2012. okt. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
sokszor szimpatikusnak tünnek, gyakran sajnáltatják magukat, manipulativak ilyesmi
2013. jan. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Hol is kezdjem...


Érdekes ez a sok válasz, meglepő mennyien éltek együtt pszichopatával és hogy ezt mindenki tudta diagnosztizálni is... Kedveseim, azért, mert a párotok csúnyán bánt veletek és mert egy szemét dög volt, miután eljátszotta az úriembert még nem pszichopata. Jó lett volna, ha mindenki leírja, hogy csak ő nevezi annak, vagy orvos is megállapította.


Aztán az is érdekes orvos lehet, aki ilyet elmond, hiszen elvileg nem tehetné meg. Érdekelne, miként zajlott ez a beszélgetés, milyen nemű az orvosod, mikor mondta stb., tehát a körülmények. De régi kérdés, lehet már nem is olvasod, így mindegy.


Személyes véleményem, hogy ha jót akarsz magadnak válj el tőle. Nem látod a nagy szerelemtől, hogy palira vesz.

Te magad írtad:

- időnként hazudik neked

- tiszteli az anyukádat (ideig-óráig, amíg nem áll közétek, vagy nem kezdi el tömni a fejedet a válással, vagy nem szidja a párod)

- nem dolgozik, állást sem igazán akar találni, arra számít, hogy majd te eltartod

Azt mondod szeret, de ezt lehet csak te hiszed...


2012-01-05 06:47 válasza helytálló, több hasznos dolgot írt, így azokat nem ismétlem


"Rábeszéltem már arra hogy szedje a gyógyszerét" Miféle gyógyszert?! Mert a pszichopátiára nincs gyógyszer, még a terápiával is csak elhanyagolható mértékű javulást lehet elérni.


Amúgy én ezek alapján nem mondanám, hogy a párod pszichopata kedves kérdező, de nem ajánlom vele az együttélést, ha szép életet akarsz magadnak.

Mi újság veled azóta?

2013. máj. 13. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim válasza:
90%
A lopás/ csalás /sikkasztás legtöbbször valamiféle drog miatt jelentkezik. Pl. füvezik és nem annyira drága, de mégis van ára, és ha épp be van kattanva, akkor átkutat mindent, egy plusz 1-2 ezer(vagy több) Ft-ért, hogy tudjon magának venni, és lenyugodjon. Ám gyakori, hogy a cannabis használók elvesztik a szociális kontrollt, nem látnak tisztán 10- 15- 30 percekre, őrjöngenek stb. Azért nem akar dolgozni, mert ammotivációs szindrómája alakult ki. Sok minden járhat a fejében, lehet, hogy titkol valamit- akár az előző témával kapcsolatban- akár furdalja a lelkiismeret, hogy nem hozza ki magából a maxot. De ha ezen okok miatt rendszeres az általad logikátlannak vélt "hangos beszéd", esetleg testi agresszió, akkor egy nyugodt pillanatában leülsz vele, és átbeszélitek, hogy te egy normális vérmérsékletű férfit láttál meg benne, és ez némileg változott a megismerkedésetek óta. Valóban tönkre fog tenni. Maximum 2-3 hónap ultimátumot adhatsz neki a változásra, ha nem: kalap-kabát... Függsz tőle, vedd észre, hogy mint egy szer, úgy hiányzik neked is - a szer-etet. Az, hogy valaki egy teljesen lényegtelen témakörben pl. mit hozzak a boltból drágám- aranyos, meg mézesmázosan beszél veled erről- arról, annyit tesz, hogy tudja mit, és hogyan szeretnél hallani. Nagyon felelőtlen, nem nagyon akar dolgozni. Akkor mit akar? Gyanítom azt tervezi, hogy élete végéig Te, vagy ha nem, akkor valaki más, majd megmentő hadjáratot folytat, és neki a kapcsolatért, meg a saját jövőéjért elég egy- egy cuki gesztust tenni. Nyilván felmerül a kérdés, hogy amikor alapvető erkölcsi normákkal ütközik a párod, akkor miért a párod: mert te sem tudod mit akarsz, de tudod: némi biztonságérzetért, fizikai védelemért, néhai látszat-törődésért cserébe a csicskája vagy. Nyugodtan írd le egy papírra, hogy ő mit tesz meg egy héten értetek (akár órára lebontva) és te mit teszel. Akkor látni fogod, hogy te X órát dolgozol, Y órát háztartassz, Z órát pihensz, ő pedig X órát pihen, Y órán át úgy tesz, mint akinek dolga van (mocsok módon kérdezz rá, hogy mit dolgozott, és néha mutassa is meg!) Majd Z órát szexel veled. Függőleges csík, baloldalt a te időbeosztásod, jobb oldalt az ő időbeosztása. Saját rendszerem szerint, ha a párod a te energiabefektetésed 70%- át nem nyomja le, akkor nem hozzád való hosszútávon. Szalad az idő a fények jönnek- ÉS MENNEK, ha kell...
2015. ápr. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim válasza:
88%

Teljesen egyetértek az előttem szólóval, kulcsszavakkal összefoglalva a pszichoptata a tanulmányaim és a tapasztalataim alapján (7éve vagyunk együtt): követjezetlen! motiválatlan, nem dolgozik, nincs lelkiismeretfurdalása, nincs bűntudata, ìgy gond nélkül "elhoz" dolgokat mástól/boltból, függ valamilyen szertől, ami általában nem alkohol. Nem képes empatikusan viselkedni, nem tud adekvátan viselkedni: esküvőn nagyon szomorú, temetésen vigyorog, ha szomorú vagy agressziót váltasz ki belőle a "gyengeségeddel". Uralkodó, vezető, te minden helyzetben csak egy alattvalója lehetsz. Gyakran elhangozhat az a mondat, hogy te "csak egy nő vagy, bincs véleményed." Gyakoriak a rage-elések, a hirtelen feltörő őrjöngések, csapkodások, fizikailag levezetett idegesség, törés, zúzás, ami jó esetben nem a párra irányul, hanem a mellette levő falba, asztalba, bármibe. Felelőtlen, ez megnyilvánulhat sok területen nálunk az újabbnál újabb állatvásárlásban merült ki, de lehetett hatni rá, már mást gyűjt. A kapcsolat fennmaradásáért annyit hajlandó tenno, hogy elhiteto veled, hogy egy szardarab vagy, aki azért nem akar mellette lenni mert elhiszed a világ értékrendjét és papìrszemétként sodródsz + emellett a legjobb nő, aki a legjobbat érdemli, aki csak ő lehet, hiszen a többi pasi mind ugyanolyan, hiszen dolgoznak. Tehát azon ügyködik a reggeli ágybahozott reggeli, a szülinapra való tortavásárlás helyett, hogy benned ha fel is merülne, hogy lépj tőle, ne merj. Én már minden mondatát hazugságként kezelem, nem gondolkodom, hogy lehet-e igazságtartalma. Megpróbálom a rage-eléseket elkerülni (időben elé tenni kaját, nem szólni hozzá ha valamit csinál, nem kiabálni, hogy gyere már ebédelni, mert kihűl, minden széthagyott dolgát jól látható helyre teszem, rendszerezve, nem szólok, ha hazahoz valamit, "ami úgyis őt illeti", megpróbálok lelépni, ha jön az agresszió, vagy csendben meghúzni magam a lakás egy zugában. Jelentem, fejlődésre képesek, lehet őket jó irányba terelni, csökkenteni az őrjöngések gyakoriságát, lehet velük együtt élni, de bizonytalansággal, rettegéssel teli. Vállalod?

Kérdező, szerintem neked a párod nem ilyen.

2015. jún. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim válasza:
88%

Utolsó kommentelő vagyok. Az együttélésről jutott eszembe még pár dolgog. Elvileg egy komoly kapcsolatban beletartozik a közös jövőkép, a család, esetleg házasság. Önzőségükből kifolyólag ha jó vagy hozzá "meg akar tartani", de nincsenek egyéb hosszútávú tervei, nincsenek céljai. Csak annyi, hogy te vele leszel és kész. Nem szervez nyaralást, nem szeretne arra gondolni milyen lenne gyereket nevelni. Ha úgy látja hogy gyűrűvel tud maga mellett tartani, megkérheti a kezed.

Imád polgárpukkasztani, trollkodni, másokat kifigurázni, megbántani. Sok haverja van, akik rettegnek tőle, nem mernek ellentmondani neki. Pedig imád konfliktushelyzetbe kerülni.

Szex akkor van, ha ő akarja, és ha nem ő kezdeményez, nincs szex vagy nem lesz jó neked, hiszen "te akartad, megkaptad". Jobb nem erősködni. Mindhiába.

Megfelelésvágy erősen van benne vizsgahelyzetekben, retteg a z ottani frusztrációtól, ezért inkább el se megy, ìgy általában nem fejezi be az egyetemeket, amiket elkezd.

A napját a semmittevés és idegeskedés teszi ki a majdani teendők vagy apró felmerülő nehézségek (hol a bankkártyám, hova tetted..) miatt.

Befolyásos személyekkel, pl. a szüleiddel, barátaiddal (akikkel engedi hogy barátkozz - már ha van olyan) joviális, jóságos, kedves, intelligensen beszélget. Eleinte lehet, hogy neked is ezt az oldalát mutatja.

2015. jún. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 REDSZI RED válasza:
Én együtt éltem egy pszichopata lánnyal 3 évig, kidobtam, ő elnyomott magán egy cigit akkor és azt mondta az apjának, hogy én voltam. Ezzel még nem is lenne gond, de mivel az is pszichopata így nem hinném, hogy szót értenék vele..szerintetek ilyenkor mit lehet tenni?
2016. ápr. 11. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!