Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melegek! Leszbikusok! Hogy...

Melegek! Leszbikusok! Hogy mondtátok el a szüleiteknek hogy "mások" vagytok?

Figyelt kérdés
2012. jan. 6. 17:16
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
87%
Egyik vasárnap, az ebéd után átjött a barátnőm és megmondtam, hogy ő a kedvesem. Apum és tesóm nagyon jól fogadta, anyum bement a szobába, de kb. 1 óra múlva bejött az én szobámba és megbeszéltük a dolgokat. Sajnálta, hogy így reagált és elnézést kért tőlünk.
2012. jan. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
92%

-Miért nem fiúzol?

-Mert nem érdekelnek a fiúk.

-Akkor a lányok érdekelnek, mi?*vigyorog*

-Igen.

*Hosszú, néma csönd*

-Ki tudja még?

-Az egész iskola..

-És voltál már úgy együtt lánnyal?

-Igen.

-És most is jársz valakivel?

-Nem, de szeretnék. Szerelmes vagyok.


Összejöttem a kiszemelt lánnyal, 7 és fél hónapja együtt vagyunk, a szüleim szeretik, de még mindig nem érzem, hogy elfogadták volna. Megértem.

2012. jan. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
87%
Még sehogy. De kétlem, hogy jól fogadnák. Mehetnék a híd alá.
2012. jan. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat! Csak azért érdekel, mert GYŰLÖLÖM az olyan embereket, akik az ilyen dolgok miatt szekálják az embereket.. és nagyon érdekelt, hogy hogyan reagálnak a szülők, barátok a bejelentésre :)
2012. jan. 6. 17:24
 5/28 anonim ***** válasza:
91%

Áthívtam a barátnőm,20 évesek vagyunk.Ebédeltünk,aztán mondtam anyuéknak,hogy ő a barátnőm és már fél éve vagyunk együtt.

Nagyot néztek,összenéztek,kiröhögték a humoromat és tovább beszélgettünk,mitha mi sem történt volna.

Azóta a "csajomnak" hívják,számukra poénosan.Ténylegesen nem hiszik el.Szóval én többször meg nem próbálom elmondani. :D

2012. jan. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
88%

Nálunk csak anyum tudja (és a két testvérem). Ő rákérdezett egyik délután mikor náluk voltam (külön lakom), hogy:

-Ugye ti XY-nal nem csak "jó barátnők" vagytok?

Én válaszoltam

-Öööö hááát, nem...

Erre ő:

-Miért nem mondtam el eddig?

Anyukám teljesen elfogadja, mindig is elfogadta a másságot, végül is a gyereke vagyok, ha én így vagyok boldog, akkor ez így jó.


Apámnak nem mondtam még, nem tartom fontosnak, teljesen más a kapcsolatunk. Bár ebben az is benne van, hogy egyszer hallottam korábban valami homofób kijelentését...nos, inkább titkolom.

2012. jan. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
92%
A fiam meleg és már régóta volt sejtésem.Mondtam neki ,ha akár mi van és bármi történik tudja,hogy szeretem.Aztán céloztam arra,hogy ha nem a lányokat szeretné én elfogadnám.Nagyon megijedt,hogy tudok valamit. Végül nehezen elmondta,hogy sajnos meleg és van egy fúja.Én erre azt mondtam,hogy nem baj és , hogy szeretném meg ismerni.Be is mutatta nekem. nem mutatják ki az értéseiket mások előtt,de tudják róluk,hogy melegek. Az egész haveri körük is így fogadta el őket és boldogoknak tűnnek.Soha senki nem buz*zta le őket és nem éltek vissza azzal,hogy ők tudják a másságukat.
2012. jan. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Utolsó: ez szép amit mondtál.. hogy így elfogadják a barátok. :)
2012. jan. 6. 18:02
 9/28 anonim ***** válasza:
91%
Hosszú történet... a lényeg, hogy üvöltöztek, hogy mert én magamba vagyok zárkózva és semmit sem mondok el, hát fogtam magamat és bejelentettem, hogy jó hát ha semmit sem mondok el akkor megosztom veletek tessék: meleg vagyok. Azóta tovább romlott velük a kapcsolatom, nem fogadták el egyáltalán, cseppnyi kis megértést sem mutattak és most sem mutatnak. Olyanokat mondtak, hogy csak na... nem írom le itt, de eléggé durvákat, nem akarom, hogy véletlenül ráakadjanak, hogy el mertem mesélni. Szóval nekem nagyon negatív tapasztalataim vannak ezzel kapcsolatban.. gondoltam, az idő segít majd de nem. Mellesleg örülök, hogy a legtöbb szülő megértőbb :).
2012. jan. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
77%
Még nem mondtam el,mert nem volt barátnőm,és nem lett volna értelme felhozni a témát,de nem hiszem,hogy jól fogja fogadni,úgyhogy addig húzom,amíg lehet. :) 17/L
2012. jan. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!