Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy hét után váratlanul...

Egy hét után váratlanul felmondtak, és apu engem tart hibásnak. Hogy magyarázzam meg?

Figyelt kérdés

Kaptam munkát, adminisztrativ munkakörbe. A szünetek szigorúak voltak, tegnap egy percet elcsúsztam a szünettel. Akkor délután még nem volt gond, reggel már rögtön a főnök talált meg, és közölte, hogy ez igy rossz hozzáállás, nézzem meg a többieket, akik eleve ritkán is használják a szünetet, ez nem példamutató.

Először persze apunak nem volt baja, csak nem értette, hogy hétfőn megirták a munkaszerződést, erre pénteken már felmondták.

És akkor most késő délutánra leitta magát, és csak foltokban hallottam "hogy lehet ilyen hülye" "biztos hogy ő az oka hogy kib.aszták". Nyilván nem a szemembe, hanem a falon keresztül.

Én úgyhiszem, hogy nem érdemeltem meg ezt a szintű bizalmatlanságot, sose lógtam semmilyen iskolából, nem loptam, nem hazudtam. Ilyen helyzetből hogy jöjjek ki?


2012. jan. 6. 18:51
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Sehogy ne magyarázd ezt meg. Minél inkább magyarázkodsz, annál jobban meg lesz győződve arról, hogy lusta vagy. Tudom, hogy nehéz, de hagyd rá.
2012. jan. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
32%

Sehogy. Majd találsz másik állást, ne magyarázkodj. Nyilván azért rúgtak ki, mert egy percet csúsztál a szünettel, jó, nem kéne ilyen durva szankció emiatt, de vannak cégek, amelyek ennyire szigorúak, főleg manapság, mikor 500 másik ember pályázik a helyedre...úgyhogy még ha igazságtalan is, nem ok nélkül rúgtak ki.


A következő helyen több szerencséd lesz.

2012. jan. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Én csak annyit mondtam volna apámnak hogy:

- Biztos Te soha nem hibáztál, téged még nem aláztak meg úgy hogy meg se érdemled stb.

Keress másik munkahelyet, remélhetőleg mielőbb találsz is.

2012. jan. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
hát jó. Szarul esik, dehát...
2012. jan. 6. 19:03
 5/10 A kérdező kommentje:
bár igazából a kétszinűség jobban zavar
2012. jan. 6. 19:04
 6/10 anonim ***** válasza:
95%

Még nem tanultad meg, amit lehet, azt nem biztos, hogy érdemes is.

Ma az a jó munkaerő, aki már 8 óra helyett 10-et dolgozik.Persze, a 8 órás bérért.

2012. jan. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%

Most komolyan azt hittem apádat rúgták ki, őszerinte miattad. Mondom magamban én is kilennék ha valaki más hibájából rúgnának ki engem. Apád túlságosan magára veszi a te helyzetedet. Jó hogy segít ha kell, de ez a hozzáállás már túlzás. Gondolom már felnőtt vagy, te felelsz a saját sikereidért és kudarcaidért, majd tanulsz a hibáidból. Apád szerintem eddig is lelkiismeret-furdalást érzett valami miatt amit veled tett a múltban, nem érzi úgy hogy elég jó apád lenne és ezért viseli a szívén túlságosan a sorsodat (mert az egyértelműen túlzás hogy úgy kiakad mintha őt magát rúgták volna ki), ráadásul pont azért mert nem hisz önmagában mint szülő így abban se tud hinni hogy jól nevelt téged, tehát nem bízik abban se hogy te majd tanulsz a hibáidból mint minden(?) felnőtt. (tudom miről beszélek, az én apám is ilyen)

Én azt mondom ez az ő egyéni válsága, neki kell ezt helyretennie magában, elvégre ő a szülő így ő tudhatja hogy tényleg megtett e mindent a gyerekéért vagy nem és most ezzel a túlzott aggódással akarna pótolni valami "elmaradást".

2012. jan. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
95%

Hagyd a francba ne magyarázkodj.

Jobb is szerintem, hogy az elején kiderül, hogy milyen ez a munkahely, ahol voltál. Lehet, hogy a főnők meg amúgy is pikkelt rád valamiért és kapva kapott az alkalmon, hogy van ürügye arra, hogy elküldhet.

2012. jan. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem sem kell magyarázkodnod. Mondjuk én is késtem a szünetről, de szóltam előtte a főnöknek, hogy van egy kis női prioblémám el kell menne a mosdóba, szerencsére ebből nem volt gond. Engem is elküldtek 60-ad magammal, mert megvolt a karácsonyi rendelés. Én magamat hibáztattam még sírtam is hazafelé, de nem hibáztattak itthon, tudják, hogy ez így megy, eltelt pár nap és nem is foglalkoztam a dologgal.

Egy másik munkahelyről azért rúgtak ki, mert lebetegedtem. Pedig ott a munkahelyemen lettem rosszul, úgy vittek haza, mert hánytam/fostam, mint a vízfolyás. Ez nagyon szarul jött ki pont a hetedik napon, épp, hogy megismerték a munkámat...

Ilyenek ezek a munkahelyek, senkit nem kell emiatt hibáztatni a politikusokon kívül. Ők tehetnek az egészről, hogy mindent eladtak. Én már beletörődtem, hogy mindenhol csak karácsonyra meg addig kellenek az emberek amíg olyanok, mint a kisangyalok. Ez van. Remélem nyárra télleg beindul itt az a kis cég amit nagyon várok, mert ha az elsők között jó leszek akkor végleg is megtarthatnak. Hajrá, ne add fel, apukádra meg hagyd rá. Xard le magasról a véleményét én is ezt tudom csak mondani

23/N

2012. jan. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát bocsi, de szerintem nem igaz, hogy 1 percet késtél, ilyen nincs. Nálunk szemét a főnök, mindenre utazik, de egyszer azt is elnézte, h egy hónapra 5 óra mínusz időm jött ki... Azóta soha többet. Még nálunk is van havi 1 óra türelmi idő a szünettúllépésre, az 20 nappal számolva napi 5 perc plusz. És ez termelésben van egy gyárban, ahol van szigorúság!!!

De az irodista dolgozók aztán kedvükre szünetelnek, azoknak nem is nézik az idejét.

2012. jan. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!