Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 18 éves vagyok. Ti ilyen...

18 éves vagyok. Ti ilyen korban megengednétek, hogy eldöntsem egyénileg, mikor fekszem le aludni hétköznap is? Elég rossz alvó vagyok, és van hogy suliidőben hajnali fél2-ig is fent vagyok, de ez a reggeli felkelésem nem befolyásolja.

Figyelt kérdés
2012. jan. 7. 14:39
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
25%
Én nem tudom, de amíg otthon laktam milliószor hallottam "Amíg az én kenyeremet eszed, addig az én szabályaim szerint játszunk" szöveget a szüleimtől. Van benne igazság... még akkor is ha nem értesz egyet a döntésükkel.
2012. jan. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem már jóval előbb is
2012. jan. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Én megengedném. Ha nem tudsz aludni akkor minek feküdj az ágyban órákat némán, akkor már inkább netezzél, tévézzél vagy olvassál, ezektől talán álmos leszel. Tőlem egyébként hajnali 4ig is fent lehetnél, de reggel kiborítanálak az ágyból akármi van, az tuti:) De azt írod fel tudsz kelni, akkor meg nem értem mi a probléma.
2012. jan. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Nem ellenzik, csak megjegyzik, hogy néha sokáig vagyok fent. De van hogy rámjön az álmatlanság, vagy aznap délután már aludtam, és ilyenkor nem tudok 11-kor lefeküdni aludni. Ilyenkor vagyok fent tovább.

Arra vagyok kíváncsi, hogy ti szülőként elleneznétek-e, ha 18 éves gyereketek akkor feküdne le aludni, amikor ő akar.

2012. jan. 7. 14:48
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Én a fiamnál aki még csak 16 éves úgy vagyok vele, hogy nem szólok bele, hogy meddig van van éjszaka fent. Viszont azt igen is szóvá teszem és elvárom, hogy másnap hasznát lehessen venni és ne át aludja a napját.

Úgy hogy ha a te reggeli felkelésedet ez nem befolyásolja akkor miért is ne dönthetnéd el meddig maradsz fent.

2012. jan. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
0%
Minek alszol délután? Mi vagy te, nyugdíjas?
2012. jan. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
19%

Én beleszólnék. A megfelelő mennyiségű és minőségű alvás nagyon fontos a szervezet egészsége szempontjából. Nem azért szólnék, mert szekálni akarlak, hanem mert igyekszem vigyázni az egészségedre.

Ha nem tudsz elaludni, annak oka van. Megpróbálnálak rávenni, hogy keresd meg ezt az okot.

2012. jan. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
0%

Nem feltétlenül hagynám.

Rettentően fel tudja borítani az egész család életét, ha megfordul a napirended, és nem is egészséges így aludni.

Amíg te hétvégén alszol, ők mászkálhatnak lábujjhegyen, vagy folyamatosak az összezördülések. A másik, hogy baromi zavaró tud lenni, ha más meg aludna, te meg egész éjjel gépezel, tévézel, világosat csinálsz, mászkálsz.

Egyszerűen rettentő nehéz egy olyan emberhez alkalmazkodni, aki elhatározta, hogy ő márpedig éjjel van ébren, esetenként kettőig, nappal meg joga van magát kipihenni.


Azon meg gondolkodj el, hogy amit leírtál, az konkrétan egy gépfüggő egyén, aki inkább azt üti éjjelente, alvászavarai vannak, stb.


Anyád helyében befognálak pakolni, takarítani, bevásárolni és cipekedni. Aki fáradt, az tud aludni este, hidd el! ;)

2012. jan. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
készíts be egy tankönyvet,ha rádnyitnak tégy úgy,mintha tanulnál!
2012. jan. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Utolsó hozzászóló, azért ez nem egészen így van.

A saját szobámban fülhallgatóval hallgatom a zenét, nézek filmet, és az ajtóm csukva van, az én "zajongásom" miatt felbéredni senki nem fog.

Mivel van két kisöcsém, akik már reggel 8kor ébresztik a családot, eszemben sincs elvárni, hogy miattam mindenki lábujjhegyen járkáljon, plusz a bevásárlásban és a takarításban is én segédkezem, így kiveszem a javam a házimunkából.

És azért alszom délután, mert suli után van amikor edzésre megyek, és olyannyira elfáradok, hogy ledőlök az ágyra, és 9-kor kelek csak fel. Ilyenkor van az, hogy nem bírok elaludni éjfél-1 előtt.

2012. jan. 7. 15:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!