Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azok, akik úgy estek teherbe,...

Azok, akik úgy estek teherbe, hogy semmilyük nem volt, hogy alakult az életük, hogyan oldották meg a mindennapokat?

Figyelt kérdés
Nekem 4 órás munkám van,párom most esett ki a munkából.Védekezés mellett estem teherbe.Nem tudom hogyan tovább.Albérletben lakunk...A család 300 km-re van tőlűnk.Elvetetni nem lenne szívem,hiszen mégiscsak....Akik ilyen helyzetben szültek,hogyan alakult az életük?
2012. jan. 8. 13:55
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
73%
19-es! Meséld már el milyen "ölésről" beszélsz?
2012. jan. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
14%
19 es vagyok.Te megis minek nevezed ha elpusztitasz egy elolenyt ami benned novekszik????Igen abortusz ellenes vagyok talan mert lattam mar abortuszt,ajanlom nezzel utanna mert sajnos az emberek tobbsege nincs tisztaban azzal hogy mit jelent es hogy zajlik az abortusz.Nem erzi?Nezd meg milyen amikor monitoron keresztul latod hogy amint behatolnak es kozeledik a szivo a magzathoz,elhuzodik elole majd ossze torik szo szerint es meg akkor is mozgolodik,majd kiszivjak.Na neked ez a velemeny nekem meg ez!!!!Hadd ne en legyek mar a rossz.Ja es igen,inkabb orokbe adnam egy olyannak aki gondoskodik rola minthogy azzal a tudattal eljek hogy miattam pusztult el.egyetlen esetben nem itelem el az abortuszt ha az anya elete a tet.
2012. jan. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
17%

Se ellene, se mellette nem vagyok. Leszögezem. Elismerem, hogy vannak olyan helyzetek, amikor szükséges lehet egy abortusz (szvsz ez a kérdező által leírt helyzet nem olyan, ergo én megtartanám). De az előttem szólónak igaza van abban, hogy a magzat érzi. A monitoron látni, ahogy próbál elhúzódni az eszköztől, gyorsul a szívverése ami félelemre utal.

Nagy felelőtlenség kijelenteni, hogy a magzat nem érez semmit.

2012. jan. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
71%

19 évesen estem teherbe.

Egy fizuból és gyes+cspből élünk.

Húzós de soha nem megoldhatatlan.

Most 15 hónapos a kislányunk!

2012. jan. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
90%

Azt az abortuszos filmet (Néma sikoly azt hiszem) egyrészt azért vetítik a sulikban, hogy a fiatalok tudatosan védekezzenek, másrészt mivel fogy a népesség, az ország érdeke azt diktálja, hogy szülessenek gyerekek. Úgy látom sikeres a program. Szerintem sokaknak fogalma sincs, hogy a környezetében hány nőnek volt abortusza, és ki se nézné belőle. A család öregei között is volt nem egy abortusz.

De most már kezd átmenni vitába, és elkanyarodunk a kérdéstől. Kíváncsi lennék a kérdezőre, mert nem nagyon szólt. Én nem akarom meggyőzni, csak nem szeretném, hogy úgy érezze, hogy ne azért hozzon helyes vagy helytelen döntést, mert fél a társadalmi megítéléstől. Ez egyébként is magánügy. De ugyan már ne érezze magát gyilkosnak, mert nem az. És az orvos sem. Vegye számba a lehetőségeket, és döntsön belátása szerint.

2012. jan. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
75%

"Te megis minek nevezed ha elpusztitasz egy elolenyt ami benned novekszik????"


Abortusznak. Meg nem született magzat ellen nem lehet elkövetni az "ölést"!


Az említett filmet meg láttam. Nem hatott meg.

2012. jan. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
16%

Na, azért azzal vitatkoznék, hogy ki se nézni egy nőből, hogy abortusza volt.

Én meg azt mondom, igen. Az összes nőismerősöm, akinek volt abortusza, szám szerint öten, mind elég könnyedén, lazán fogják fel az életet, és ez simán látszik a viselkedésükön.

2012. jan. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 A kérdező kommentje:

Itt vagyok...csak nem igazán szerettem volna beleszólni a vitába,mert nem akartam még inkább szítani a tüzet.

Amúgy én is abortuszellenes vagyok...főleg azért,mert ismerem magam és nagyon lelkis vagyok...nem hiszem ,hogy túl tudnám tenni magam azon,ha ilyet tennék.

Nagyon sokat beszélgetünk párommal,hogy mi legyen,de abban biztosak vagyunk,hogy nem vetetjük el.

A kérdésem se arra irányult,hogy megtartsam-e vagy sem,hanem arra,hogy ha van az embernek "semmire" egy gyereke,attól még lehet-e később jobb.

Tudom,hogy egy gyerek nem olcsó mulatság,mi is hárman voltunk testvérek.Sosem volt márkás ruhánk,vagy rengeteg játékunk,de így is felneveltek minket anyumék,és legalább becsüljük azt,amit meg tudunk szerezni magunknak.

Lényegében kaptam a kérdésemre választ,van köztetek olyan,aki egy fizetésből nevel gyereket,és boldog.

Csak egy kis "tündérmesére" volt szükségem,hogy így is lehet boldognak lenni.

Lehet,hogy nem lesz neki márkás ruhája,meg cipője,de ha biztos és boldog családot adunk neki,akkor talán vidám gyerekkora lesz....legalábbis remélem.


Köszönöm szépen mindenkinek a választ.

2012. jan. 8. 21:49
 29/44 anonim ***** válasza:
91%

Gondolom ők azok, akik bevallották. Vannak házas nők is akik megteszik, csak mélyen hallgatnak róla. Védekezés mellett is becsúszott, és elég volt az 1-2 gyerek.

Nem tudom miért él az a kép az emberekben, hogy abortusza "csak" vagy túlnyomó részt a fiataloknak meg a könnyelmű nőknek van.

A műveltebb rétegből már csak azért is hajlanak rá, mert nem feltétlen gyilkosságnak fogják fel, továbbá tartani akarják az életszínvonalat, vagy már kiöregedettnek érzik magukat. (ezt azokra értem, akik megtették, és a tágabb ismerősi körben, tehát nem reprezentatív minta)

2012. jan. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
14%

GRATULÁLOK Anyuka!!!!

:DDDDD

Mi olyan szegények voltunk, hogy hóvégén, mi gyerekek vajaskenyeret ettünk, mert másra nem tellett. Téli cipőre is több hónapig gyűjtöttek a szüleim (na ez még a másik rendszerben volt).

Boldog gyerekkorom volt, csak a felnőtt szememmel látom mennyire szegények voltunk.

Lediplomáztam, vezető beosztásban dolgozom, testvérem szintén.

Örülök, hogy szüleim megtartottak minket. :)

Még egyszer GRATULÁLOK

2012. jan. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!