Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A 86 éves kekvőbeteg nagymamám...

A 86 éves kekvőbeteg nagymamám mindig belenyúl a bugyijába és összekeni magát kakival. Mit lehetne tenni ez ellen?

Figyelt kérdés
Anyukám - aki gondozza - szidja is emiatt, mint a bokrot, ráaldásul állítólag most mégjobban összekente magát, én inkább nem is nézem meg. Mit lehetne ez ellen tenni?
2012. jan. 9. 14:44
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
De pelenkázzuk is...
2012. jan. 9. 15:08
 12/20 anonim ***** válasza:
58%

LASSAN ÍROM, HOGY MEGÉRTSED:


Ha pelenkázva volna, akkor nem volna mit szétkennie!!!

Éééééérteeeed????

2012. jan. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
97%

Nincs igazatok.Én idősek otthonában dolgozom.Ott pelenkázzuk a fekvőbetegeket.Sajnos,így is megtudják oldani, hogy valahogy letépik, belenyúlnak,és szétkenik.Ez már a leépülés utolsó stádiuma szellemileg,amikor gyereknek érzik magukat...Van erre tudományos magyarázat, de így érthetőbb.

Sajnos nincs ötlet, lekötözni a kezét nem lehet.Gyakran kell cserélni, ha székletes,rögtön,és így nincs mit szétkenjen...

2012. jan. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ment mindenkinek a zöld kéz.
2012. jan. 9. 15:25
 15/20 anonim ***** válasza:
96%

Nagyjából semmit. az én nagymamám ilyen lett volna biztosan, ha pelenkázás és a demencia előrehaladott fázisában még meg bír mozdulni. De akkor már csak feküdt szegénykém. :(

Anyukádat egyrészt megértem, másrészt meg....szidja??? most komolyan. Azzal csak árt. az ilyen embereket úgy kell már kezelni, mint egy kis csecsemőt. Gondolom azzal nem veszekedne.

Sokszor én is kiborultam a nagyikámtól, de igyekeztem minél türelmesebb lenni vele.

:(

23N

2012. jan. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Köszi, ment neked is a zöld, most már tényleg nem kérek több választ.
2012. jan. 9. 16:02
 17/20 anonim ***** válasza:

Még szét is dobálják. Olyan is van, aki golyócskákat gyúr belőle és sorba teszi meg ilyenek. Én nem is tudom, nem láttatok még demens öreget?


Meg lehet kedvesnek meg mindennek lenni, tudja az anyukája is nagyon jól, hogy ilyen, de a gyerek is felidegesít és ha tehet róla, ha nem, egy felnőtt embertől nehezebb elfogadni, hogy már századszor kent ki szarral mindent és ezt már nem bírja az ember az idegeivel egy idő után. És akkor miért nem adja otthonba? Mert alig van rendes hely, és az ő kiabálása, meg leszidás, még mindig paradicsomi, ahhoz képest, ami van sok otthonban.

2012. febr. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de időközben sajnos meghalt :'(
2012. febr. 15. 10:31
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Részvétem!
2012. febr. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Őszinte részvétem, Kedves Kérdező :(
2012. júl. 13. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!