Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért ilyen a nagymamám?

Miért ilyen a nagymamám?

Figyelt kérdés

Lassan kezd elviselhetetlen lenni, amikor jön mindig úgy intézi a dolgokat, hogy a legnagyobb felfordulás legyen esetleg még veszekedés is. Mindenkit zavar amikor jön és mikor bejelenti, hogy mikor jön szinte természetes a 'Jaj ne, már megint!' felkiáltás a család összes tagjától. Ünnepekkor, szünetekkor szokott csak jönni (de az is épp elég)

Aput (az ő gyereke) anyu ellen próbálja uszítani (szinte minden alkalommal) de mikor veszekednek mindig anya pártjára áll. Takarításmániás, de egy szörnyű módon mivel miután végez nagyobb a kosz, felfordulás, rendetlenség van mikor valami el is romlik mint mikor nekikezdett és persze nekünk kell rendet tenni.(például egy ronggyal feltörölte a kiöntött kávét és ugyanazzal a kávés ronggyal törölte végig a szekrényeket, hűtőt stb.)

Most pedig azzal az ötlettel állt elő, hogy elkísér a randimra, vagy ha ő nem jöhet akkor vigyem már el az unokaöcsém, erre persze én nemet mondtam és sértődés lett (szerencsére a szüleim az én pártomon álltak), de ez akkor is sok a fiút kb. 1 hónapja ismerem, ez a 2. randink és csak délelőtt nem lennék otthon (kedden).

Mit lehetne a nagymamámmal csinálni? (4 napig fog maradni az unokaöcsémmel)

15/L a nagymamám: 60 éves



2011. dec. 25. 19:14
 1/7 anonim ***** válasza:
96%

Valaki foglalja le, beszélgessetek vele, aztán addig takarítsatok fel utána úgy ahogy ti szoktatok. Nagymamákkal nem nagyon lehet mit kezdeni, Ő már nem fog változni. :S


Randi: Állj a sarkadra. :D Mondd, h "Mama, már nem 1940-ben vagyunk hanem lassan 2012-ben, köszönöm, de nem kell gardedám." Ha ez nem hat, akkor egyszerűen csak "Nem, mama, ne gyere velem, nem bírná a lábad/elcsúsznál a jégen." :D Sok sikert. :D


22N

2011. dec. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, mindig beszélget vele valaki (vagyis inkább ő beszél a hallgató meg hümmög). A randi dolgot tegnap délelőtt tudta meg ma reggel mikor megérkezett akkor találta ki, hogy biztos valamiféle "suttyó" a fiú akinek az első dolga, hogy megerőszakoljon. :D
2011. dec. 25. 19:22
 3/7 anonim ***** válasza:
Próbáld vele szépen megbeszélni. Szép türelmesen.
2011. dec. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. :D


Kicsit extrém, de ha nincs más megoldás....:D

Ha nagyon menni akar veled, mondd hogy "Mama, gondolj bele, ha annyira suttyó lenne, hogy megerőszakol, én el tudok futni, de te nem...Biztos vállalod a veszélyt?"

Remélem ez elrettenti. xD

2011. dec. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Türelmesen beszélgetünk vele, meghallgatjuk amit mond, elmondjuk szép nyugodtan az álláspontunkat mire ő csak a saját igazát hajtogatja...kicsit fura öregasszony, de hát a családunkat nem választhatjuk meg :D

Utolsónak: bárcsak nekem lenne ilyen jó dumám! :D Bármikor ki tudnám vágni magam. :D

2011. dec. 25. 19:47
 6/7 anonim ***** válasza:

Az okot sokaig lehetne boncolgatni, de annak megoldasa az ő hatásköre ugyis, amire ninsc ráhatásotok. Amit tenni tudsz: Védjétek meg jobban a sajat territoriumotokat! A TI lakasotokban semmi joga olyat csinalni, amiket nem engedtek meg nekei! Mi az, hogy beletakarít a lakasotokba?! Nem szabad engedni neki!


Mi az, hogy elmegy veled a randidra?

Ne vidd magaddal!

2011. dec. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A nagymamád a mai korban egyáltalán nem idős. Mások ilyen idősen még dolgoznak.

Mikortól lett ilyen a nagyid?

Vagy már régen, fiatalabban is ilyen dolgai voltak?

Ha behatárolható, mióta ilyen, elképzelhető, hogy valamilyen betegség van a háttérben.

2012. jan. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!