Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyóstól megőrülök! Be akar...

Anyóstól megőrülök! Be akar jönni a szülésre, és páromat is uszítja! Segítség?

Figyelt kérdés
Febr 10-re vagyok kiírva szülni. A szülészorvos anyósom unokatestvére. Jó híre van, és emiatt, plusz az anyagi része miatt ő az orvosom. Vele amúgy nincs is semmi gondom, csak anyós visszaél a helyzettel. Párommal megbeszéltük, hogy anyukám jön be velem a szülésre. Mert nekem az a legfontosabb, hogy befele tudjak figyelni, és ehhez anyu kell, hogy nyugodt legyek. De anyós elkezdte uszítani a párom, hogy bent kéne neki is lennie, és szívtelen vagyok, amiért kizárom ebből, hisz nem csak én leszek anya, hanem ő is apa, és joga van ott lenni, ha akar. Párom amúgy nekem azt mondja, nem jön, ha nem szeretném. Na anyós tegnap mondta, beszélt az orvossal, és elintézte, hogy ő is bent lesz, hisz ő is eü-s, de akkor már jön a fia is, merthát ő apa lesz.. Én kérdőre vontam, hogy hogy képzeli, meg minek idegesít, megmondtam mi lesz, ahhoz tartsa mindenki magát, mert én fogok szülni, az lesz, amit én akarok. Aztán csak kinevet, hogy a hormonok szórakoznak velem, és hogy a párom is támogatja őt (ez a része sem igaz). Mit kezdjek vele? Legszívesebben elküldeném, de még márciusig velünk él (ez hosszú történet, sajnos nem lehet rajta változtatni addig) de nem bírom!! Nem is szabadna idegeskedjek.
2012. jan. 9. 18:55
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
98%
Intézd el, hogy még véletlenül se jöhessen be, ha kell keress másik orvost másik kórházban. Anyóshoz meg ne szólj márciusig.
2012. jan. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
98%
Én biztos megbeszélném a párommal, hogy ne jöjjön be, és tartsa távol az anyját! Én ennyit megtennék a páromért! Van ott elég gond nem kell még, hogy plusz két ember is idegesítse az emberlányát. Legvégső esetben pedig majd édesanyád kipaterolja onnan az anyóst. Én nem is értem, hogy jut ez eszébe, hogy te nem szeretnéd, de ő ott legyen.
2012. jan. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
98%
Ennyit nem ért a spórlás a dokin, hogy aztán anyós majd nézzen meg esetleg kommentáljon is szülés közben... el tudnál intézni más dokit?
2012. jan. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:
Szerintem csak direkt idegesít, egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy egy orvos ne a saját páciense akaratához igazodjon.. vagy, mivel anyós is egészségügyes, plusz az orvos és az én rokonom is, bejöhet annak ellenére, hogy nem akarom? Ugye nem? Csak attól félek, hogy amilyen erőszakos, a szülés napján betolakszik valahogy.. :(
2012. jan. 9. 19:01
 5/38 anonim ***** válasza:
98%
Úgy tudom, a dokinak tiszteletben kell tartania azt, hogy te nem akarod anyósodat ott.
2012. jan. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:

És bármit mondok, ő csak nevet (szó szerint) hogy a hormonok szórakoznak velem.. Számára felfoghatatlan, hogy ezt az intim pillanatot nem akarom vele megosztani!

(És kövezzetek meg, de a férjemmel sem..anyukám szeretném, hogy ott legyen!)

2012. jan. 9. 19:03
 7/38 A kérdező kommentje:
3. válaszoló: jól látod, nem ért ennyit a spórolás a dokin, de orvosilag, emberileg vele tökéletesen meg vagyok elégedve különben, ezért is sajnálnám, hogy utolsó pillanatban kellene mást keresni.
2012. jan. 9. 19:04
 8/38 anonim ***** válasza:
98%
Én nem kövezlek meg. Én SENKIT nem akarok akkor oda. ha valaki ott van, nem tudok koncentrálni arra, amire kell. Anyóst meg fenéken kell billenteni, ha nem ért a szép szóból. Nem neked, hanem a fiának.
2012. jan. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
93%
A jog azt mondja ki, hogy egy (csakis egy) általad választott személy -nem kötelező rokonnak lennie- lehet bent nálad a szülésnél. Az anyósod nem mehet be, ha te azt mondod, h nem akarod, kivéve persze, ha ő is az adott osztályon dolgozik, de akkor is csak az ő munkaidejében.
2012. jan. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
98%

te döntöd el, kit engedsz be a saját szülésedre. Lehet, hoyg anyukádat is el fogod hajtani. Bejöhet a folyosóra, és kész.Ez nem vitatéma, ne is kezdj erről beszélni. Menj ki, vált témát! Ha mégis, tedd fel a törött lemezt" én már eldöntöttem, anyumat behívom, szerintem ez bőven sok. Végül is nem színházi darab lesz- mosoly" Ezt ahányszor szükséges, ismételd, ne bővítsd, csak ismételd. Ha 100x nem elég, kérdezd meg 101x: Megnézi a pinámat, mama?

Beszélj a szülészorvosoddal, és mondd meg, hoyg nem jöhet be senki sem, esetleg anyukád.

Ilyen hüleséget még nem hallottam!! Én anyóspárti vagyok, meg legyünk együtt, de ez nem normális. Meg sem kell hallani szerintem. Vagy hagyd rá, és beszéld meg a dokival, hogy ő kitiltja akkor, de akkor ígérje meg!

2012. jan. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!