Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyóstól megőrülök! Be akar...

Anyóstól megőrülök! Be akar jönni a szülésre, és páromat is uszítja! Segítség?

Figyelt kérdés
Febr 10-re vagyok kiírva szülni. A szülészorvos anyósom unokatestvére. Jó híre van, és emiatt, plusz az anyagi része miatt ő az orvosom. Vele amúgy nincs is semmi gondom, csak anyós visszaél a helyzettel. Párommal megbeszéltük, hogy anyukám jön be velem a szülésre. Mert nekem az a legfontosabb, hogy befele tudjak figyelni, és ehhez anyu kell, hogy nyugodt legyek. De anyós elkezdte uszítani a párom, hogy bent kéne neki is lennie, és szívtelen vagyok, amiért kizárom ebből, hisz nem csak én leszek anya, hanem ő is apa, és joga van ott lenni, ha akar. Párom amúgy nekem azt mondja, nem jön, ha nem szeretném. Na anyós tegnap mondta, beszélt az orvossal, és elintézte, hogy ő is bent lesz, hisz ő is eü-s, de akkor már jön a fia is, merthát ő apa lesz.. Én kérdőre vontam, hogy hogy képzeli, meg minek idegesít, megmondtam mi lesz, ahhoz tartsa mindenki magát, mert én fogok szülni, az lesz, amit én akarok. Aztán csak kinevet, hogy a hormonok szórakoznak velem, és hogy a párom is támogatja őt (ez a része sem igaz). Mit kezdjek vele? Legszívesebben elküldeném, de még márciusig velünk él (ez hosszú történet, sajnos nem lehet rajta változtatni addig) de nem bírom!! Nem is szabadna idegeskedjek.
2012. jan. 9. 18:55
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
91%
Kórház válogatja, de lehet azt mondani, hogy csak egy lehet bent. Nekem még anyum is tiszteletben tartotta, hogy nem akartam akkor magam mellett, csak a férjemet. Amúgy meg szülés közben majd tényleg ordítsd le mindennek, és készítsd ki, tégy, amit titkon akarsz vele, és fogd rá, hogy -szültem, mama, nem is emlékszem...
2012. jan. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
86%
Igen, az utóbbit fogadd meg, szólj a dokinak. Mert azt hiheti, akarod, és megoldja.
2012. jan. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
83%

Neked van igazad, az orvos köteles a beteghez igazodni. Ha azt mondod, hogy csak egy embert akarsz magad mellett akkor ehhez köteles igazodni.

Ha az anyós kötekedik mondd meg neki ha sokat akaratoskodik még a szobádból is kitiltod és akkor látja az unokáját amikor neked tetszik.

Azt is kérheted a dokitól, hogy ha megindul a szülés csak anyádnak szóljon. Gondolom nem ül ott a nap 24 órájában a folyosón az anyós?

A férjed meg egy kicsit keményebben a sarkára állhatna és leállíthatná az anyját.

Elvégre te fogsz szülni, te leszel a kritikus helyzetben és ha bajod lesz mert felidegesít az bizony az ő hibájuk lesz.

Egyébként meg kerüld az anyóst ahogy tudod. Vagy költözz addig anyukádhoz. De legalábbis pendítsd meg hogy még ez is lehet ha kiszekíroznak.

2012. jan. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
95%

Basszus, ez az anyós nem semmi! Esetleg a közeli rokonságot és a szomszéd Mári nénit nem akarja odacsődíteni, hogy a táguló hüvelyedet nézzék?

Nézd, úgysem jöhet ő be oda a szüléskor, te kitilthatod őt is, apukát is (bár gondolom, ő úgysem fog erőszakoskodni). Keress más szülőorvost vagy szimplán beszéld meg a jelenlegivel, hogy majd anyóst nem akarod bent látni. Orvosi titoktartás köti, nem pofázhat erről, ha mégis, akkor sem tehetnek semmit.

2012. jan. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
92%
Írj,ha beszéltél az orvossal!
2012. jan. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
92%

Ez túltesz még az én anyósomon is, pedig az nem semmi. Nagyon durva!

Semmiképp ne engedd be és ha nem akarod, hogy a férjed ott legyen, akkor őt sem vagy köteles beengedni.

Velem ott volt a férjem, mert én így akartam, de ez a TE döntésed és a hormonjaidé. ;-)))

2012. jan. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem anyós úgy döntött, hogy nem a te "kísérődként", hanem a doki "vendégeként" lesz bent a szülőszobában. Ha másképp nem megy, vált orvost és kórházat. Mik vannak...
2012. jan. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
51%

Kedves kérdező!

Megkérdezhetem, hogy melyik kórházban szülsz? (hátha tudok segíteni)

2012. jan. 10. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
100%

Ha az anyósod lesz bent, akkor nem apás szülés lesz,

hanem BANYÁS szülés... :)

2012. jan. 10. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
75%
Húúúúúúúúú sajnállak, az én anyósom se egyszerű, de a tied..... Nemsokára én is szülök, én szerettem volna, ha a párom bent lesz, de az anyja lebeszélte róla, hogy az nem férfinak való látvány meg ilyenek, de hál istennek nálunk nem ilyen erőszakos. Szerintem is hivatkozz a jogszabályra, és hidd el az orvos is belátja, hogy igazad van, ha nem akarod egyszerűen nem lehet bent.....
2012. jan. 10. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!