Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti, hogyan dolgoznátok fel...

Ti, hogyan dolgoznátok fel ilyen fajta családi problémáitokat? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Nos...nem akarom túl hosszúra,elkezdem.

21 éves vagyok,van egy apám,és egy anyum.Külön élnek,mindkettőt szeretem nagyon.Apum fiatal 43 éves,nem dolgozik 3-4 éve,nincs keresete viszont van egy szintén fiatal,40 éves nem dolgozó jövedelem nélküli "asszonykája".Mit csinálnak?Semmit.Van,hogy kukáznak,van,hogy csikkeznek,van,hogy piacoznak,de legfőképp vedelnek.Mit?Kannás bort.Mennyit?Rengeteget.Kihat az egészségükre a mentalitásukra.Pocsék fizikumban van apu,gondja van mindenével,belső szervek külső szervek.Én dolgozok,párommal élek,szeretjük egymást.Én adok hetente 4-5 ezer forintot (de minek?borra...)apumnak,látogatom őt a szállón rendszeresen amit én intéztem nekik,amit én fizetek apumnak,viszek neki anyumtól kaját(szerencsére abból van bőven mivel konyhán dolgozik..ki tudja meddig...)Támogatom mindenbe,orvosokhoz küldöm,hol megy hol nem...A lényeg,hogy fáj nekem így látnom,fáj ami neki fáj,hogy boldogtalan,hogy beteg,hogy alkoholsita.Fáj,hogy régen mennyire más ember volt,dolgozott(persze ivott és játékgépezett és anyumat meg engem tönkre tett,de szeretett...ha értitek...)szóval ez apum részéről.Anyum részéről:rendes dolgozó jó kedvű kedves a legjobb anyu a világon.Megszabadult aputól,a nulláról kezdte,szépen lassan meglett mégis mindene(kivéve talán az igazi boldogság ami egyébként kijárna már neki!!!!)egy párja (akiről inkább nem mondok semmit,de nem iszik ,dolgozik,csak pénzéhes és egész nap a gép elött ül..egyébként "rendes"csóka)Mi történt?HITEL!Erre-arra,amarra...Kocsira...persze fizetni tudták azzal nincs gond..na de a deviza hiteles kocsi roncs lett,a kamat amíg huzodott az ügy hogy ki a hibás ki nem (lószar tudja mi volt pontosan,nem is ez a lényeg)majdnem 2 millió mostanra így 3 év alatt...mi a szit?nem tudja kifizwetni...végrehajtó jön visz mindent!fizetést levon nincs mese...szerencsére lakás önkormányztai elvenni azt legalább nem tudják.Gáz van.És én tönkre megyek...


2012. jan. 11. 12:17
1 2
 11/12 anonim válasza:
Nekem volt egy haverom 38 évesen bezárkózott a házába nem evett kihullottak a fogai és szerintem meghalt volna pár napon belül.Sokadszorra elmentem hozzá azt mondtam neki el kell döntse hogy élni akar vagy meghalni.Végül elfogadta az orvosi segítséget mert addig azt sem akarta s most él.Apudnak fel kell tenned a kérdést mit akar!Adj neki egy hetet s ha van célja abba segítsd,ha nincs a te életed attól sokkal fontosabb mint sem hogy te tönkre menj.Az energiád a te életedbe is kell majd hidd el nem kevés.A következetesség legyen az egyetlen amivel elérsz valamit az ő érdekében.Pénzt csak akkor adj neki ha elindult felfelé csak akkor különben csak a játékgépe leszel amibe csak a "semmit"sem kell csinálnom de mégis van pénz.
2012. jan. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Én bátyámat támogattam, alig tudtak megélni, mindig lelkesen mesélte milyen finomat evett, milyen tuti nadrágot vett:)))
2013. aug. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!