Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Reménytelennek érzem az...

Reménytelennek érzem az életem 15 évesen?!

Figyelt kérdés
Rengeteg családi problémánk van: apukám sokat alkoholizál, pedig amikor józan, kedves ember. De ez ritkán van, amióta az eszemet tudom, minden nap iszik, nem is keveset. Addósságaink is vannak, pedig ha apa nem inna, szépen élnénk, nem kéne anyának másodállást vállalnia, és több idõt tölhetnénk együtt. De sajnos nincs így. Itthon mindig feszültség van, olyqn mintha mindenki utálna mindenkit a családban. Irigylem a barátnõimet, hogy normális szüleik vannak. Barátok: van egy legjobb barátnõm, akit nagyon szeretek, de sajnos nem egy suliba járunk már, mert középsuliba járunk mindketten, de másik suliba. :( Emiatt sokszor vagyok szomorú. Az iskolámat nagyon utálom, az osztályfõnököm folyton szekál engem, nagyon utálom. Az osztálytársaimmal sem barátkozom, egyiküket sem ismerem, csak két barátnõm van az iskolában, velük is mostanában keveset beszélek, hogyha nem kényszerítene az osztályfõnök, legszívesebben meg sem szólalnék egész nap. Nem tudom megmagyarázni miért, de gyũlölöm az iskolát és mindent ami hozzátartozik. Mielõtt idejártam, egy életvidám, pozitív gondolkodású lány vagyok, fél éve azonban minden megváltozott: borúsan látok mindent, úgy érzem, legszívesebben meghalnék mert nem látom, mi lesz velem a jövõben, nincsenek terveim. Mimdenképpen el szeretnék menni az iskolából év végén, de anya nem nagyon ért meg, azt hiszi csak hisztizek. Pedig nem, kész kínszenvedés nekem az iskolában tölteni a fél napomat, mindig csak a perceket számolom, mikor szabadulhatok. Sajnos a jegyeim is leromlottak, kitũnõ voltam mindig, most viszont tele vagyok 2-el, 1-el. Nagyon rossz ez nekem, mert én szerettem tanulni, most ki nem állhatom, órán nem tudok figyelni, mert sírdogálok magamban. Ez nem jó tudom, egyetlen lehetõségemnek az iskolaváltást találom, de anya ezzel nem ért egyet. Segítsetek!!! 15/L
2012. jan. 12. 21:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az osztálytársakkal nem tudnál délután barátkozni. Nehéz beszokni, egy új suliban, meg már későn érkeznél, már mindenkinek kialakultak a barátai. Próbálj valamit kialakítani, még csak félév telt el. Mosolyogj, beszélgess, hívd el őket suli után valahová, magabiztosan.
2012. jan. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De az egész iskola irritál! Nem tudnék itt eltölteni még 3 évet.
2012. jan. 12. 21:36
 3/9 anonim ***** válasza:

Mondd meg, hogy inkább iskolakerülő leszel, ha nem mehetsz át más iskolába. És se fenyegetésre, se verésre ne engedj ebből. Állj ki magadért, ha ennyire rossz a helyzet.

Persze ezt az évet fejezd be valahogy.

2012. jan. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
győzd meg anyukádat az iskolaváltásról.apukád rég iszik?valahogy beszéld le róla.anyukáddal együtt akár.
2012. jan. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Suliváltás kéne.Valahogy beszéld meg anyukáddal,ne járj úgy mint én.4évet szenvedtem végig..
2012. jan. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Amikor én 9. osztályba kerültem ugyanilyen helyzetben találtam magam.Utáltam azt az iskolát csupán 1-2 barátom volt és az egész iskolát egy börtönnek éreztem.Szinte minden reggel úgy indultam iskolába,hogy inkább meghalnék mint,hogy abba az iskolába mennyek.Csomót hiányoztam meg néha el is lógtam.Aztán 10. tanévet is abban az iskolában kezdtem de különböző okok miatt elköltöztünk az ország másik felébe,teljesen más volt minden,az iskolában a tanárok is jó fejek meg a diákok is csomó barátom van és szeretek ebbe az iskolába járni.Én most fogok érettségizni és azt tanácsolom,hogy ezt az évet valahogy bírd ki,utána pedig menjél át egy másik iskolába.Apukáddal kapcsolatban pedig nem tudok mit mondani,mert nem voltam soha ilyen helyzetben tehát nem tudom milyen is ez,engem anyukám egyedül nevel.Aztán az életed soha sem reménytelen,ilyen ne jusson az eszedbe :) 18/F
2012. jan. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Nem fogom a lelkedet simogatni, de elmondok pár dolgot amit nem árt tudnod. Kölyök vagy még. Egy harmonikusan működő családban egy tizenévesre nem hárul különösebb felelősség, de ezt a helyzeted nálad meglehet, hogy át kell értékelni..Mivel nálad családi problémák vannak el kell kezdened távlatokban gondolkodni. De ahhoz, hogy ebbe jobban belemenjünk több részletet kéne tudnom a szüleiddel való kapcsolatodról. Az alternatívák részletezése ennek fényében a következők lehetnek:

-Válás. Anyuddal külön mentek a vagyonelosztást követően és megpróbáltok ketten boldogulni. Így kiegyensúlyozottabb lehetsz ha nem kell az ittas apád problémáit közvetlenül átvenned.

-Békülés. Fatert rábeszélni egy elvonóra


Amit mindenképpen véss az eszedbe. El fogod érni azt a kort amikor már önállóan kell gondoskodnod magadról! Ha ezt elszúród azzal, hogy nem tanulsz és még a középiskolát se végzed el tisztességesen akkor nem fogsz semmilyen magasságokba eljutni. Tehát ha teheted tanulj minnél jobban,így ha arra kerülne a sor felnőtt korodba képes legyél elhelyezkedni és függetlenedni a családodtól.

2012. jan. 13. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is ugyanígy érzek csak nekem nem iszik alkoholt az apukám, (meg anyukám se).

Én se sokat beszélek az új osztálytársaimmal, a régiekkel még általánosban rengeteket nevettük, viccelődtünk most meg nem tudom mi van velem..

Szívesen beszélgetnék veled ha úgy van. :)

2012. jan. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szedd össze magad, tanulj amikor van időd, és amikor együtt vagy anyukáddal egy kis időre, akkor probáld meg négyszemközt megbeszélni vele, hogy nem szereted a sulit és át akarsz menni máshova.
2012. jan. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!