Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális dolog, hogy valaki...

Normális dolog, hogy valaki 20 évesen nem bír ki 7 napot a családja nélkül?

Figyelt kérdés
Egyik évfolyamtársamnak hétfőn 8-kor van egy vizsgája, és úgy volt, hogy az albérletben marad, mert nem lenne rá ideje felkészülni. Most hívott zokogva, hogy haza megy, mert nem bírja.
2012. jan. 13. 14:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Vaoszinüleg van valami más oka, nem az, hogy nem bir ki egy hetet a családja nélkül. De nem értem, miért foglalkozol ezzel és miért ilyen elöitélettel?
2012. jan. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%

Hát vannak olyan családok, ahol nagyon szoros a kötődés. Vagy csak szimplán olyan típus, aki nem szeret egyedül lenni, egyszerűen rossz érzése van tőle. Az átlagoshoz képest tényleg furcsa, de ne nevesd ki, támogasd.


(Nem lehet, hogy más oka is van annak, hogy haza megy?)

2012. jan. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
Vizsgaidőszakban, pláne nehéz vizsga előtt igen. Ha nagyon kötődő a család, és neki extra stressz a vizsga mellett az is, hogy távol van tőlük, akkor okosabb is, ha inkább otthon tanul.
2012. jan. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
20%
Ez már beteges fokú önállótlanság egyáltalán nem normális!A legfontosabb a tanulás lenne most! Létérdeke hogy a fontossági sorrendet felfogja, nem tízéves gyerekről van szó!
2012. jan. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%
kicsit későn érő típus. amúgy péntek délután van, ha az ország másik végében lakik, akkor is hazaér kora estére és otthon tölthet két teljes napot, hiszen elég, ha vasárnap este visszaindul. sokkal könnyebb az otthoni, megszokott körülmények között, a saját szobájában tanulni, miközben mondjuk anyukája a konyhában főzi az ebédet, a tesója meg a nappaliban "rendetlenkedik", mint egy üres, idegen albérletben, ahol kb egy gyrososnál tudna megebédelni, azt is tök egyedül. én sokkal önálóbb voltam ennyi idős koromban, nála lassabban zajlik a leválás, kissé szokatlan, de teljesen normális. az egyetlen ami tényleg meghökkentő benne, hogy sírva hívott fel. elképzelhető, h valami nyomós oka volt hazamenni, csak nem kötötte az orrodra, h mi az.
2012. jan. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Egy albérletben lakuk, amikor hívott, éppen úton voltam "haza". Mielőtt elment, még telefonált a tesójával (szintén zokogva), hogy "Úgy beszéltük meg, hogy kibírom ezt a hetet és ha hazamegyek nem lesz időm tanulni, mert a vonaton nem tudok, de nem bírom ki a hétvégét itt."

Szóval más oka nem volt. Egyébként elég "aranyosan" viselkedik (ami egy idő után sok). Ezt 8-10 évesen még normális, de szerintem itt már nem.

2012. jan. 13. 15:39
 7/12 anonim ***** válasza:
27%
Hát nem hiszem, hogy húsz évesen ez normális. Én imádom anyukámat, de én simán el vagyok több ideig is nélküle. L/20
2012. jan. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
91%
Velem is előfordult, hogy egy vizsgaidőszakban otthagytam csapot-papot és hazamentem, mert nem bírtam tovább. Pedig én igen önálló személyiség vagyok, de imádom a szülővárosom, a barátaim is mind otthon voltak akkor éppen, Budapestet meg a mai napig rosszul viselem hosszú távon. 26 vagyok, sajnos az utóbbi időben rendszeresen előfordult, 5-6 hétig nem mentem haza (mert nem tudtam) és nagyon szar érzés.
2012. jan. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
nem.
2012. jan. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kérdező, a te szüleid nem váltak el véletlenül?
2012. jan. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!