Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem kellek senkinek?

Miért nem kellek senkinek?

Figyelt kérdés

Se anyámnak, se apámnak... Többször költöztem már köztük, az első pár nap mindig jó, aztán pokol kezd lenni az egész. Már így is pszichiáterhez kell járnom, mert nem bírom... Mindenhol vég kell hallgatnom a "ha nem tetszik a rendszer, mehetsz anyádhoz/apádhoz" szövegeket, k*rvázásokat (bár ezt már viszonylag régen nem vágták a fejemhez). Láthatóan távolságtartóan viselkednek velem. Oké, kaját kapok, ruháim is vannak, épp csak törődés nulla. Régebben többször akartam öngyilkos lenni, de rájöttem, hogy annyit azért nem ér...

De akkor sem értem, miért nem kellek egyiküknek sem? Csak láb alatt vagyok, és ezt elég egyértelműen ki is mutatják, néha mondják... Pedig a szüleim! Ez annyira bánt.


2009. máj. 25. 19:49
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos vannak ilyen szülők, akik felelőtlenül a világra hoznak egy gyermeket, aztán leszarják.

ne úgy nézd, hogy te vagy szar ember. hamarosan önálló életet élhetsz, tanulj ha van rá lehetőséged, lesz egy állásod, pénzt keresel, és bizonyítsd be nekik, hogy az ő szarságuk ellenére, TE igenis normális ember vagy. Egyébként meg ha nekik nem is tudod bebizonyítani, de legalább magadnak bizonyíthatod, hogy nem ezt érdemelted, amit tőlük kaptál.

ez nem könnyű, erős idegzet kell hozzá, de meg tudod csinálni, mert erős vagy!

2009. máj. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Jaj Te szegény,mennyi idős vagy?Sokan vállalnak felelőtlenül gyereket,aztán ha változik az életük csak teher lesz.Nagyon sajnálom,hogy ilyen szüleid vannak.De ne hibáztasd magad semmiért,még véletlenül sem,Te nem vagy hibás,csak Ők a saját sorsukért is,és a Tiédért is.

Nincsen olyan nagyszülőd aki szeretettel gondoskodna rólad?Nem lehetsz már kicsi ha ide írsz,gondolom nem jelentenél nagy terhet akkor sem ha idősek,hisz magadat már el tudod látni.Nekem is van 3 gyerekem,és imádom őket.Pedig a legnagyobb az első házasságomból született.De az,hogy nekem valaha is felesleges legyen nem fordulhatna elő.

Keress egy olyan felnőttet,aki meg tudná oldani a problémádat ha már a szüleidnek ennyire nem kellesz.

Nagyon rossz érzés lehet ez,tényleg nagyon sajnállak miatta.Remélem jól alakul az életed,sok szerencsét hozzá.

2009. máj. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

14 éves vagyok.

2009. máj. 25. 19:58
 4/25 anonim ***** válasza:
96%
nyugi...velemis ez van:(
2009. máj. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem költözz a nagyszüleidhez(ha van).

14/f

2009. máj. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim válasza:
100%
Szerencsére én nem tudom, milyen lehet ez a számkivetettség. Biztos nagyon borzasztó lehet számodra az egész. Küldök egy virtuális ölelést. :D
2009. máj. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
86%
Nagyon fiatal vagy, még kiskorú, tehát csak az ő engedélyükkel tudsz akármelyik rokonhoz is elköltözni, de még a nagymamához is. Egyet ne tégy! Ki ne csússzon a szádon, hogy állami gondozásba kívánkozol, mert könnyen ott köthetsz ki. Dolgoztam ott és állíthatom: a lehető legrosszabb családpótló megoldás. Próbálj meg beszélni azzal /apa, anya/, akivel éppen vagy. Kérdezd meg, mi a baj veled és mondd el, mennyire hiányzik a szeretetük. Kérdezd meg, mit tehetnél, hogy jobban szeressenek. Próbálj a szülőd kedvében járni. Tedd ezt türelemmel és reménykedve. Legyen olyan batánmőd, akivel mindezt megbeszélheted és lehetőleg olyan valaki legyen az, akit nagyon szeretnek a szülei. Hozd fel őt példának, mennyre boldog, mert szeretik a szülei. Aki így ír és gondolkodik, értékes emberke, ne hagyd el magad és ne keseredj el. Ne add fel! Próbálj meg mindent bevetni, hogy megváltozzon a szüleid hozzád való viszonya.
2009. máj. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Figyu, ismerek egy srácot, az anyja ide-oda dobálta, hol nevelőotthonos volt a kölyök, hol utcalakó, hol nagyszülőknél, szóval nem egyszerű eset.

olyan középsuliba ment, aminek volt kolesza. frankón tanult, közben lett barátnője, a lány 5 évvel idősebb mint a srác, de jól megvannak. Az anyja hiába hisztizik, a srácnak már most van mit felmutatni. A családi pótlékot átkérett, saját számlájára, plusz vállal diákmelót, nyári munkát... nagyon kitartó, és nagyon jó fej. Pedig télleg nincs könnyű élete. A TE életed a tiéd, gyakorlatilag szard le azokat, akik meg akarják keseríteni. A családi kapcsolatok csak egy dolog, biológiai tény, nem jogosítja fel őket arra, hogy tönkretehessék az életedet! Bizony ám!

2009. máj. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

itt nem veled van a gond, te csak áldozat vagy, az emberekkel a zsülőkkel van a probléma, és a köztük lévő kapcsolattal, mainek legtöbbször a gyerek issza meg a levét, ha nncs bűnbak, kell keresni egyet nyomban. A saját baklövéseikért nem válallják a felelősséget, pedig te nem tehetsz semmiről. Sok nő gondtalan életet akar, pénzt, szerelmet, karriert, és a gyerek nem fér bele, főleg ha a megutált volt pasira melékezteti.

Sokan csak birtokolni akarják a gyereket, felhasználni, kihasználni, dobálni mnit egy tárgyat. Az ilyen alakok szánalmasak. Ne legyenek önértékelési hibáid, sokat nem tudsz tenni, mennyi idős vagy, most érted versengenek a szüleid, vagy a másikhoz akarnak átpasszolni mnidig, vagy csak te nem birod elviselni, ahogy viselkednek?

A bíróságon azt is nézni kell, hogy a gyerek hol érzi jól magát, ki az aki megfelelő körülményeket tudna neked biztosítani nem csak anyagilag, és aki tényleg akar téged.

Remélem hamar felnősz és nem fogsz tűlük függni, vagy kell egy olyan család neked, akik gyermekre vágytak. gondolom intézetbe nem szeretnél kerülni. a ovlt osztálytársnőm anyja lelépett, az apja iszákos volt, és a lány odaköltözött a barátjáékhoz, a pasijának az anyukája és apukája volt az ő gyámja, amig nagykorú nem lett.

2009. máj. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Vannak ilyen szülők, ha egy kicsit vígasztal, az enyémek se jobbak.

Tudod mit tettem én ennyi idősen (ami életem legjobb döntése volt, és ami megment attól, hogy orvoshoz kelljen járnom)? Beléptem abba a (gospel) kórusba énekelni, ahol azóta is énekelek (10 év), és ők ennyi idő alatt a családommá váltak, és ha kilépek a közönség elé, egy teljesen más világban érzem magam, és nem érdekelnek a szüleim, ha ez nem lenne, én már bediliztem volna. Plusz töltést ad a műfaj, amit itt most nem részleteznék, de aki ismeri, az tudja, miről beszélek.

Szerintem neked is jót tenne, ha találnál valami hasonló hobbit, ami egyben baráti köröd is lehet. Attól ne félj, hogy tiltanák, nekem próbálták, de egy akkora erő van egy összetartó közösségben, hogy erősebb minden tiltásnál.

És kitartást!

2009. máj. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!