Mit szóltok ehhez?

Figyelt kérdés
Az egyik érettségi tantárgyból 2-es lettem. (Van még egy évem a gimiből) Most nagy itthon a szigor, nem mehettem sehova már vagy egy hónapja. "Amíg ki nem javítom" jelmondattal magyarázva a szobafogság időtartamát. 18 éves vagyok... bulizni nem járok sokat, talán havonta egyszer-kétszer. Úgy csinálnak mintha embert öltem volna. Persze próbálok javítani a jegyemen, de nem meg egyik napról a másikra.
2012. jan. 14. 11:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
nem akarják hogy elb*szd az életed azzal, hogy nem tanulsz
2012. jan. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%
Az a baj, hogy sok szülő nem bírja felfogni, hogy nem egyformák a képességeink! Van aki a kisujjából kirázza az ötöst, és van aki vért izzad, de akkor sem lesz jobb kettesnél!!! Például én négyes, ötös voltam mindenből, kivéve a matekot! Örültem hogy lett egy kettes! Egyszerűen az a tantárgy nekem nem ment, hiába gyakoroltam!!!
2012. jan. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Na ne mondd...

Csak épp abba bele se gondolnak, hogy van oka annak hogy ilyenek a jegyeim. Nem elbeszélgettek velem, hanem egyből támadtak és szobafogságra ítéltek. És kész ennyivel le van tudva... Na de 18 éves korban szobafogság?

2012. jan. 14. 11:31
 4/11 anonim ***** válasza:
61%

Sok szülő úgy van vele, hogy amíg ott élsz, azt csinálod, amit ők mondanak, lehetsz 15 v 25 éves is.

Ha valami nem tetszik, el lehet menni...


Érdekes felfogás, büntetés helyett pedig inkább beszélgetni kellett volna.

2012. jan. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
56%

Tudodm ,hogy olcsó duma, de amíg náluk élsz, az ő kenyerüket eszed... addig ők az urak a házba.


Ha neked ez a rendszer nem tetszik tessék megbeszélni velük a dologot. Pl, hogy eljársz korepra abból a tárgyból?

Ha látják, hogy igyekszel akkor az biztos a malmodra hajtja a vizet.


Ez van. Ha a szülő nem úgy áll hozzá a dolgokhoz, akkor neked kell okosnak lenni.


Sok sikert az érettségihez!

2012. jan. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem csinált előrehozott érettségit! Gondolom a félévibe csúszott be az a kettes!
2012. jan. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is beszélniük kellett volna veled. Próbáld meg... Nem tudom, mennyire vagy közeli kapcsolatban a szüleiddel. 11:34 és 11:37 - ezt vallják az én szüleim is... de 21 éves fejjel kicsit már durva ilyeneket hallani, főleg,hogy nem lehetne panaszuk rám, jó eredményeim vannak..
2012. jan. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Persze a félévi jegy lett kettes. Nem mondanám, hogy hülye vagyok csak lusta! De igyekszem már javítani a jegyemen.

De ez a szobafogság kikészít, azt hiszik ha itthon tartanak egész hétvégén végig tanulni fogok. Nekem is kijárna a pihenés és a szórakozás. :(

2012. jan. 14. 12:32
 9/11 anonim ***** válasza:

Miért nem beszélsz a szüleiddel, hogy pl segítsenek, kérdezzék ki tőled, gyakoroljanak veled, járassanak magántanárhoz, vagy ilyesmi?


Tudod, ha eddig csak 2esre tudtad az anyagot, attól nem megy majd jobban, ha a szobádba parancsolnak. (Én mondjuk akaratos gyerek voltam, ilyenkor csakazért se tanultam, dafke mást csináltam :) Szerintem egy 6 éves gyereket is hülyeség szobafogságra ítélni a tanulmányi eredményei miatt, mert nem old meg semmit.


Szóval beszélj velük.

2012. jan. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ez a baj.Én sem mehettem soha sehova,mindentől tiltottak,így kedvem sem volt soha tanulni.Míg a barátaimat elengedték a szüleik mindenhova,így betudták osztani az idejüket.Program,buli estéje előtt délelőtt,délután már bevágták az anyagot és est szórakozhattak,4est,5öst írtak mindig mindenből.Én különtanárral sem tudtam.3as,2es-eim voltak,de vértizzadva a legjobb átlagom is 4,2 volt gimiben.(az is 3-dikba és 4dikbe,amikor már jóval kevesebb tantárgy volt.)

Nem volt soha semmi motivációm,mindig azon siránkoztam,hogy nem lehetek a barátaimmal,de akkor meg minek is tanulnék,ha csak egyedül lehetek?!Nem is beszélhettem velük se szerelemről,se buliról,sem az érzéseimről...Alig vártam,hogy elkeveredjek végre a szüleimtől.DE a különbség nálunk az volt, hogy ők megtehették,hogy a sz*r átlagom ellenére fizetős főiskolára mehessek(a lényeg,hogy továbbtanuljak)és még lakást is kaptam....Na ez már motivált,hogy diploma után legyen állásom,amiből fent tarhatom magam....Mondjuk pótolni a gimis éveket azóta sem tudtam,későnérő vagyok és hiába felnőtt,még mindig bulizok,szórakozok.(ami ugye anno kimaradt).


Szóval én abszolúte megértelek kedves kérdező.

Viszont legyen előtted cél.Igenis mutasd meg a világnak,hogy évvégére ki tudod javítani azt a 2est.Hidd el megéri.

Pláne ha szeretnél továbbtanulni és elköltözni otthonról.Érettségin még simán kaphatsz 5öst is,csak szedd össze magad!

Én azt mondom napi 1 maximum 2óra tanulással nagyon szép eredményeid lehetnek!


24N

2012. jan. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!