Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kivel hogyan viselkednek a...

Kivel hogyan viselkednek a szülei? Kinek milyen a kapcsolata a szüleivel? Kor, nemet írjatok légyszí.

Figyelt kérdés
Engem anyám nevelt igazából mindig is,illetve most már 4 és fél éve az élettársa is... Nem mondanám hogy jól kijövök vele... Apámat sosem érdekeltem,a gyerektartást sem fizeti. Kiskoromban még meglátogatott néha-néha de azóta semmi. Én 19 éves vagyok,van egy bátyám 22 éves és egy nővérem 28 éves... Tulajdonképpen nem igen jövök ki az itthoniakkal. Nővérem állítólag anyám sok veszekedése miatt költözött el a nyáron a mamájához... Bátyám egész nap szinte a szobájában gubbaszt,ki se mozdul onnan hacsak nem megy vmerre. Anyámék elvárják tőlem hogy itthon besegítsek a házi munkába,ugyan is nem szoktam,mindent nevelőapám és anyám csinál meg. Már amikor anyám itthon van mert 2 hétig kint dolgozik Ausztriában és 2 hetet itthon van. Mikor mondom nekik hogy miért segítsek bármiben is mikor ha segítek néha napján vmiben akkor megkapom hogy azt nem úgy kell,ez így nem jó stb... És bátyám egyáltalán nem segít semmit. És mondom is anyáméknak hogy őt miért nem csesztetitek? Miért mindig engem? Jön a válasz hogy ne vele legyek elfoglalva,ő vele is elszoktak beszélgetni. Na ez az amit én nem hiszek el. Mert látom mi folyik itthon. Bár sokszor nem vagyok itthon mert mondván menekülök itthonról amikor csak lehet barátomhoz. Ott legalább vmilyen szinten szeretnek engem. Ott lazaság van szinte mindig. Itthon közel sem. Az az igazság hogy anyám nagyon nem törődöm. Bármit kérek tőle segítséget,bármi bajom van,mindig csak azt kapom hogy ne idegesítsem a hülyeségeimmel,oldjam meg a problémámat egyedül vagy a barátommal... illetve kitalál mindenfélét hogy egy történt dolog biztos azért vagy azért van mert... Semmi megértést nem kapok tőle. Nevelőapámnak bármit mondok általában egyik fülén be másikon ki... Egyszerűen nem találom velük meg a közös hangot... :/
2012. jan. 14. 19:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon jó.12 éves koromig sokat veszekedtem anyukámmal akkoriban kamaszodtam (korán érő).Azután voltak hébe hóba de úgy 2 éve évente ha 2-szer vagy annyiszor sem veszünk össze igazán.Nem is emlékszem hogy 2011-ben lett volna egy is.Nyugodtan kijelenthetem hogy majdnem tökéletes a kapcsolatunk.Apukám bipoláris így vannak napok amikor nem beszélünk mert eléggé laposan van de vele sincsenek igazi konfliktusaim,na jó vele soha sem voltak.A bátyámmal is rengeteget veszekedtem 14-15 éves koromig,ő volt az életem megkeserítője.Mostanában is nagyon feltud idegesíteni de ő lett a legjobb barátom mert neki tényleg mindent el tudok mondani.Így belegondolva nagyon jó a helyzet de nagyon keveset találkozunk így nincs sok idő arra hogy veszekedjünk.
2012. jan. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Jaj bocsi 17/L voltam
2012. jan. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Jó neked,szerencsés csajszi vagy :)
2012. jan. 14. 20:02
 4/10 anonim ***** válasza:

Nagyon jó a kapcsolatom velük. Anyával azon szoktunk "vitázni" csak, hogy mindig mondja, hogy többet tanuljak és ne váltogassam a pasikat minden nap. :D De ezek csak viták és nem veszekedések. :)

25/L

2012. jan. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 -Pimpike- válasza:
Szia én is így éltem otthon a szüleimmel nekem se kellett semmit csinálnom otthon majd 18 éves korom körül szóltak valamit csinálhatnék otthon, pár dolgot megcsináltam de nem szerettem.Ma 34 éves vagyok családom van és a saját bőrömön tanultam meg mindent nem volt egyszerű.Amikor elköltöztem csak rántott húst tudtam csinálni azt se tudtam mi az a rántás a sütőt csak meleg szendvicskészítésére használtuk,akkor mostam először a takarítás is mumus volt ablakot pucolni ma se tudok 3 éve nincs munkahelyem mert nem tudom elfogadni hogy parancsoljanak nekem, ne ess az én hibámba inkább tanulj meg mindent a szüleidtől hogy később könnyebb legyen:)
2012. jan. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Hát a viták azok nem olyan rosszak mint a veszekedések.


Nem szeretnék,persze, a hibádba esni de itthon eltanulni bármit is anyáméktól kész lehetetlenség ha egyszer nem tudunk egy légkörben megmaradni veszekedés nélkül :/

2012. jan. 14. 20:20
 7/10 -Pimpike- válasza:

Viták nálunk is voltak repült a tányér + minden néha azt gondoltam inkább elválnának ennél az is jobb, az első adandó alkalomnál leléptem 20 évesen szerencsére jó férjet választottam vele még veszekedni se lehet, de jobb is így.

Azt nem írtad tanulsz-e még, ha dolgozol akkor lehet gondolkodni a költözésen barátokkal albérletbe menni.Költözés után sokkal jobb lett a kapcsolatom a szüleimmel.

2012. jan. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát ha repültek a tányérok az azért már nagyon durva :O Nem tanulok már,de nem is dolgozom,ott hagytam a sulit bizonyos okok miatt,munkát pedig sajnos nem találok :S A barátommal a kapcsolatom is eléggé rossz,neki van szakmája de nem tud vele mit kezdeni,nincs munkahelye már szeptember óta kb... :/ De ha lenne is azt a pénzt amit keresne nem arra költené hogy esetleg ketten egy kisebb albérletbe költözzünk hanem arra hogy eltartsa az anyját akinek szintén nincs munkahelye,egész nap otthon ül,meg tanulja az ápolást,de neki meg azért nincs munkahelye mert nem akar magának neki otthon kényelmesebb hogy őt meg a nagyszájú,parancsolgatós 12 éves lányát eltartsa a saját fia!... Nem beszélve arról hogy albérletbe laknak és nagyon sokat kell arra fizetni... Szóval két lakást mégsem tarthat fent pláne nem egyedül. Szóval ti szerencsések vagytok. Összetehetitek a két kezeteket hogy férjetek van és nem kell a családotokkal lakni.
2012. jan. 15. 17:02
 9/10 -Pimpike- válasza:
Eleinte nekünk sem volt saját lakásunk a nagypapámhoz költöztünk külön szoba konyhába szerencsére nem nagyon szólt bele a dolgainkba a rezsit nem engedte hogy fizessek így néha elloptam a csekkeket és befizettem:) örült hogy nincs egyedül, 3 évig éltünk együtt majd meghalt és enyém lett a ház fele a másikat kellett megvennünk, 1 év múlva végre lejár a kölcsön.
2012. jan. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Végül is neked sem volt túlzottan könnyű dolgod.
2012. jan. 16. 17:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!