Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férfiak, mit szolnátok ha a...

Férfiak, mit szolnátok ha a párotok egyátalán nem akarna gyereket?

Figyelt kérdés
Tételezzük fel, hogy kb. 10 éve vagytok eggyütt, 30 körüliek, házasok vagytok, viszont a nő egyátalán nem akar gyereket, boldog anélkül, és úgy érzi nem is fog rá vágyni. Mit tennétek? Otthagytnátok?
2012. jan. 16. 14:35
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
6%

Tulnépesedés? hol?

a születések száma csökken, az életkor emelkedik, magyarul sok az öreg!

a 7 milliárd ember elférne Los Angeles városában!

a témához meg annyit szólnék, hogy én is lépnék, persze előtte tisztáznám vele a helyzetet!

2012. jan. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
21%
Én írtam az előbb azt a nagyon hosszú választ, de megakadt a szemem valamin a kérdésedben, ezért ki kell egészítenem még egy picit. Azért nem akar gyereket, mert boldog anélkül is? Ennyi az összes ellenérve? Mert akkor ez egy nagyon gyenge kifogás. Mondok rá példát: Tegyük fel, hogy nem akarok gyereket, mert boldog vagyok nélküle, a párom viszont akar. Évekig azt látom rajta, hogy boldogtalan, mert szeretne egy gyereket. Nekem nem az lenne az elsődleges célom, hogy boldoggá tegyem akit szeretek? Mert szerintem mindenki vágyik rá, hogy élete párját boldoggá tegye, és ha én ezt egy gyerekkel tudom neki megadni, akkor megadom neki. Mert ha a szerelmem boldogtalan, akkor egyértelmű hogy én is az vagyok, mert letör hogy látom rajta hogy szomorú. Úgyhogy változtatok annyit az előző válaszomon, hogy nem az a kérdés hogy te szereted-e, hanem hogy ő szeret-e annyira hogy boldoggá tegyen.
2012. jan. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
89%
Na, azért egy gyereket bevállalni csak azért, hogy a másiknak ne görbüljön le a szája, elég nagy felelőtlenség. Egy ember életéről van szó. Nem lehet az az indok, hogy gyereket szülök, mert a párom szomorú. Ez nem indok, ez... nincs is rá szó.
2012. jan. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
92%
Miért kéne ellenérv ahhoz,h vki ne akarjon gyereket? Kötelező vállalni, vagy mi? Te miről beszélsz? Ha már ennyire okos vagy,írd már le, hogy te miért akarsz gyereket vállalni, nagyon érdekelne.
2012. jan. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 Robi.88. ***** válasza:
3%
istenem sokan nem fogjak fel h mire iranyul a kérdés:)
2012. jan. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
100%
Örülnék neki, hogy nem akar kocka rabszolgát szülni a társadalomnak. Mert jelenleg akárki akármit mond, nincs esély arra, hogy egy tiszta szívű felnőttet neveljenek a szülők, mert amint óvodába, iskolába kerül, vagy a nagybetűs életbe, ott vagy tönkremegy a nevelése és a való világ közötti különbségbe, vagy beáll a sorba.
2012. jan. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
52%
Én nő vagyok. De ha így állna a helyzet, akkor egy ideig tűrnék-várnék, aztán ennyi lenne. És ne gyertek nekem mindenféle okokkal, szerelem meg hasonlók. A helyzet ennyi: van egy tervem, célom. A partneremnek más céljai vannak, amik ütik egymást az enyémekkel. Akkor mi a kérdés? Szenvedne az ember, az biztos egy darabig, de most azért ne legyen gyerekem, amikor márpedig szeretnék, mert a másik nem akar? Én igazodjam hozzá, és mondjak le a gyerekről? Unokatesóm volt így, szóval konkrét esetet írok le. A barátnőjével már évek óta vannak együtt, azaz voltak, amikor kiderült, hogy a lány meddő. El kellett menniük orvoshoz, mert jobbnak látták, ha esküvő tisztázzák pontosan, mi is a lány baja. Na, nem is lett esküvő. A srácnak fontos a gyerek (mindig is akart), összejött egy lánnyal, nemsokára meglesz a baba. Szenvedtek pedig mindketten, de a józan ész kerekedett felül. A szomszédék voltak így, nem kell gyerek. Mikor 50 körül jártak (pár éve) a pasi félre...gott, és terhes lett a kiscsaj. Erre mit csinált? Otthagyta a feleségét, mert neki végre (!!!) van értelme az életének. A nő meg korából adódóan már nem vállalhat gyereket. Szóval ami most szerelem, az nem biztos, hogy 5-10-15-20 év múlva is az lesz. De akkor már verheti az ember a falba a fejét, hogy ha akkor másképp tettem volna....
2012. jan. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 A kérdező kommentje:

27. Ezen azért eléggé meglepődtem, sajnálom szegény lányt, nem elég hogy meddő de még ott is hagyták..


Köszönöm az eddigi válaszokat jöhetnek még. :)

2012. jan. 16. 17:37
 29/39 anonim ***** válasza:
78%
Én is nagyon sajnáltam, még most is. Meg is lepődtem, hogy ilyen gyorsan vége lett köztük. De a srác most boldog, és babáért nem bánja, hogy megtette.
2012. jan. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem ha az egyik fél nem akar gyereket, főleg ha a nő, össze sem kell házadosni, mert mire rájön a nő hogy ja, mégis akar, már lehet hogy 40 éves, és nem fog könnyen összejönni. Kínszenvedés lenne az egész.

Ha ekkora kaliberű dologban tér el két ember igénye, véleménye, nem illenek össze.

2012. jan. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!