Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miert hazasodnak sokan ossze,...

Miert hazasodnak sokan ossze, ha megis 1-2 ev utan elvalnak?

Figyelt kérdés
Kivancsi vagyok a velemenyekre, ki mit gondol errol?
2009. máj. 26. 20:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
97%

egy ilyen kérdés már volt. csak a keresöbe kellett volna beírnod.


senki akar ugy megházasodni hogy tudja hogy ennek ugy is 1-2 év múlva vége. mindenkiben benne van az a remény hogy ök majd együtt öregednek meg

2009. máj. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért házasodnak, hogy 1-2 év után elváljanak, ebben biztos vagyok. Azért házasodnak, mert úgy érzik, megtalálták az igazit, családot akarnak alapítani és közösen képzelik el a jövőt. Mikor már benne vannak, olyan akadályokkal kell néha megküzedeni, amit előre nem is sejtettek. Ezért hátrálnak ki a házasságból. Komoly embereknél ez ritkábban fordul elő. Az embernek tisztában kell azzal is lennie,hogy önmagában a szerelem kevés a házassághoz. Aki csak erre alapoz, ingatag alapokra épít.
2009. máj. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
97%

Azért házasodnak,mert

a környezetük elvárja tőlük

a barátnőnek nincs még férje,és lekörözheti

mert más is megházasodik

anyagi előnyökért

jól érzik magukat együtt az ágyban,és azt hiszik,hogy ez elég egy tartós házassághoz

jön a baba,és legyen neki apja is

Azt,hogy szeretik egymást azért nem írom,mert ők nem válnak el 1-2 év múlva.

Elválni meg azért válnak,mert a fenti okok miatt nem működik a házasság.

2009. máj. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
92%

A szerelem nem elég. Akik elválnak, azok abban a hitben élnek, hogy a szerelem majd mindent legyőz..

nah perszee..

2009. máj. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

Ha meg van valakinek hozzaszolni valoja akkor irhat meg, szivesen fogadom :))

2009. máj. 26. 21:25
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó válaszolónak teljesen igaza van, nem tudom mért lett lepontozva. A szerelem édes kevés, az elmúlik. Nincs kivétel, nincs de, az elmúlik. Ez történhet úgy is, hogy átcsap valami sokkal szorosabba és erősebbe (erre mondják sokszor, hogy nem múlt el), de úgy is, hogy kihűl és szétmennek. A szerelem valóban nem elég, sok minden kell ahhoz, hogy valaki a fellángolás után is tisztelni, becsülni, szeretni tudj, és még mindig mellette képzeld el az életed.
2009. máj. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
60%
nos, mert nem tudják, hogy milyen a másikkal együtt élni, és hogy mit hoz a jövő, valamint azt hiszik, hogy az garancia a szerelemre, és megerősíti a kapcsolatot, jelképesen. Pedig nem, mert az csak egy papír, egy intézmény.
2009. máj. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
93%
eltűnik a rózsaszín köd... A hoyyzú és jó házassághoz, nem elég a szerelem, mert az egy idő után elmúlik és lehet hogy hamarabb, mint ahogy a pár gondolná. Szükséges a tolerancia, a tisztelet, hogy ne a tulajdonunknak kezeljük a másikat és hogy tudjunk kommunikálni. Ez nagyon sok embernél nincs meg. Szerelmesek, összeházasodnak aztán nem tudnak egymással "mit kezdeni" mert nincsen meg egyikben sem az ami még fontos a boldog párkapcsolathoz.
2009. máj. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Ahol 1-2 honap utan valnak, ott mi a helyzet? Ott nem mulhatott el a szerelem ilyen rovid idon belul, vagy megis?
2009. máj. 26. 22:50
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Én az esküvőm után 2hónapig depis voltam. Azt hittem, hogy az igen kimondása után teljesen más lesz minden. Aztán jött a csalódás, hogy ugyanazok a szürke hétköznapok vannak, mint eddig. Úgy éreztem magam, mint aki meg van kötözve, aki nem tud mozdulni, bepánikoltam, azt hittem megfulladok. Kalitkába zárva éreztem amagam, ahonnan nem tudok kiszabadulni. Azt hiszem túl gyorsan jött minden és nem voltam felnőve a dologhoz. Szerencsére sikerült magamban túljutnom a dolgokon és nagyon örülök, hogy feleség vagyok. Imádom a férjem és ha nincs velem rettenetesen hiányzik.

Csak azért írtam le, mert szerintem nem vagyok egyedül ezzel a problémával, és ezt nem tudja mki megfelelően kezelni. A másik fél részéről sok türelem kell ilyenkor, hiszen én rohadt hisztis és agresszív voltam, mindenen vitáztam, állandóan felkaptam a vizet, ingerült voltam. Ez már eleve egy olyan probléma lehet, ahol sokan beadják a kulcsot.

2009. máj. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!