Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miert hazasodnak sokan ossze,...

Miert hazasodnak sokan ossze, ha megis 1-2 ev utan elvalnak?

Figyelt kérdés
Kivancsi vagyok a velemenyekre, ki mit gondol errol?
2009. máj. 26. 20:54
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Ott valószínű,hogy már az esküvő előtt is voltak gondok,de a szőnyeg alá söpörték.

Szerintem a legnagyobb gond,ahogy már írták is,hogy sokan nem ismerik a másikat,mert hát lakva ismerszik az ember.Én még senkivel nem jutottam összeköltözés szintjére,egy 6 éves baráti kapcsolatom ment tönkre közös albérlet miatt.Úgyhogy inkább várnék még.Lakva ismerszik az ember...

A másik hogy azok akik hirtelen házasodnak,sokszor fel sem fogják mi van,nagy a szerelem,aztán az elmúlik 1-2 év után és már nem kívánják,nem szerelmesek és nekik a szeretet önmagában nem elég.A másik meg,hogy a házasság mind2 fél számára új és kényelmes.akkor már tiéd Ő és nem kell érte küzdened,elengedheted magad,sztem tudjátok mire gondolok...

2009. máj. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
91%

A szerelem néhány nap együtt élés után is elmúlhat!!!

Sokan nem gondolnak bele, hogy milyen lesz az együtt élés. Amikor csak együtt járnak, akkor minden jó és szép, de együtt élni teljesen más dolog! Közös gondok jönnek elő, amire az együtt járás alatt nem gondolnak. Az együtt járás nem a létfentartásról szól, hanem arról, hogy milyen jó együtt szórakozni, bulizni a haverokkal vagy elmenni ide-oda. A házasság ennek az ellenkezője!

Gondoskodni kell a megélhetésről, kevesebb pénz lesz a szórakozásra. A lakásra és a számlákra megy el majdnem az összes pénz. Ezt nem mindenki bírja elviselni, főleg ha nagyon fiatalok. Nagyon meg kell gondolni, hogy kivel és miért akarunk együtt lenni!

2009. máj. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudják, mire vállalkoznak.

Nem ismerik a másikat kellőképpen, vagy éppen nem vonják le a megfelelő következtetéseket.

Együttlakás nélkül is sok lényeges pont megismerhető a másik értékrendjéből és jelleméből, de ehhez a rózsaszín köd nem biztosítja a megfelelő feltételeket. Az a legjobb, ha még a szerelembe esés előtt reálisan tájékozódunk a másik értékrendjéről és jelleméről. Amikor ezt mondom, sokan azt hiszik, hogy a Holdról jöttem. Pedig én így csináltam, és pont azért lettem a férjembe szerelmes, mert annyira megtetszett a tiszta jelleme.

2009. máj. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Koszonom mindenkinek a valaszt, csak kivancsi voltam mert a batyamek 6 ev egyutt "lakas" utan es fel ev hazassag utan elvaltak. Nem tudom mi tortenhetett?

Mindketten akartak a hazassagot!

2009. máj. 27. 01:49
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ezen mar en is gondolkodtam.

Van egy ismerosom(lany).Tavaly majusba jott ossze a pasival,oktoberbe osszehazasodtak es most valnak,fel ev hazassag utan.

Mondjuk az a kapcsolat sosem volt komoly,a csaj meg csak 18 eve volt,meg a kozepsulit se fejezte be.

Mindenki leakarta beszelni rola,persze nem hallgattak senkire.A pasi meg egy anyam asszony katonaja.

Komolyan,meg az a szerencse h nem lett terhes a csaj.

Igen,egyetertek azokkal a hozzaszolokkal akik azt mondjak h nem a szerelemre kell alapozni egy hazassagot,mert egyszer felszall a rozsaszin felho.

Egy hazassaghoz ennel sokkal tobb kell.Tapasztalatbol irom,pedig meg csak most leszunk 1 eves hazasok es meg tart a szerelem.De a hazassag alatt derulnek ki egymas hibai-gyengei.Raadasul mi egy ev alatt olyan sok mindenen mentunk at mint mas hazaspar 5 ev alatt se.

2009. máj. 27. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem akkor náluk is olyasmi lehetett, mint amit az egyik hozzászóló mesélt saját tapasztalatból, hogy sok volt Nekik, bezárva érezték magukat... Talán hiába éltek együtt már hat éve, hiába érezték magukat jól együtt, az a fél év tudatosította bennük házasságkötést követően, hogy basszus, most már TÉNYLEG hozzá vagyok láncolva.. hogy ez már "végleges". És ettől besokalltak. Vagy az egyik, vagy mind2. Erre tudok gondolni.
2009. máj. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
nem olvastam végig a hozzászólásokat, de leirom, én hogyan gondolom. Szerintem azért van ennyi válás (ráadásul ilyen korán), mert nem birnak küzdeni az emberek! Eleve még nem olyan elterjedt, hogy házasság előtt együtt élj, közös kasszán a másikkal élettársként. Aztán ha megvolt az esküvő odaköltözöl egy addig szinte idegen ember mellé (mert valljuk be idegen, addig csak napi 1-2 órát randiztál vele, amikor mindenkinek jó kedve volt, értelemszerűen a legjobb formáját hozta, közösen nyaraltatok stb de csak az élet szép oldalát fedeztétek fel), összeköltöztök és jönnek a napi gondok, mivel nem ismeritek rendesen egymást: nem tudjátok beosztani a pénzt, nem tudjátok mit főzzetek ebédre, kiket hivjatok meg az új lakásotokba, milyen gyakran takaritsatok, tartsatok e kutyát stb... Általában ilyen apró dolgokon is képesek az emberek vitatkozni, később meg odasűllyednek, hogy már ezen vesznek össze: "Már megint középen nyomta a fogkrémet, pedig megmondtam, hogy a végén nyomja". Ezek a kisebb nagyobb viták végül elhitetik az emberrel, hogy nem jó a házasságuk, közben nem feltétlen a házasságuk, vagy a párjuk a rossz, egyszerűen nem tanultak meg együtt élni valakivel. Nem tudják mi az, hogy alkalmazkodni, küzdeni a másikért.Van egy ismerősöm aki négyszer volt házas, mindegyik házassága 3 éven belül végetért. Náluk komolyan úgy megy, hogy kezdődnek a viták, és akkor inkább beadják a válópert, hogy ne kelljen szembenézni vele! Ugyanakkor egy másik ismerősöm házassága 20 éve tart, sokat kell nyelni, alkalmazkodni abban a kapcsolatban, viszont nem hiába működik 20 éve. Szerintem a házasság elhatározás kérdése is, hogy ki mellett akarod leélni az életed
2009. máj. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Én ebben a cipőben jártam :(

2 évig éltünk együtt, (esküvő előtt) rózsaszín köd uralt mindent. Összeházasodtunk, részemről dúlt a love, de az esküvő után 2 nappal elutazott, mondván nincs pénz nászútra se, dolgozni kell... 2 hétig volt oda. Mikor hazajött, érkezése után kapott egy sms-t, hogy jó volt veled, remélem hamarosan találkozunk...Nálam kiborult a bili, kérdőre vontam, összevesztünk (2 héttel az esküvő után) majd hazaköltöztem, mert bevallotta, hogy barátnője van. Én rögtön beadtam a válókeresetet. Közben kiderült, hogy már terhes vok, de nem akartam megtartani a babát, mert őrá emlékeztetett volna. Azóta sem láttam. Tanulópénznek jó volt. Már túl vok rajta, januárban született meg a kisbabám az új páromtól. Boldogabb nem is lehetnék. :D

2009. máj. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Egyik ismerősöm követte el ezt a hibát:

Házasság előtt kiderült a probléma, de nem foglalkoztak vele, mert a hibás fél szóbeli ígéretet tett, h az esküvő napjától minden máshogy lesz. Mondanom sem kell, folytatódott ugyanúgy. Fél év után a válásnál tartanak.

No comment. :(

2009. máj. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!