Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez normális, hogy anyám ilyet...

Ez normális, hogy anyám ilyet csinál, és szabad egyáltalán?

Figyelt kérdés
volt nagy családi házunk, volt nevelöfaterom, és 4 tesóm...anyám egyik napról a másikra egy bérlakásba költöztetett minket egy új pasi miatt... szal az összes tesómmal vagyok 1 szobában, földön alszom...legális az ilyen?
2012. jan. 18. 09:05
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
32%

"én 15, öcséim 13, 3, húgaim 10, 5"


Nem bántásból kérdező de miért van az az érzésem hogy mindegyik gyerek más apától van?

2012. jan. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván anyuka összeveszett az eddigi pasijával és a gyerekeivel együtt elköltözött. Ez legális és érthető, bár nyilván az eddigi körülményekhez képest rossz.

Az egyébként épp hogy nem lett volna se helyes, se törvényes, ha téged, vagy valamelyik gyerekét ott hagy a nevelőapádnál, hacsak a nevelőapa nem azt jelenti, hogy örökbefogadó apa

2012. jan. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
95%

Legális, és megteheti. Volt nagy családi házatok - de nem anyukádé és a tied volt, hanem jobb esetben anyukádé és a nevelőfaterodé közösen, rosszabb esetben csak a nevelőfateré. Tehát ha egy másik pasival akar élni, kénytelen költözni. Más kérdés, hogy én se örülnék egy ilyennek, függetlenül attól, hogy van, aki a szüleivel és a tesóival együtt alszik a földön, egy szobában, mert csak az az egy van, vagy csak azt tudják fűteni.

De... ha nem tetszik, kérheted a gyámhatóságnál, hogy vegyenek állami gondozásba. (Mert anyukád azzal él, akivel akar. Az egy dolog, hogy normális anyák nézik a gyerekeik érdekeit is, de a tényen nem változtat, hogy mások hogy élnek.)

2012. jan. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

valószínűleg nem kell örökre a földön aludnod, csak amíg anyukád összeszedi magát. azt meg senki nem várhatja el tőle, hogy egy rossz kapcsolatban, házasságban éljen évekig. lehet, hogy már rég készül elhagyni a pasit, mert megromlott a viszonyuk. persze csak találgatás.

egyébként az h a földön alszol mit jelent? padlón, pokróccal? vagy matracon? mert én normál ágymatracon alszok, ami a fölre van rakva, és konkrétan semmivel nem más mnint egy ágy.

a tesóiddal meg foglalkozz sokat, nem ők tehetnek arról, hogy milyen körülmények közé kerültek, de ők sínylik meg. szóval csak sok játék! :)

bár ha tudsz, tanulni szerintem járj el otthonról pl könyvtárba, mert 4 tesó mellett nem lehet könnyű felkészülni a dolgozatokra :)

2012. jan. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Nem vágom... Anyádékkal éltek egy bérlakásban, az új pasival? Vagy anyád az új pasival él, ti meg magatok a bérlakásban? Mi lett a nagy házzal?
2012. jan. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

Szegénykém :(


Hát én nagyon sajnállak téged,bírd ki egy kis ideig,aztán hidd el megoldódik valahogy

lelkiekben melletted vagyok!

2012. jan. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

Szeretnél a családoddal maradni, vagy nem?

Ha nem, fordulj a gyermekvédelmi szolgálathoz, és kérd, vegyenek átmeneti gondozásba. Ekkor a családtagjaid meglátogathatnak, de lesz saját ágyad (gondolom, ez a legfelháborítóbb az egészben, de nem csak ez a problémád).

Ha velük akarsz maradni, de nyugalomra van szükséged, akkor legyél keveset otthon. Járj az iskolán belül szakkörökre, könyvtárba. Nyáron vállalj diákmunkát, és gyűjtsd a pénzt, hogy amint tudsz, elköltözhess.

2012. jan. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
54%
11-es, nem bántásból kérdezem, de miért van az az érzésem, hogy egy igazi paraszt vagy? Nincs elég baja a lánynak, még te is jössz a kis álszent, szemétkedő kérdéseddel? Érted is te, mit kérdeztél, csak okoskodni akartál, mi? Egy bunkó állat vagy, neked kéne a földön aludnod, miközben négyen horkolnak körülötted. Tipikus korlátolt, egyszerű, álszent majom vagy. Magadon gondolkodj előbb te szerencsétlen.
2012. jan. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Hát a ház anyámé, nevelöfatert megcsalta, és csak 3 édestesóm, 2 féltesóm van, de ök 1 apától...legtöbbször én vagyok velük otthon míg ök "dolgoznak", és az zavar a legjobban hogy hallgathatom esténként a nyögéseket...pokróccal alszom, nincs matrac...a tesókkal meg nagyon nehéz a kicsi folyamat csak hisztizik, én meg folyamat a bögés határán vagyok, mert nem tudok velük mit csinálni...anyám meg azzal folyamat hogy önzö vagyok, a tanulási eredményeim meg az egész herce-hurca miatt vészesen leromlottak..tavaly azért nem járhattam elökészítöre mert a kicsiket kellett elhoznom az oviból :(
2012. jan. 19. 20:18
 20/27 A kérdező kommentje:
*2 édestesóm..bocs
2012. jan. 19. 20:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!