Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerelem kontra szeretet?...

Szerelem kontra szeretet? Házasság alatti megcsalás, vagy mégse? Ti voltatok hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

A történetem a következő:

12 éve vagyok a férjemmel együtt, középiskolások voltunk amikor összejöttünk. 3 éve volt az esküvőnk, 2 éves a kislányunk. A kapcsolatunk az elején nagyon döcögös volt, megcsalt, megbocsátottam, már nem érdekel a dolog.

A történethez hozzátartozik, hogy 9 éve megismerkedtem egy sráccal, egy ideig flörtölgettünk, majd megszakadt évekre a kapcsolatunk. Majd újra felbukkant (véletlen találkozás), és újra felidézte a régi emlékeket.. a csókon kívül nem történt akkor se és most se semmi. Viszont iszonyatosan kívánom a szexet is vele..

a férjem persze nem tud semmit. Szeretem őt, viszont talán a másik fiúba kezdek beleszeretni, és ez iszonyatosan zavar.

annyi minden van bennem ezzel a kapcsolatban, és nem tudok kivel beszélni róla.

ezért is írtam ide, kíváncsi vagyok, hogy volt-e valaki hasonló helyzetben, és hogy mit csinált az adott szituációban.


2012. jan. 18. 20:30
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Láttam,hogy a hölgynek egy gyermeke van! Én váltam el kettővel. Attól függetlenül válaszolhattam.
2012. jan. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
mi három éve vagyunk együtt a párommal, egyszer sem csaltuk meg a másikat, gyerekünk nincs. voltak nehezebb időszakok, amikben eltávolodtunk egymástól érzelmi téren, ekkortájt én is sokszor gondoltam a volt barátomra, vagy álmodtam korábbi kapcsolataimról. viszont az a múlt. gondolj csak bele, ez szimplán fellángolás, mert vágysz valamire, amit a férjed nem ad meg neked. kezdesz beleszeretni... ez hülyeség. csak felvázolod magadban azt a képet róla, amiben 9 éve talán jól érezted magad, de egy flörtből nem lehet megismerni senkit! így olyanná alakítod gondolataidban, amilyenné akarod, akár tökéletessé, közben meg lehet, hogy 2 hónapot nem bírnál ki vele egy fedél alatt. én soha! nem adnám fel a biztosat a bizonytalanért, remélem Te sem. a problémák azért vannak, hogy megbeszéljük őket, ha csak másoknak mondod, hogy ez meg az a gond a férjeddel, azzal nem leszel előbbre. ahogy azzal sem, ha belerohansz egy futó kalandba, utána felemésztene a megbánás, vagy a bűntudat. valamiért csak igent mondtál a párodnak, amiért megkérte a kezed, nemde? a családnál nincs fontosabb, ezt ne feledd.
2012. jan. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Ha fontos a házasságod, számít neked és szeretnéd, ha fennmaradna a jövőben is, akkor első körben a férjeddel beszéld meg ezeket az érzéseid. Biztos rosszul fog esni neki, de fogja tudni, hogy miről beszélsz.

Ha mindez nem fontos, akkor sem mondom, hogy omolj a másik pasi karjaiba azonnal, de határozottan megkönnyíti a döntéshozatalt, mert azért előbb-utóbb azt is kell.

2012. jan. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
46%
Mit ígértél az esküvőn? A kisgyerek? Saját érdekedben eltaposod az övéit?Legyen már tartásod, anya vagy, feleség már, nem tinilányka.
2012. jan. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
tényleg nem vagyok már tinilány (27 vagyok), de érzéseim azért mégiscsak vannak a másik sráccal kapcsolatban. És tudom h neki is..
2012. jan. 23. 14:16
 16/20 anonim ***** válasza:
A hűséget 1x lehet elárulni. Soha többé nem lesz olyan, mint volt. Tolszot Anna Karenina regényét elolvastad közben? Kötelező olvasmány.
2012. jan. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Tökéletesen egyetértek a 8. válaszolóval. Ha kicsit is szereted a férjed nem teszed meg, gondolj bele ő mit érezne ha megtudná, vagy te mit éreznél ha ő csalna meg téged, iszonyú érzés nekem elhiheted.

Helyette inkább hozd helyre a házasságodat, erre van használható ötletem: keress rá, töltsd le, vagy nézzétek meg online a Szerelempróba (Fireproof)című filmet, vedd meg a Merj Szeretni című könyvet és próbáld megfogadni a tanácsait, hidd el minden meg fog változni :).

Saját szavaimmal (tehát nem szó szerint) "idéznék" a könyvből: Ha valamire sokat gondolsz, időt, energiát és pénzt fordítasz rá az fontossá válik számodra (lehet ez egy hobbi, egy autó, a házastársad, vagy épp az a férfi akivel épp megcsalni készülsz a férjedet), nehéz olyasmit szeretni amire nem fordítasz elég figyelmet, pénzt, energiát. A könyv megmutatja, hogy hogyan kezdj el törődni ismét a pároddal és ettől, hogyan lesz ismét fontos a számodra.

Még egy: ma az egész világ azt sugallja ha tönkrement valami hát vegyél újat, lejárt a garancia a mosógépről és elromlott, vegyél újat, már öreg az autód(rozsdás, kopott, köhög) minek javítgatnád vegyél újat! Talán a családod, a kislányod, a férjed többet ér mint egy használati tárgy, talán 12 év után ráfér egy nagyjavítás a kapcsolatotokra, ez talán nagy munka, sokáig tart és sokba kerül, de mindenképp megér egy próbát.

Sok sikert és boldogságot kívánok neked bárhogy is döntesz!

Üdv, z-dem (35F)

2012. jan. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Bocs, még egyszer elolvastam a kérdésed ezek szerint te már pontosan tudod milyen érzés ha megcsalnak.
2012. jan. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

A lényeg, hogy ha azon gondolkozol, hogy a másik férfi miatt lelépj, akkor azt mondom, hogy ne lépj le. Ez egy érzelmi fellángolás, amit ugyan megértek, hiszen egy fiatal nő vagy, de azért sok fájdalmat szül, hiába érzed, hogy a másik iránt elöntenek a vágyak.

Akkor álmodozz róla, azzal nincs semmi gond, de aztán pár álom után próbáld meg lezárni, mert ha máshogy teszel, akkor azt őrült nehéz helyrehozni.

Ha arra gondolsz, hogy mit vesztenél a házasságod felrúgásával, akkor mindjárt máshogy látod, mintha arra gondolsz, hogy mit nyersz a másik fickóval.

Az, hogy szereted a férjed, a kulcsmondat a leírásodban, ami nagyon-nagyon jó!!! Az hogy valakibe beleszeretsz, az meg egy más tészta, az egy olyan bizsergető jó érzés, ami jót tesz a lelkednek, de nem egy racionális érzelem.

Ott a kislányod, akit meg kell tanítanod szépre és jóra. A házasság nem egy sétagalopp, hanem bizony pont ilyenkor egy próba. Egy nő legyen okos, és előrelátó. Aztán lehet vadmacska és miegymás, de ha nem előrelátó, nem tervezget, hanem hagyja, hogy vigye a hév, akkor nem fogja a családot összetartani.

dorothysegit.blog.hu, talán segítséget nyújthat.

Ha gondolod, írj privit, szívesen válaszolok.

2012. jan. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
0%

Erre azt tudom mondani hogy jó nagy ribanc vagy.De egyúttal tényleg ő is megcsalt téged.Az a baj hogy nem tudom mondani azt a példát hogy Férjednek is előjönne a régi barátnője és az is őt szereti mert hogy a férjed megcsalt téged..Ejj ejj,

Alapból ahol megcsalják egymást az már nem stab. kapcsolat.

Sőt ez később a lányotok kárára válhat.GONDOLD ÁT MiK LEHETNEK A KÖVETKEZMÉNYE ANNAK AMIT TESZEL MIELŐTT MEGTESZED

2012. febr. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!