Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy ne így...

Mit tegyek, hogy ne így büntessék a szülei?

Figyelt kérdés
A barátomnak kicsit rosszabb lett spanyolból a jegye, de nem is szeretne vele továbbtanulni. Ezért a szülei nem engedik, hogy nálam aludjon, amivel engem is büntetnek. Annyira rossz, mert nagyon hiányzik, borzasztóan szeretem... Az utóbbi fél évben nagyon magam alatt vagyok, így még nagyobb szükség lenne arra, hogy mellettem legyen, de így nem tud. A szülei nagyon szeretnek engem, menynek is elfogadnának...akkor miért kell nekem is "bűnhődnöm"? Van elég bajom így is. :( 18/L
2012. jan. 18. 21:10
 1/6 anonim ***** válasza:
51%

Ha még tinik lennétek, megérteném, de így, hogy 18 vagy ő meg gondolom vagy ugyanennyi vagy több .. hááát .. vicces.


Mégis tovább gondolom a dolgokat:


Nyelviskolában tanul? Mert, ha a szülők fizetik a nem kis összeget, még megértem.

Főiskolás? Akkor pedig előfordul, hogy nem mindegy úgy alakul, ahogy a szülő elképzeli..


Éld túl, majd lesz jobb is!

2012. jan. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Most fog ballagni, mindketten év vesztesek vagyunk. Középiskolában tanulja, de angollal megy tovább.
2012. jan. 18. 21:18
 3/6 anonim ***** válasza:
52%
Te nem mehetsz hozzájuk?
2012. jan. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ilyenkor nem merek :/
2012. jan. 18. 21:36
 5/6 anonim ***** válasza:
41%
Menj át, bátraké a szerencse!
2012. jan. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Attól, h nem akar továbbtanulni vele, még a nyelvtudás fontos, a spanyol pláne olyan nyelv, amit lehet hasznosítani a későbbiekben. Míg ingyen (a közoktatás keretein belül) tanulhatja, addig kéne kihasználni a lehetőséget és elsajátítania.

Tudom, ez nagyon kioktatósan hangzik, de én már sajnos rájöttem, h nem érdemes úgy szelektálni a tárgyak között, h ááá, ez nekem úgysem kell, nem is foglalkozom vele, mert nagyon nem tudhatod, h az eredeti terved bejön -e, és a későbbiekben nem kell -e még teljesen mást tanulnod, mással foglalkoznod.

Szóval ebből a szempontból megértem, hogy a szülei nem örülnek, azt is, h ezzel próbálják tanulásra bírni a srácot, kérdés, h ez tényleg ösztönzi -e...

Egyébként egy próbát megér, h te aludj ott náluk, ha szeretnek a szülei, nem hinném, h kidobnának.

2012. jan. 19. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!