Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan akinek nincs...

Van itt olyan akinek nincs testvére pedig a szüleinek lehetett volna és még együtt is vannak a szülei?

Figyelt kérdés

Szerettél volna testvért?

Beszéltek arról a szüleid hogy miért nem szerettek volna még egy gyereket?


2012. jan. 14. 11:26
 1/9 anonim ***** válasza:
nekem együtt vannak szüleik,és nincs testvérem. Eklég jól élünk. Mindig nyaggatam őket h legyen testvérem mert másnak is van. Mikor m,ár nagyobb voltam 12-14 éves akkor mondták h azért nincs testvérem mert akkor nekem nem tudnának ennyi mindent megadni,lehet nem iylen színvonalon élnénk. 17/L
2012. jan. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én a másik oldal vagyok. Igen lehetne testvér és szerettem volna szülni, hogy legyen a lányomnak testvére. A válaszom a kérdésedre nagyon egyszerű: Anyagilag lehetetlen.
2012. jan. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem nincs testvérem, a szüleim rengeteget dolgoztak na meg úgy voltak vele, hogy inkább egy gyerek legyen, de annak mindent meg tudjanak adni egész életükben. Fiatalabb koromban örültem volna egy testvérnek, a legjobb barátnőmnek 3 tesója is van, így mindig picit irigykedtem. Most, hogy felnőtt (és anya is) lettem, már nem nagyon foglalkoztat ez a kérdés, egyrészt, mert felesleges, másrészt, mert tudom, hogy nem a már meglévő gyerekünknek szüljük a következőt, hanem magunknak. Nem volt, és nem is kellett volna hogy legyen beleszólásom.

Nagyon jó nevelést kaptam, remek szüleim vannak, úgyhogy nekem így is boldog gyerek- és fiatalkorom volt. Sokat köszönhetek nekik a mai napig.


36N

2012. jan. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Azt mondják azért is jó ha van az embernek testvére mert lesz kire számítani akkor is ha a szülők már nem élnek.


Mi sose voltunk jó tesók mert a tesómnak rossz természete van. De már nagyon messze lakik így biztos hogy nem számíthatok rá ha egyszer csak felhívnám hogy pl bajban vagyok, másnapra kellene segítség.


Apának rajtunk kívül csak egy testvére van. Az unokatesóinak meg van a saját problémájuk, ők is először a gyerekeiken, testvéreiken segítenek ha gond van.

2012. jan. 14. 12:49
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem nincs tesóm, pedig lehetett volna. Őszintén szólva nem hiányzik. Nekem jó így egykén. :) Igazából ha lenne tesóm, akkor nem tartanánk itt, egyetemre járok diákhitel nélkül,hol külföldre hol belföldre járunk nyaralni, jó ruhákban járunk, van egy szép, jól felszerelt lakásunk.

Ha tesóm lenne, akkor nem biztos, hogy mindezt megengedhetnénk magunknak. Ráadásul egy gyerek kirepülését jobban tudják támogatni, mint kettőét.

2012. jan. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
47%

NEM HISZEM EL.Most komolyan hogy lehettek/nek ilyen számítóak és anyagiasak?? Semmi pénz, és jólét nem tudja pótolni azokat a vidám perceket, közös csínyeket, és főleg azt a sok szeretet, amit egy ember a testvérétől megkaphat. Nem vagyunk különösebben gazdagok, nem a legújabb ruhákban járunk, és tudom, hogy ha nem lenne az öcsm, elmehetnék mondjuk sítáborba, vagy a család nem csak kétévente mehetne tengerre nyaralni. De még akkor sem adnám oda a testvéremet, ha azt mondanák, minden hónapban mehetek a tengerre, és bármit megkaphatok. Úgy beszéltek, mintha egy tárgyról lenne szó, amit megkaphatnátok, de csak anyagi nyűggel jár. Én a helyetekben már elástam volna magam a föld alá. (akinek nem inge, ne vegye magára)


Kedves Kérdező! Ne haragudj, hogy nem a kérdésedre válaszolok, csak böngésztem , ezt dobta ki, elolvastam, és felidegesítettem magam.

2012. jan. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó. Ne legyél már idegbajos. Senki nem azt mondja, hogy agyon kell csapni a kisebb gyereket a családban. Honnan tudod, hogy egykének nem jobb, lenni, ha el sem tudod képzelni? Azzal, hogy valaki azt mondja, neki így jobb, nem "öl meg" senkit, egyszerűen így gondolja.


Másik: mi sem állunk jól anyagilag, de a f*szom kivan már azzal, hogy itt mindenki le van hordva érzéketlen szarnak, akinek van pénze és élvezi. A gyerekvállalásnak igenis VAN anyagi vonzata. Próbáljuk ki, hogy mindenki, aki kijelenti, hogy lehet szeretetből élni, minden pénz nélkül, az kiköltözik a kis családjával egy elzárt kis tanyára, a putriba, aztán lakjanak jól a szeretetből.

2012. jan. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Attól még élhet jól a család mert van több gyerek.

Ismerek valakit akinek 6 testvére van. Semmit nem örökölt, nem tudták segíteni a szülők és mégis tudott házat építeni, autót venni, 4 gyereket nevel és a felesége nem dolgozik.


A testvéreivel segítenek egymáson és így mindegyik testvére tudott házat építeni.

2012. jan. 14. 18:22
 9/9 anonim ***** válasza:
Én meg olyat ismerek, akik panelban laknak sok gyerekkel. Össze vannak zsúfolva, egyik sem bír a többitől sem aludni, sem tanulni. Még egy asztaluk sincs, amihez mind odaférnének és együtt tudnának enni. A legidősebb egyetemista, nem tud elköltözni, mert nincs miből, de már cseszegetik, hogy mikor veszi el a barátnőjét és mikor lesz gyerekük, mert elvárás, hogy nekik is sok legyen és azt el kell kezdeni már most.
2012. jan. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!