Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A facebook és általában az...

Zokniszörny kérdése:

A facebook és általában az internet szerintetek tönkreteszi a baráti, családi kapcsolatokat?

Figyelt kérdés
Több facebook-kal kapcsolatos kérdés is felmerült most gyakorin, innen jutott eszembe. Szerintem egyébként igen - a facebook max. arra jó, hogy az ember a távoli ismerőseivel fenntartsa a kapcsolatot, másra én speciel nemigen használom.
2012. jan. 19. 00:50
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:

A facebook önmagában nem tesz tönkre semmit. Minden, ami következik a használatából, kizárólag annak a személynek a facebook-on lévő tevékenységeiből ered.

Vannak, akik ismerkedésre használják, holott alapból nem társkereső oldal.

A párom egész egyszerűen írt nekem egy velős, lényegretörő üzenetet nekem, hogy van-e barátom? Holott feltüntettem az adatlapomon, hogy "kapcsolatban".

Miután ez a kapcsolatom végetért, felvettem vele a kapcsolatot pusztán kíváncsiságból:-) /ha már érdeklődött nálam pár héttel korábban/.

Az, h. valaki kapcsolatba bonyolódik más facebook-os személlyel, közben van kapcsolata, házassága, nem a facebook hibája.

Az is igaz, meggondolandó, mit mutatsz meg a facebook-beli tevékenységeidből, a fotóidból egyik-másik ismerősödnek. Ezt az adatvédelmi beállításoknál lehet szabályozni.

Vannak olyan ismerőseim, akik napról-napra több és több alkalmazást használva küldenek virágot, kávét, ölelést stb., ezt nevetségesnek tartom. Ilyen alkalmazások szerintem alkalmanként jópofák, de nem mindennap tömegével küldözgetni szivecskéket, kávét, virágot, ölelést, kutyát, autót, stb.:-)

A facebook-ot szeretem használni, szórakoztató. Szabályozom, h. a főnököm, a munkatársaim, közvetlen barátaim mit láthatnak és mit nem a facebook-beli tevékenységeimből.

2012. jan. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:

a facebook számomra a barátok, jóismerőseim számára van fentartva, főnököt, munkatársat nem jelölök be, sem vissza, csak ha ezen túlmutat a kapcsolatunk. Ezért ninc sis többszáz ismerősöm, de aki köztük van, azzal bármikor megosztanám személyesen is azokat, amit a fb-n belőlem látnak. szerintem ez a lényeg. sokaknak vah hatszáz ismerősük, de ebből 400-zal fele olyan bizalmas infókat nem osztanának meg élőben, mint amit spontán eléjük tolnak a falukon keresztül, és több tucatnyiukkal pedig szóba sem elegyednének, ha összetalálkoznának az utcán, sőt, adott esetben nem is köszönnének (mindannyian tudunk ilyen példákat, szerintem).


gondold meg, h kit veszel fel és mit teszel fel.

2012. jan. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:

érdekes, hogy mindenki utálja a facebookot mégis mekkora népszerűségnek örvend:) ez olyan mint amikor mondogatják az emberek h fúj valóvilág stb aztán facebookon tele van az üzenőfaluk vv-s posztokkal (nem, én nem nézem a valóvilágot:)).

viszont a facebookot használom. ugyanis más városban tanulok mint ahol lakom, és sokkal jobban kíméli a pénztárcámat ha az osztálycsoportban teszek fel egy kérdést mondjuk a tablófotózással kapcsolatban mint hogyha végighívok 3 embert, mire mgkapom a választ. a legjobb barátaim a kollégiumi szobatársaim, akikkel hétvégén és szünetekben sokszor órákat beszélgetünk facebook üzenetben, mert megintcsak költségesebb, mint telefonon (lévén h egyikük, akivel különösen jóban vagyok, határon túli magyar). megosztjuk a szalagavatós képeket, ha valamelyik évfolyamtársam képein rajta vagyok, vagy tetszik, azt letöltöm. persze mindennek van határa, engem is idegesítenek a "lájk és kiírom milyen színű bugyi van rajtam" szintű baromságok, de sokkal egyszerűbb az információközlés és -szerzés.

a családi meg baráti kapcsolatokat pedig csak akkor rombolja, ha az ember már a találkozás helyett is facebookozik, nem csak azon kívül. szerintem.

18L

2012. jan. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
Én éppen a napokban gondolkozom azon, hogy törlöm a FB fiókomat. :)
2012. febr. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a kulturált, értelmes választ!
2012. febr. 9. 20:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!