Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvesztettem kislányomat 37....

Elvesztettem kislányomat 37. hetesen köldökzsinór csomó miatt. Van két nagylányom, Ő közös baba lett volna jelenlegi férjemmel. Nehezen éljük meg. Ha valaki átélt hasonló helyzetet, válaszoljon, hogyan tudom ezt kicsit is "könnyebben" feldolgozni?

Figyelt kérdés

2012. jan. 19. 09:32
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincsen kisbabám, de most olvasva a kommenteket, sírok...sajnálom, hogy ilyen szörnyű dolog történt veletek...
2012. febr. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

Fogadd őszinte részvétem.

Nekem a kisebbik fiam születésekor volt csomó a köldökzsinóron, szerencsére császároztak, így mi is megúsztuk, már 14 hónapos. Én is úgy voltam, mint az előző válaszoló, nem értettem, miért beszélnek erről ennyit a dokik, aztán hazaérve a gyerekorvos felvilágosított, mi is lehetett volna...

Szívből kívánok Neked erőt, kitartást és hogy tovább tudd élni az életed elfogadva a történteket a nagylányod miatt!!!

2012. febr. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim válasza:
Kimondhatatlanul sajnálom, ami veled történt. El sem tudom képzelni, hogy mit tennék, ha valami történne az én gyermekemmel. Gyerekként elvesztettem a szüleimet, mai napig vannak gyenge pillanataim, amikor úgy érzem, nem vagyok túl rajta, pedig 20 év telt el azóta. Nagyon nehéz, de sokszor az segít, hogy abban hiszek, hogy ők élnek valahol, igaz nem földi életet, más testben, de élnek, és sokkal jobb helyen vannak, és nem véletlenül kellett nekik fiatalon meghalniuk. Spirituális könyveket szeretem, mert erőt adnak az élethez, a nehézségekhez (pl. Müller Péter). Nem tudom, hogy állsz a témához, de akár az is segíthet, ha olvasol ilyeneket. Hagyj magadnak időt a gyászra, sírj, ha úgy érzed sírnod kell, törj szét pár tányért, ha éppen dühös vagy az életre, de engedd kijönni az érzelmeket! Idővel biztosan jobb lesz, de ez már örökké az életed, napjaid része marad. Viszont gondolj bele, hogy milyen rossz lenne, ha mindent elfelejtenénk, ami már nincs. Hidd el, jó helyen van a kislányod, és megfog ő még születni (vagy hozzátok vagy máshová, de jó helyre)! Sok erőt kívánok Nektek!
2012. febr. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
54%

Most biztos le fogtok pontozni. Az én üknagyanyámnak 13 gyermekből 7 halt meg, de nem csecsemőként, hanem kisgyermekként. Igaz, akkoriban talán várható is volt ez, hiszen nem volt annyira fejlett az egészségügy, ezért is szültek annyi gyermeket a nők, hogy maradjon is életben néhány gyermek. De azt gondolom, hogy ahogy ő is túlélte, és tovább lépett, és tovább élt és tovább dolgozott, és továbbra is az élőkre koncentrált, és nem engedte, hogy elkeserítse a sok gyász az életüket, hanem erős maradt a férjéért és az élő gyermekeiért, úgy mi mai nők is képesek vagyunk ugyanerre.


Őszintén nagyon sajnálom, ami történt veled/veletek, kimondhatatlan fájdalom lehet. DE ne arra nézzetek, kit vesztettek el, hanem maradjatok erősek azokért, akik viszont ott vannak nektek, veletek. Ne engedjétek, hogy ez megkeserítse a családjaitok életét!


24L

2012. febr. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

Anyám 87 évesen halt meg tavaly. Hosszú és nehéz élete alatt szült 2 halott babát és eltemetett 2 csecsemőt. Kérdeztem tőle, hogy amikor a 2. kisbabája meghalt (én nem ismertem őket, később születtem), hogy bírt tovább élni. Azt mondta: ki akartam ugrani az ablakon, aztán láttam, hogy lenn vár a bátyád, muszáj volt tovább élnem.


Anyám holtáig siratta a gyerekeit, sosem gyógyultak be a sebek a lelkén, de muszáj volt neki pergetni a napokat miattunk.


Az mondja csak azt könnyedén, hogy az élet megy tovább, aki - velem együtt - nem temetett gyereket. Az élet valóban megy tovább, de már nem úgy, mint azelőtt. Én úgy látom, ez a seb sosem gyógyul be, hisz a gyereknek kellene a szülőjét eltemetnie, nem fordítva.

2012. febr. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Szia írtam privit, együt térzek veled, velünk is megtörtént ugyanez. :-(
2012. okt. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Én hiszek a reinkarnációban. Úgy gondolom, hogy a feldolgozásban segíthet az, ha néhány év múlva vállaltok még egy gyereket.

Nagyon könnyen előfordulhat, hogy ugyanaz a lélek közeledik hozzátok, de már mások lesznek a feltételek, olyanok, amik jobban megfelelnek az ő lelkének. Ha sikerül feldolgozni a történteket, ugyanazok a szülők lesztek, de azért kicsit mégis mások, olyanok, akiknek sikerült feldolgoznia egy tragédiát. Elengedni egy lelket, majd újra befogadni. Nehéz dolog ez, mert kapaszkodnánk a saját akaratunkba, de az égi erők, a sors, Isten, vagy nevezhetjük bárhogy erősebb nálunk. El kell fogadnunk, hogy vannak dolgok, ilyenek a születés és a halál pillanata, amit nem befolyásolhatunk, bármennyire is úgy tűnik, hogy igen.

Többen is írták, hogy az élet megy tovább. Mindenképpen megy, de ha sikerül lelkileg feldolgozni, akkor egy boldog élet is folytatódhat.

Én egyik szerettem halálakor gyalogos zarándokútra mentem. Sokféle viszontagság és lelki élmény is volt. Nekem segített, hogy elfogadtam, hogy egy porszem vagyok a világegyetemben akit sodor a szél, keveset tehetek, az egyik az, hogy örülök a létemnek, a másik az hogy gyűlölöm a létemet. Ebben az egyben én döntök. Persze ez egy folyamat volt, mire idáig eljutottam az öngyilkosság gondolatától.

2013. febr. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!