Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez a ruha túl...

Szerintetek ez a ruha túl kihívó lenne, igaza van anyának? Miért teszi ezt mindig?

Figyelt kérdés

[link]


A barátom gimis és a sulijában lesz egy bál,ez az év egyik legnagyobb eseménye az év közben.Elhívott,de mondtam neki,hogy nincs semmilyen ruhám,amit felvehetnék és most anya nem fog pénzt adni.Erre Ő megvette a ruhát és egy hozzá illő magassarkút.


Anya kiakadt,hogy az a ruha nem korombelieknek való és nem örül neki,hogy a barátom mindent megvesz nekem,mert ez neki kellemetlen.

Tényleg sok mindent vesz a barátom ajándékba,de nem én mondom neki,hanem csak úgy meglep velük,én pedig örülök neki,mert tudom,hogy anya nem venne olyan dolgokat,mint amiket Ő vesz,mert anya nem szereti a márkás dolgokat,szerinte felesleges sokat költeni ruhákra,kiegészítőkre vagy parfümre...


De anya nem ismeri a barátomék anyagi helyzetét,nagyon gazdagok,akármit megengedhetnek maguknak és a barátom mondta,hogy Ő azért vesz nekem mindig ajándékot,mert szeret és boldognak akar látni.


Tegnap is elkezdett velem üvöltözni,mert megtudta,hogy már lefeküdtem a barátommal és néha ott alszok náluk...teljesen kiborultam,hajnalig nem tudtam elaludni és ma felvételit írtam,kialvatlanul mentem és azért haragszik,mert nem mondtam el neki azt,hogy mi van a barátommal.

Ha elmondtam volna,akkor csak veszekedés lett volna a dologból,mert Ő állítja,hogy tudja,mi a jó nekem.

Azért nem mondtam el,mert tudtam,hogy sosem engedné,hogy ott aludjak náluk.

Nem értem,hogy miért nem fogja fel,hogy nem vagyok 5 éves,akinek megmondhatja,hogy mit lehet és mit nem.



A kérdéseim a következők:

Szerintetek a fenti ruha tényleg nem való nekem(nekem amúgy nagyon tetszik)?

Anya miért csinálja ezt?

Mit csináljak,hogy leszálljon a barátomról és rólam?



Köszönöm szépen előre válaszaitokat!


2012. jan. 21. 17:52
1 2 3 4 5
 31/47 anonim válasza:
22%
Figyelj, én nem ítéllek el. A ruha nagyon szép, és nem kihívó, a magassarkú is oké hozzá, csak ne valami 5 centis platformosat. Az, hogy ilyen korán lefeküdtél valakivel igazán csak rátok tartozik(bár anyud jogosan van kiakadva) ha tényleg 8 hónapja vagytok együtt és tényleg szeretitek egymást, akkor nem elítélendő, hogy lefeküdtetek. Csak nehogy baj legyen belőle! Esetleg annyi tartást mutathatnál, hogy nem minden ajándékot fogadsz el a barátodtól. Így talán anyudnak is jobb lesz.
2012. jan. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
91%

A ruha szerintem is szép.

Viszont "Tegnap is elkezdett velem üvöltözni,mert megtudta,hogy már lefeküdtem a barátommal és néha ott alszok náluk..." Ha én ezt csináltam volna 14évesen,hát nem hiszem,hogy csak üvöltöztek volna és ennyi..18voltam,mikor megkérdeztem,hogy itt aludhat-e a barátom,akivel 7hónapja voltunk együtt és annyit mondott,hogy majd ezt még megbeszéljük.Persze belement,de nem rögtön és én nem 14voltam.Szóval szerintem ezen ne csodálkozz,hogy anyud kiborult.

"Nem értem,hogy miért nem fogja fel,hogy nem vagyok 5 éves,akinek megmondhatja,hogy mit lehet és mit nem."

Valóban nem vagy 5éves,de még bőven abban a korban vagy (és abban is leszel még egy pár évig),amikor bizony megmondhatja,hogy mit lehet és mit nem.:)

"Mit csináljak,hogy leszálljon a barátomról és rólam?"

Szerintem őszintének kéne lenned vele.(pl olyat ne mondj,hogy apudnál vagy miközben nem.)

2012. jan. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
75%

1. A ruha szép, tetszik. De egy felnőtt nőre való, nem rád, 14 éves pisisre. Főleg nem magassarkúval.

2. Anyukád azért ilyen, mert ezt érdemled. Hazudsz neki, k*rválkodsz.

3. Hova szállna le rólad 14 évesen? Tudod, az, hogy egy 19 éves ki van akadva, hogy az édesanyja beleszól a dolgaiba, az már probléma, de az hogy egy 14 éves kislánynak tiltanak dolgokat az teljesen normális.

Az még amúgy nem jutott eszedbe, hogy a kedves barátod, aki szintén egy kisfiú, meg akarja vásárolni a szeretetedet? Mert azt csinálja... Ha valóban boldognak akarna látni, akkor nem ruhákkal tömködne, hanem csinálnátok sok közös programot, fényképet, mozit, sok sok együtt töltött hétvégét. És nem kell egyszerre megb*szatni magad.

Anyukád helyében én úgy felképeltelek volna, hogy kedved ne legyen elmenni a buliba. Ahova te még nem is vagy való. A mi suli bulinkból kitiltották pl. a 15 év alattiakat, hacsak nem a suli diákja volt.

Remélem eltilt a kis p*csös barátodtól meg a buliktól is jó pár hónapra.

2012. jan. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
29%

Nézzük a kérdéseid!

"Szerintetek a fenti ruha tényleg nem való nekem(nekem amúgy nagyon tetszik)?"

Semmi baj a ruhával. Ha jól áll neked, és jól érzed magad benne, akkor neked való. Alkalmi viseletre teljesen rendben van.


"Anya miért csinálja ezt?"

Ennek számos oka lehet, akár több is egyszerre. Mindenesetre abból indulj ki, hogy jót akar neked, ebben biztos lehetsz, különben nem így tetted volna fel a kérdést. Az már nem egyértelmű, hogy amit jó szándékkal csinál, azt valóban jól teszi-e, de ez fordítva is igaz: amit te csinálsz mostanában, azt is azért teszed, mert jó akarsz, közben te sem biztos, hogy helyesen teszed. Ezek nehéz kérdések, mégha sokan nagyon könnyen állást is foglalnak benne. Nézzük, mi minden zavarhatja anyádat:

-az ő lánya ruházkodását nem ő, hanem egy másik szülő fizeti;

-abból, hogy a ti anyagi helyzetetekhez képest a barátod nagyon sok pénzt költ rád, egy egészségtelen függés alakulhat ki;

-elég korán lett párkapcsolatod, és elkezdtél szexuális életet élni.

Amikor a ruhád nem tetszik neki, azért van, mert számára ez a ruha mindhárom dologhoz köthető. Az első kettő szerintem nagyobb probléma a harmadiknál, még ha meg is engedhetik maguknak. Azért világvége nincs. A párkapcsolatban a nagy vagyoni különbségre, illetve a 14 és fél évesen elvesztett szüzességre is igaz, hogy ha nem is mindennapos dolog, de volt már rá számos példa. Fogd fel úgy, hogy ez egy helyzet, amivel meglesznek a kihívásaitok. Ha kölcsönösen szeretitek egymást, akkor van esélyetek, hogy mindebből épüljetek, és ne tönkremenjetek.


"Mit csináljak,hogy leszálljon a barátomról és rólam?"

Több mindent csinálhatsz. Egyikre sincs garancia, hogy sikeres lesz, de bármelyik sikeres lehet. Függ a te személyiségedtől, anyukádétól, meg sok egyéb körülménytől. Leírok pár lehetséges utat, és a végén leírom, hogy én melyiket javaslom.


-Csinálhatod azt, amit eddig. Ugyanúgy szépen kicselezed. Aztán előbb-utóbb, miután a dolgok negyede-harmada kiderül, jó eséllyel beletörődik, és elfogadja.


-Kicsit más, de hasonló módszer, ha megoldod erőből:

"Anyu, elmegyek a Jenőhöz, és nála alszom"

"Nem engedlek el"

"Akkor is elmegyek", és elmész. Ez a módszer is elvezethet oda, hogy előbb-utóbb beletörődik és elfogadja.


Ennél a kettőnél jobb módszer, ha megpróbálod anyád megnyerni, vagy ah az nem sikerül, akkor legalább kompromisszumot kiharcolni. Ha úhgy látod, hogy anyád egyáltalán nem partner benne, akkor ez nem működik, marad az első kettő. Ha viszont puhítható, akkor neked is el kell fogadnod az ő álláspontját egészen addig a pontig, amíg nem akarja megtiltani, hogy a barátoddal legyél. Nem lehet megkerülni, hogy helyrehozzátok, amit közösen elrontottatok. Anyukádé a nagyobb felelősség, mert ő a felnőtt, de te is benne voltál. Hazudtál, és ezzel aláástad a bizalmat. Igaz, ennek neki kellett volna elejét vennie azzal, hogy a bizalmi légkört az elmúlt 14 és fél évben kiépíti, hisz épp azért hazudtál neki, mert nem bíztál benne, hogy nyugodtan elmondhatod az igazat. Ráadásul nem is tévedtél. Sajnos a bizalmi légkört nehéz visszaállítani, és mindkét félen múlik. Fontos, hogy továbbra is jó legyen a bizonyítványod, hogy ne adj egy plusz támadási felületet. Az iskolaváltásnál ez könnyen lehet probléma. Aztán a barátod ne az az ember legyen, aki miatt el szoktál tűnni. Legyen rá alkalmatok, hogy nálatok legyetek együtt. Ha megismeri jobban a barátod, változhat pozitívan is a véleménye. Mindenesetre négyszemközti beszélgetésre szükségetek lesz anyáddal. Kezdheted például azzal, hogy megkérdezed, mit szeretne, hogy másképp csinálj a barátodhoz fűződő kapcsolatodon kívül. Ha erre ad értelmes választ, azt csináld meg.

2012. jan. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
83%

Azért jó ezeket olvasni, mert megerősíti bennem, milyennek nem akarom nevelni a lányomat.


Komolyan, ha anyukád nem tud vagy nem akar megvenni valamit, majd az éppen aktuális gazdag pasid igen?? Ez milyen hülyeség? És egy 14 évesnek le kell feküdnie egy 15 évessel, mert már fél éve nem szexelt???

Anyukád jogosan haragszik rád.

2012. jan. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
63%

A ruha szerintem csinos, viszont magassarkút nem engednék hozzá ennyi idősen, max 1-2 centiset.


Anyukádnak pedig teljesen igaza van minden másban, remélem eltilt a kis szerencsétlen fiúdtól egy fél életre. Szánalmas, hogy manapság az általános iskolás kislányok normálisnak tartják, hogy hazudnak a szüleiknek és újgazdag kisfiúkkal tartatják ki magukat, "szexelnek" (csodás élmény lehet az, amire ilyen téren két ekkora gyerek képes mellesleg:D)...

Beájulok.

2012. jan. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
13%
Szerintem a ruha gyönyörű! Nem miniruha amiből kilóg a fél p****ja, nincs kivágott dekoltázsa a ruhának. Nem 15 fiúval szexel össze vissza, hanem szeretik egymást, és ha ő így gondolta jónak, akkor miért ne szeretkezzen a barátjával, és védekeznek is, tehát megvan a magukhoz való eszük. A másik meg, anyukádnak inkább örülni kéne, hogy ilyen drága holmikat vesz neked. Ha neki nem tetszik, hogy a fiúd megveszi, akkor vegye meg ő. És nem embert ölt, hogy ennyire kéne oltani szegény lányt.
2012. jan. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
95%
Nekem a srác szülei furcsák. Majdnem egy gyermekkorú lányt hagynak együtt aludni a fiúkkal, akinek ráadásul számonkérés nélkül adják a pénzt.Sokat nem törődhetnek vele.
2012. jan. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 A kérdező kommentje:

19:22

Nem KELL lefeküdnöm vele,nem erőlteti soha.

2012. jan. 21. 20:12
 40/47 anonim ***** válasza:
50%
De mégis lefekszel vele. Mert te is örülten kivanod gondolom?
2012. jan. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!