Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Le lehet valakit szoktatni a...

Le lehet valakit szoktatni a káromkodásról?

Figyelt kérdés
A mi családunkban az a szokás, hogy tartunk egy üveget a nappaliban, és amikor valaki a családból mond egy trágár szót, akkor beledob 100 forintot. Az üveget aztán év végén kiürítjük. Négyen vagyunk a családban, anyu, apu, az öcsém (23), én (25L). Tavaly év végén 3.100 forint volt az üvegben. A probléma az, hogy eddig még senkit sem mertem hazavinni, és bemutatni a szüleimnek, mert úgy beszélnek, hogy egy nap alatt bedobálnák az összes fizetésüket. És én sem tudom, hogyan lehet tolerálni ilyen beszédet hosszútávon. A kérdésem az, hogy ha én nem beszélek így, akkor le fog esetleg szokni róla, vagy ilyen marad? Szerintem egyébként szókincs hiány miatt beszél így, de ezen én nem tudok segíteni. Ahhoz olvasnia, meg művelődnie kellene, de arra úgysem tudom rávenni. Én 25L ő 28F.
2012. jan. 23. 16:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Le lehet szoktatni. A férjem a megismerkedésünkkor nagyon csúnyán beszélt. Ma már nyomokban sem.
2012. jan. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Ha szabad kérdeznem mióta a férjed. Csak hogy tudjam mennyi időbe telt leszoktatni.
2012. jan. 23. 19:17
 13/16 anonim ***** válasza:
Nem dobtak,az osztálytársaim akartak leszoktatni anno:P
2012. jan. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Ha alapvetően értelmes srác, akkor észre fogja venni magát, tapasztalatból mondom.

Ne haragudj a megfogalmazásért, de ha meg egy igazi buta bunkóval jöttél össze, akkor ne várj csodát.

Nálunk ez úgy néz ki, hogy én nő létemre is nagyon tudok káromkodni, de arra mindig figyelek, hogy ne járassam le magam (értsd, ha idegbeteg vagyok, és nem hallja senki, akkor kiadom a mérgem, de még véletlen sem fogok b.zmeggel helyettesíteni szavakat). Amikor a páromat megismertem, ő is elég rondán bírt beszélni, de sokat javult. Volt, hogy rászóltam, hogy engem egy ponton túl zavar. Viszont annyiban volt könnyebb a helyzet, hogy ő legalább alkalmazkodott a környezethez, azaz szüleimmel vagy épp a "nem csak kocsmai" társaságban már nem kellett attól tartanom, hogy lejárat. És az is igaz, hogy ha nem olvasna (szépirodalmat is), akkor nem is kezdtem volna vele. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy ha csak rondán beszél, az önmagában nem a világ vége, de nálatok inkább azt látom, hogy valóban nem vagytok egy szellemi színvonalon, így nem biztos, hogy érdemes óriási energiákat fektetned abba, hogy kulturált ember legyen, ha ő maga nem akar fejlődni. (Gondolom, ha akart volna, már ennyi idős korára megtörtént volna :( ).

2012. jan. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Tényleg nem vagyunk egy szellemi színvonalon. De akik itt vannak a környezetemben, azok között egy sincs, akivel egy színvonalon lennék. Ez tudom, hogy nagyképűen hangzott, de így van. Ők azért beszélnek így, mert nem is tudják, hogy lehetne másképp is.
2012. jan. 24. 10:34
 16/16 anonim ***** válasza:
Előző válaszíró vagyok most is, ez már kicsit nem kapcsolódik szorosan a kérdésedhez, de nem gondoltál még a környezetváltozásra? Így most vagy "lesüllyedsz" hozzá(juk), vagy folyamatosan zavarni fog úgy gondolom.
2012. jan. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!