Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hangulatember a menyem! Már...

Hangulatember a menyem! Már lassan féléves a kisunoka, naponta mi visszük a kaját, vigyázunk a babára, mégis amikor "nyűgös"mindenkit utál, csak a hibát látja mindenkiben. Én meg nagyon lelkis vagyok, hogy kezeljem a helyzetet?

Figyelt kérdés
2012. jan. 24. 08:53
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
87%

A 26. kommentedhez, kérdező:

A menyed egy lusta, kényeskedő felnőttségtől messze álló kislány. A fiad kéne őt pontra tegye, és valahogy meg kell neki mondani, hogy más nők is nevelnek gyereket anélkül, hogy minden alól kihúznák maguk.

Én komolyan mondom, többet nem vinnék neki ételt és semmit nem segítenék neki. Oldja meg. A fiadat meghívhatod magadhoz ebédre. Csak őt, feleség nélkül.

Egy kismama.

2012. jan. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 A kérdező kommentje:

A kismama válaszára:Te leírtad,amit én gondolok,csak az a baj,hogy senkit nem szeretek megbántani és inkább megteszem,amit kérnek.A fiam talpraesett,nagyon sokszor beszélnek arról,hogy mekkora segítség már az is,ha valaki csak a babára vigyáz,hátha még helyette a főzést is megcsinálja. Ráadásul nem vagyok könnyű helyzetben,mert nem akármit főzhetek,hiszen szoptat.Mert ezt sem,azt sem ehet.Most kicsitkiöntöm a lelkem,mert úgy érzem,nem vagyok megbecsülve.Még is sok anyuka azt írta,hogy biztosan"tolakodó anyós vagyok,nem tudom a határt"Hát azt hiszem,inkább a baba miatt és a fiam miatt teszem,mert akkor velük is tiszta hiszti!Elnézést,amiért ilyen őszinte voltam, Soha ne mondja senki,hogy soha.Azért én is mindíg megpróbáltam.Nekem sem volt segítségem,mégis időbeosztással,de síkerült megoldani mindent.

Köszönöm annak,aki egyet ért velem.Másoknak meg jó példa!!!

2012. jan. 24. 18:16
 33/36 anonim ***** válasza:
72%

Szülés utáni depresszió? Esetleg?

[link]

2012. jan. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
64%

Én a tegnap 09.09 es vagyok!!!

Végig olvastam a válaszokat.Sajnos sok panasz van a nagyikra,talán nem véletlen!!!!

De ha te kis menyed tényleg ilyen lusta akkor komolyan csak annyit tehetsz ha hagyod őket élni!!!Oldják meg az életüket....oldja meg a fiad rendezze el ö a feleségével a dolgokat.

Jajjj most mit meg nem adnék érted:) sajnos beteg lettem én is meg a kisebbik gyerek is.Nekem nincs segítségem pedig úgy kényeskednék kicsit:)

nah de komolyan probáld meg hogy nem mentek,hogy ha mész is csak kicsit baba babusgatás és a kedves anyuka oldja meg a többit.Gyermekágyhoz meg annyit írnák ,hogy én sajnos vákumfogóval szültem ,sok varatom volt és repedtem is.Tetejében belső varrat gyulladásom lett.Senki nem jött mert nem tudott.Sírva vasaltam és főztem annyira fájt.Se állni,se feküdni ,se ülni nem tudtam .De csinálnom kelett mindent ,a tetejében nyári szünet volt az oviba is így a nagyfiam itthon volt.4 évesen a csöpp gyerekem segített amiben tudott.(etette a baromfit,felsöpört a konyhában,segített kiteregetni)

Szerintem a menyed csak hisztizik vagy komolyan depressziós.

2012. jan. 25. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
73%
Hát azért ha belegondoltok eléggé patt helyzet. :( A mama félti az unokát és a fiát érthető módon. Főként az unokának kell, hogy az anyja normálisan egyen, hogy legyen elég teje. Az apa nyilván meg tudja oldani a kajálást akkor máshogy, napközben eszik főtt ételt valahol, este pedig hideget. De a picinek nem mindegy, hogy az anyja min él. Sajnos úgy néz ki, nagyon felelőtlen a menyed vagy a másik lehetőség, hogy tényleg depressziós, ekkor viszont szakember segítsége kellene. Ezt mi innen nem tudjuk eldönteni. Mindenesetre nem olyan egyszerű a kérdezőnek azt megtenni, hogy ne törődjön velük, még ha ilyen is a menye, akkor sem. Bár elsőre én is ezt javasoltam volna. Mondjuk meg lehet próbálni, hátha attól észbe kap.
2012. jan. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
64%
34-esnek: megzabálom a kisfiadat, hogy Ő 4 évesen ennyit segített! :) Nagyon édes!
2012. jan. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!