Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálatok is ez van a családban,...

Nálatok is ez van a családban, ha pénz áll a házhoz?

Figyelt kérdés
Családban nálunk bevett szokás,hogyha pénz áll a házhoz,akkor rögtön elverik.Én most kaptam meg az ösztöndíjam,nem kis összeg,de nem is nagy,és én félretettem.Csak sulis dolgokat állok belőle,meg havonta max egyszer elmegyek szórakozni.Tesóm azt mondta,h miért nem megyek el ide,meg oda kirándulni,mert sok pénzem van,stb.Ő a helyemben elverné rögtön.Én viszont nem,mert gondolok jövőmre,Igaza van a tesómank?
2012. jan. 24. 13:31
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
nálunk egyáltalán nem így van... nyertem egy versenyen 2 éve 13 ezer forintot, egy évig meg volt tartalékba aztán vettem belőle könyvet magamnak. minket anyu is ugy nevelt hogy a pénz áll a házhoz (nyeremény vagy fizetés) akkor tegyünk félre belőle amenyit csak tudunk, hogyha később gond lesz akkor ne legyen olyan nagy baj
2012. jan. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
75%

Valóban kicsit uncsi. De nem jobban, mint más evidens dolgok megkérdezése... Gondolj bele hány ilyet látsz: "két hónap együttjárás után nem szeretem a barátom, mit tegyek?"


Ebben még mindig látok valamennyi hasznot azok számára, akik szintén elbacarintják a zsét... hátha észbekapnak a kérdést illetve a válaszokat olvasva(bár nem valószínű).


Akinek pedig ettől lesz nagyobb egója, hát üsse kavics... van, akinek attól nő, amiért egy fűszálat nem is tett keresztbe.

2012. jan. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Hát, anyukám gyűjtögetős tíous, és amikor van némi pénze, elmegy belőle valahová - nem dőzsölni, kirándulni jár sátorral, busszal.

Apám sír, hogy jajj így meg úgy nincs pénze, mégis minden második nap kocsmázik.

A nővérem meg mindenkinek elmondja, hogy ő éhezik, és éhen fog halni, holott a bankszámláján van 200 ezer forint lekötetlenül.

Én meg nem tudok félretenni, mert nincs miből. De ha nem várt pénz kerül a házhoz, többnyire elköltjük valami hasznosra - például most kaptam 10 ezer forintot, amire nem számítottam, ebből befizettem egy kresz vizsgát, és vettem egy turmixgépet.

2012. jan. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Nálunk pont nem, de rengeteg ilyet ismerek.
2012. jan. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
37%
Most lehet lepontozni de én egyáltalán nem spórolok. Ruhából és műszaki cikkekből is általában mindig a felső kategóriásat veszem. Van egy 200 négyzetméteres családi házam amit még a szüleimtől kaptam 4 éve. Vettem magamnak saját autót. Van egy kis megtakarításom is . A pénzem egy részét szántóföldben tartom. Van 30 hektár földem saját tulajdonban amit saját magam vásároltam. Bankban is van némi megtakarításom olyan 200 000 euro körül. Igaz gazdag nem vagyok de azért nem szűkölködöm. 22F
2012. jan. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
én olyan családból jöttem, ahol volt pénz, de alig kaptam valamit, most hálistennek nincsenek anyagi gondjaim, amit akarok, általában megveszem, de spórolok is, tehát, ez ambivalens!
2012. jan. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!