Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálatok is minden a pénz...

Nálatok is minden a pénz körül forog?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném, hogy van munkám, saját keresetem, ergo minden amit veszek rajta az az én dolgom. Pár hete vettem magamnak egy táskát. Régóta kerestem valami nagyobb méretű, normálisan kinéző, strapabíró darabot. Végre találtam egyet 8 ezer forintért, amiről szerintem nem lehet elmondani, hogy túl drága lenne, amúgy is hosszú tárva vettem (van is rá garancia). Erre édesanyám úgy ki van akadva, mint a vekker óra. Mert , hogy lehet venni 2-3000 forintért is, minek ilyen drágát, majd nem lesz pénzem blablabla. (2-3000 forintért még a kínaiba se láttam ilyen nagyobb méretű táskát, amibe a mappáim s beleférnek).

Egyébként ezt mindennel eljátssza. Veszek magamnak valamit a SAJÁT keresetemből (félretett pénzem amúgy is van, mint a bankban, mint itthon), és egyből az első kérdése mibe került. Ha nem áron alul vettem, akkor már hisztériázik. Minek? Miért jó ez neki? Nem neki vettem, hanem saját magamnak. Én sem szólok be neki, hogy miért költ 22ezer (!) forintot cigarettára egy hónapban...


2012. jan. 21. 11:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj: ez örökre így marad... már harmincas nő vagyok, rgesrég elköltöztem, én támogatom a nyugdíjas édesanyámat havi 50ezer forinttal rendszeresen, mégis amikor tervezgettük a férjemmel, hogy milyen autót vegyünk -nem hitelre(!) rákezdte, hogy ő nem híve az ilyen tízmilliós drága kocsiknak... csak néztem, gondoltam akkor majd te ne vegyél magadnak... :) Megoldás az nincs, hagyd rá és maradj nyugodt.
2012. jan. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Szomorúan hallom :( tudom, hogy a szülők dolga mindenbe beleszólni, de most ne már egy táska miatt kelljen összevesznem édesanyámmal.
2012. jan. 21. 11:31
 3/18 anonim ***** válasza:
36%
Irigylem a problémáitokat...
2012. jan. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is 30 éves nő vagyok mint az előttem szóló.

Már külön élek régóta a szüleimtől, családom van, saját lakásunk, kocsink.

Elő szokott fordulni hogy anyummal közösen megyünk 5-6 óra körül bevásárolni. Így beszélgetni is tudunk stb.

DE! Olyan még nem fordult elő SOHA hogy ha én valamelyik pulthoz vagy polchoz odamegyek és bele akarnám tenni a bevásárlókocsiba az árut, akkor villámsebesen ott ne teremne és vissza akarja velem rakatni mert hogy ááá ilyet ne vegyél ez drága, meg milyen kevés van benn, vagy ez úgysem ízlene...

Már eljutottam arra a pontra hogy inkább hárítom az ilyen közös vásárlásokat, megoldom inkább egyedül.


Szóval a lényeg: ha olyan anyud van mint nekem akkor számíts rá hogy még 60 éves korodban is meg akarja mondani mit csinálj.


Mindig mindenben tanácsot akar adni.

A párom szokta mondani hogy néha nagyon sok belőle... De én azért szeretem természetesen csak .... néha tényleg sok...

2012. jan. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyám is csinál ilyeneket, mikor 29 évesen terhes lettem, és elmentem babaruhákat venni, kérte, hogy vigyem magammal. Mondom jó, gyere, még örültem is, hogy együtt választhatunk rucikat az első unokának. :) Aztán mikor beléptünk az üzletbe (Next), anyám egyből rákattant az árakra, hogy ez milyen drága, menjünk haza, tud ő olcsóbban szerezni piacról meg szomszéd Marikától, irtó ciki volt. :D
2012. jan. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyámnak hálisten nem csak a "szája jár". Például ha mondom, hogy kinéztem egy jó kis táskát, akkor azt mondja, hogy drága, oké, de többnyire később utánajár, elvisz egy olyan helyre, ahol tényleg olsóbban megkapom, sőt, volt már rá példa, hogy meg is vette nekem az ominózus darabot :)

Ja, és mi is külön kasszán vagyunk.

2012. jan. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
26%
Nem, nálunk rock around the clock.
2012. jan. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, vicces, hogy majdnem a háromszorosát fújja ki a levegőbe úgy, hogy még árt is magának. Talán ezt mondd meg neki.
2012. jan. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Mintha én írtam volna. Én is megnéztem előbb találni olcsóbban, nem volt hát megvettem. És ugyanez volt nálam is. De már megkaptam kollégáktól is. Pedig az egyik szerencsejátékra, benzinre stb.-re költ. Mert ugye a kocsi kényelmesebb mint a busz. De nem veszik magukat észre az emberek.

Én már amúgy annyira unom azt, aki azt írja, hogy "Irigylem a problémáidat." pont ez az hogy ha nincs gond minek gerjeszteni a konfliktust. Nem mindegy mennyi volt az a ki*ott táska, ha van félretett pénzem, néha adakozom stb.

Könnyű két szóval ítélkezni, anélkül hogy színt vallana az a valaki hogy neki mégis mi a problémája.

2012. jan. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudod, hogy milyen, akkor miért mondod meg a tényleges árát? Mondd a felét és mindenki boldog lesz...
2012. jan. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!