Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megbocsátanátok ezt a menyassz...

Megbocsátanátok ezt a menyasszonyotoknak? Bevalljam neki, vagy hallgassak örökre?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Előszöris, tudom, hogy szerelem/szex témába illene jobban, de itt általában értelmesebb válaszok vannak.

Másodszor: elnézéseteket kérem, kicsit hosszú lesz. Köszönöm, ha elolvassátok.


Nos, adott egy 28/F és egy 22/L (én a lány vagyok). A fiúval már majdnem három éve együtt vagyunk. Szeptemberben békültünk ki, és megkérte a kezem most karácsonykor. Én vagyok a legboldogabb ember a világon, mert a lelki társam akar feleségül venni, imádjuk egymást. De van egy elég komoly bűntudatom. Az előzmények:


Nyár elején én ezt a szegény srácot megbántottam, és összevesztünk. Hogy min, az most nem lényeges, tulajdonképpen mindkettőnknek rossz napja volt, és összevesztünk egy kis semmiségen, aminek az lett az eredménye, hogy nem beszélt velem. Két hónapig. Hiába kértem bocsánatot, nem fogadta el, nem válaszolt se telefonra, se e- mailre.


Nekem ő nagyon hiányzott, szerelmes voltam, nem bírtam felejteni. Tudom, hogy butaságot csináltam, de augusztusban csináltam egy másik e- mailt és elkezdtem barátkozni a sráccal, mintha egy teljesen más ember lennék. Azt szerettem volna, ha legalább barátként mellettem van, és legalább beszél hozzám, mert szerettem. Tudom, hogy becsaptam őt is, magamat is, de nem volt úgymond más választásom. Még nagyobb baj az, hogy egyszer azt hiszem, felismert, mert küldött egy e- mailt, hogy ha az vagyok, akinek gondol, akkor nem haragszik rám, de jobb lenne, ha nem beszélnénk többet. Erre én pánikba estem, és azt hazudtam, hogy fogalmam nincs, miről beszél, és nem is ismerem az exét. Szóval dupla hazugság...


Most szeptemberben kibékültünk, megkeresett, és tisztáztuk a félreértést. Most megint olyan jóban vagyunk, mint régen, nem haragszik egyáltalán, sőt azt mondja nekem kellene megbocsátanom, amiért olyan hirtelen szakított ezért a hülyeségért és az esküvőt tervezgetjük, de engem nem hagy nyugodni, hogy hazudtam neki. Hülyén hangzik, de azért hazudtam, mert szeretem, és mellette akartam lenni.


A lelkiismeretem nem tiszta, és nem szeretnék hazugsággal a házasságba menni, szeretném neki elmondani, de attól félek, hogy ha ezt elmondom, elhagy. Szeretem, és tudom, hogy hülyeség volt ezt tennem, nem akarom őt elveszíteni.


Fiúk, ti mennyire tolerálnátok, ha egyszer csak elétek állna a menyasszonyotok, és bevallana egy ilyet? Megbocsátanátok vagy azonnal kiadnátok az útját? Esetleg értékelnétek azt, ha elmondaná, hogy azért tette, mert szeret?


2012. jan. 24. 15:04
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:

Na igen, ez a 20 év múlva is ezen aggódni... ez a problémám tulajdonképpen, és sokkal tisztességesebb lenne, ha az esküvő előtt tudná meg, szóval lenne lehetősége még most elmenni, ha szeretne.


Utolsó, köszönöm! Remélem tényleg nem hagy el. Nem egy haragudós fajta egyébként, amúgy végtelenül türelmes.

2012. jan. 24. 15:21
 12/34 anonim ***** válasza:
100%
akkor lenne gáz, ha a párod folytatná "azzal" a lánnyal a levelezést, és mi több flörtölne vele
2012. jan. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
100%

DE FACTO - Kereszt ...


http://www.youtube.com/watch?v=gTHVAooUQ0I


" Héj! Bocsáss meg nekem is megígértetett

Kiváltod bűnöm s erénnyé teszed

Fogadj el ahogy azt másért is teszed

Börtönöm elpusztítható. Veled! "



F/24

2012. jan. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
100%
Azt javaslom, hogy mondj el mindent neki, őszintén.
2012. jan. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%

Én nem mondanám el a helyedben. Szerintem ez nem olyan nagy bűn, hogy be kéne számolnod róla, és neked sem kéne emiatt ekkora bűntudatodnak lennie. Ha megcsaltad volna az más, azt tisztázni kell, de ez nem az. Ez csak egy csel volt, hogy a közelébe kerülhess. És ha még együtt lesztek jó ideig, jó pár év múlva elmondhatod neki, és akkor majd egy jót nevettek az egészen.

A házasságban is lesznek majd apró hazugságok, amit nem érdemes elmondani egy férjnek, olyanok, amitől csak te érzed jobban magad, hogy így tettél. Nálam is vannak ilyenek, és ettől még nagyon jól megvagyunk egymással a férjemmel. Persze itt nem megcsalásra vagy félrelépésre gondolok.

(Amúgy szerintem nagyon is ügyes voltál, hogy ilyet kitaláltál, nekem pl eszembe sem jutott volna ilyen régen, pedig voltam hasonló helyzetben.)

2012. jan. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%
ne mondd el, hagyd a fenébe! Ez semmiség ezen nem érdemes veszekedni.
2012. jan. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%
a #8-s L válasza a nyerő!! miért? mert szerintem Ő RÁJÖTT, hogy Te vagy az.. utána belement a játékba, de az intuíciója valószínűleg súgja neki, mi az igazság.. mondd, "úgy hiányoztál"- nem fog haragudni a csalafinta cselekért :)))
2012. jan. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy elkezdtem olvasni azt hittem hogy a nagy bűn hogy megcsaltad. De nem.

Ezért nem kellene hogy elhagyjon. És neked nem kellene hogy lelkiismeret furdalásod legyen, felesleges ez egy apró kis dolog. Én nem tudom hogy elmondanám e , mert ez annyira egy kis ügy. Ha meg ilyenért elhagyna akkor nem hozzád való.Nem akar igazán.

Örülj neki hogy együtt vagytok, szeret, esküvő lesz, ezt meg könyveld el úgy hogy egy taktika volt a visszaszerzésére. Te is megbocsátottad hogy 2 hónapig se kép se hang.

A lényeg , hogy ez egy apró ügy amiről beszélni sem érdemes. Ha meg annyira bánt, mond el neki és majd jót nevettek a dolgon.( szerintem te azért félsz ennyire a dolog bevallásától mert 2 hónapra lelépett egy félreértés miatt, hát most mond el neki és bebizonyíthatja hogy annyira szeret hogy nem foglalkozik ilyennel, ha átlép az ügyön akkor biztos lehetsz benne, és nem kell a jövőben sem tartani attól hogy összevesztek és kenyértörés.

2012. jan. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nagyon romantikus és nem bűn, hanem egy kis csel. Az ember ennél többet is megtenne, hogy visszakapja a szerelmét. Szerintem ha ilyenért elhagy, akkor apróbb dologért is.
2012. jan. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%

hidd el, túl leszel rajta és jobb lesz, és ha elmondod 20év múlva ezen csak mosolyogni fogtok :)

és egyébként nem kellet volna itt megkérdezni,te is érzed,hogy úgy lenne a helyes ha elmondanád,akkor? :)

2012. jan. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!