Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy ha nő háztartásbelinek kényszerül?

Figyelt kérdés

Alap eset. Mondjuk gyerek nincs és nem is lesz. A nő munka nélkül marad és valószínűleg a mai világot ismerve az is marad. Kétségbeesetten keres munkát,mert szeretné ha saját jövedelme is lenne ,de mondjuk sajna egyéb okokból (pl. egészsége) nem talál.

Ti szeretnétek-e vagy eltudnátok-e fogadni, hogy a férfi tartson el benneteket, miközben ti otthon a háztartást vezetitek? Van-e ennek értelme és ha igen akkor meddig lehet ezt így csinálni? És miért?



2012. jan. 24. 17:39
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Az is igaz,hogy a "háztartás" és a gyerek nevelés meg egyéb ügyintézések sokkal nehezebbek és egy teljes embert kivánnak. Úgyhogy egyetértek. Aki cserélni szeretne a nőkkel annak hajrá:)))
2012. jan. 24. 17:58
 12/23 anonim ***** válasza:

Nekünk ugyan már van gyermekünk, és munkanélküli sem vagyok, így nem tudom, mit tennék.

Veszélyeztetett terhesként voltam itthon, amikor még nincs baba és csak a háztartás van. Hát nagyjából beleőrültem az unalomba, pedig azért a babavárás körül voltak plusz tennivalók.

Ha már olyan korban lennék, vagy olyan beteg, hogy nagyjából esélytelen legyen munkát kapnom, akkor valószínűleg önkéntes munkát vagy valami nagyon kreatív hobbit találnék magamnak, esetleg jobban belefolynék a falu életébe, rendezvény, programszervezés terén.

Anyósom régóta rokkantnyugdíjas, ő szinte bele van betegedve a "haszontalan lét"-be. Hiába a kiskert, a háztartás, mégis sokszor unatkozik, nem találja a helyét.

2012. jan. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Igen sajnos ez a valóság! És ha véletlenül sikerülne is egy középkorú nőnek állást szereznie,akkor is még ott van,hogy x évet kiesett a munkából. tehát patt helyzet!

Engem pedig pasi ne tartson el,mert annak sosincs jó vége!

Csak az az igazság,hogy a mai világban nőnek lenni sem egy élvezet! Pláne,hogy bizonyos szinteken,azt szeretnék ha a nők otthon maradnának aztán csinálnák amit a pasi mond! na most nekem ez eleve nem megy! Én elég önálló vagyok és nem viselem el ha irányítanak. nem tudom ezzel ki hogy van,de én a tétlenségen kívül abba is beleőrülnék ha nekem kellene a pasit kiszolgálnom. Kényszerből. mert ha magamtól teszem az más. De ha kvázi a körülmények "rákényszerítenek" na attól kibuknék.

2012. jan. 24. 18:23
 14/23 anonim ***** válasza:
64%
Valamelyikőtök élt nyugat-európában? Svájci vagyok, van Németországban és Angliában is barátnőm, és errefelé bizony cseppet sem szégyen, vagy kényszer, ha a nő háztartásbeli. Úgy vannak vele, hogy ha egy nőnek hivatástudata van, vagy keveset keres a férje, akkor dolgozzon, de csak ezekben az esetben, egyébként jobb szemmel nézik, ha nem csinál semmit, mintha mondjuk pincér, vagy ilyesmi lenne és ebben nincs lenézés a "kisemberek" iránt, csak itt ilyen a felfogás. Nem véletlen, hogy nálunk a legtöbb ilyen egyszerű munkás bevándorló. Számomra nagyon fura, hogy Olaszországtól keletebbre mennyire megvetően nyilatkoznak a "munkanélküli" feleségekről.
2012. jan. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Igen. sajna itt ez van. viszont azért tegyük hozzá,hogy enenk a szerepkörnek vannak hátulütői is.Én pl. úgy nőttem fel,hogy azt láttam anyu,apu dolgozik a keresetük egy részét berakják a közösbe ugye rezsi ,kaja,gyerekek,és a többivel fejenként rendelkeznek.Tehát zsebpénzük van. Hogy szépen fogalmazzak. Most viszont sajna ha egy ilyen esetet nézünk akkor a pasi örül ha tényleg eltartja a nőt meg fizeti kaját és a rezsit aztán annyi. Nyaralás pihenés,nuku. a nőnek meg ebben az esetben nincs saját pénze. kvázi a pasitól kell kérnie. és sajnos ismerve férfi társainkat (tisztelet a kiv-nek) bizony ők ha adnak is elöbb-utóbb elvárják,hogy a nő olyan ruhát vegyen magának ami neki tetszik,úgy viselkedjen ahogxy nekik tetszik stb.. mondom ellenpélda is van. Meg könnyen a nő fejéhez vágja,hogy ha én tartalak el akkor csináld úgy és azt amit én szeretnék. Hogya nő eközben effektíve vezeti egy személyben a háztartást,gyereket nevel,a kertet gondozza stb,magára alig marad ideje . Na az mindig érdekli a pasikat:) Arról meg nem is beszélek,hogy a férfiaknak vannak bizonyos szükségletei és vágyai és a nőtől bizony elvárják,hogy ne legyen fáradt és álljon csak helyt akkor és ott ahol ő éppen kívánja:)))Biztos van ellenpélda is.Én most csak a környezetemben látott és általam is tapasztalt dolgokat írtam le.
2012. jan. 24. 19:44
 16/23 A kérdező kommentje:
Az én pasim effektíve már most megcsinálja,hogy ha valamit nem akarok megvenni és felhívom a figyelmét,hogy ne vegyen nekem olyat akkor azért is megveszi,és természetesen olyat amilyen neki tetszik!! És nem vagyok a felesége! jelzem nem is leszek! Sőt! Még csak nem is élünk együtt és még van némi keresetem. Nem sok de van. Mi lesz akkor késöbb. ha tényleg rá lennék utalva.? járhatnék úgy ahogy ő szeretné,hogy kinézzek? Vagy ha éppen csadort szeretne rám rakni akkor abban?? Vagy ehetném azt amit ő szeretne ? És mi lenne az állataimmal? Őket ki etetné? Meg mi lenne az én különböző egészségemet óvó készítményemmel? Azt is ő állná a havi nettójából? Mert arra azért én befizetnék.:)
2012. jan. 24. 19:51
 17/23 anonim ***** válasza:
Hát embere válogatja.. nálunk úgy szokás, hogy hiába csak a férj keres, mégis közös néven van a számla, mindkettejüknek van 1-1 kártyája, így nem kell pénzt kérni, vagy csipcsup kiadásokat megbeszélni. Persze biztos van olyan férfi, aki erőszakos, de az erőszakos lenne akkor is, ha a neje ugyanúgy dolgozni járna, nem?
2012. jan. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Nem feltétlenül. Mert akkor a nőnek van saját pénze! Ennek örülök,hogy nálatok így megy a dolog. Ez biztosan nagyon jó,de ez is lehet konfliktus forrás.És nem hiszem,hogy az én párom vagy férjem vagy társam vagy akárkim:) közös számlát nyitna velem+kártyát is adna,hogy gazdálkodj csak anyukám ahogy te szeretnél. Én úgy tapasztaltam,hogy a pasik nagy része ennél "erőszakosabb" kvázi ő kezeli a pénzt a nő meg mondja meg mennyi kell és azt odaadja. Vásárlás a nőnek meg a gyereknek csak közösen.:)) De láttam ellenpéldát is:)
2012. jan. 24. 20:10
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Én is már válaszoltam, az vagyok aki bírná, és nem szégyellné, de azért kell az elfoglaltság :)


Az én szüleim, mióta én élek (lassan 20 éve) úgy vannak, hogy apám azt mondja anyunak, hogy nyugodtan maradjon itthon, elég munka neki ellátni a házat. Anyu ezt választotta, nekik is közös folyószámlán van a pénz, meg itthon is mindketten rendelkeznek vele, nincs "enyém-tiéd"...Ebből sose volt gond.

2012. jan. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Azért ez nagyban függ attól is, hogy a férfi egyedül el bírja-e tartani őket.

Anyum is ilyen helyzetben volt pár évig, bár szerintem az javarészt az ő hibája volt és én neheztelek is rá emiatt. Vagyis azért, mert Apu fizetése nem volt elég nekik és elég sok adósságot felhalmoztak miatta. Ráadásul Anyu még a háztartási dolgokat sem látta el tökéletesen, szegény Apumnak kellett sokszor munka után takarítani vagy főznie...

Én 2 gyerekkel vagyok itthon immár 5 éve, 2 nap múlva kezdek újra dolgozni. De hiába a gyereknevelés, a háztartás stb, én az első évtől fogva annyira haszontalannak érzem magam, hogy nem igaz! Persze tudom, hogy a gyerekeimnek szükségük van rám és amíg picik voltak, ez nem is volt ennyire bennem, de az elmúlt fél évben minden nap azzal keltem és feküdtem, hogy szeretnék már újra dolgozni. Nem a stressz és az időhiány, meg a hülye főnök és az idióta kollégák hiányoznak, hanem a meló, amit szeretek csinálni és amit megköszönnek, megdicsérik, elismerik stb.

A háztartás tipikusan nem ilyen, a gyereknevelés meg aztán végképp nem. Mindkettőnél csak azt veszik észre, ami nem jó. Pl. ha nincs elmosogatva, az egyből feltűnik, de ha meg van csinálva, az mindennapos. Vagy ha hisztizik a gyerek, mindenki egyből azzal jön, hogy biztos nincs rendesen megnevelve, de egy csöndes gyereket senki sem vesz észre és dicséri meg az anyukát, hogy milyen jólnevelt gyermeke van.

Szóval nem, hosszú távon egy egészséges, felnőtt embernél szerintem nem működhet.

2012. jan. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!