Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ha a szülő...

Mit lehet tenni ha a szülő különbséget tesz a gyerekei között?

Figyelt kérdés
A férjem testvére soha nem dolgozott, családja van, önálló, külön életet él. A szerencsejátékon inkább veszíteni szokott. Ilyenkor a szülők pótolják a hiányokat. Mindent megteremtenek neki. Sajnos a páromnak is ez a normális, és nagyon elfogult ő is. Annak ellenére, hogy tisztességes dolgos életet él még a megbecsülést sem kapja meg. Szeretetben is óriási a különbség a testvér javára. Engem nagyon zavar ez. Egészségtelen állapotnak tartom. Sokszor úgy érzem, hogy ezen a házasságunk bukhat el.
2012. jan. 25. 17:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Semmit. Tanuld meg elfogadni.

Valamilyen szinten minden szülő különbséget tesz a gyerekei között. Ciki, ha ilyen mértékben, de attól még nem tudsz mit tenni vele.

2012. jan. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez miért zavar téged személy szerint? A te házasságod a sógorod miatt menne tönkre? Vagy nem értem a kérdést?
2012. jan. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ez nem a te ügyed, kivéve, ha a közös pénzeteket játssza el a sógor
2012. jan. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mivel családi összejövetelek is vannak ez élesen kirajzolódik. Oda a család -mi is - visz mindent ami az asztalra kerül, viszonzás persze nincs. Ez szerintem alapvető udvariasság is kellene hogy legyen. Erre egy baráti társaságban is odafigyelnek. A másik, hogy mindig mi kapjuk a telefont ha gáz van amitől a párom kikészül - lelki zsarolás a nem birom tovább dumával - . Akkor rohan segíteni vagy kérni neki! Ha a párom szorulna (mostanság ugyebár a gadaság) rá akkor kapja a megjegyzéseket hogy majd megoldod!
2012. jan. 25. 17:51
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül szeretik anyósodék jobban a sógorodat. Csak ő a problémásabb és talán így több figyelmet kap.

Ha szingli lenne, akkor nem helyeselném, hogy a szülők anyagilag támogatják őt, de így hogy van családja, másabb a helyzet. Talán nem akarják, hogy emiatt elhagyja a felesége, vagy, hogy nélkülözzenek az unokák.


Elhiszem, hogy rossz, hogy a férjed nem kap ennyi törődést, de ez nem hiszem, hogy érinti a mindennapjaitokat. Lépj túl!

2012. jan. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős.

Nagyon utálom az ilyen szülőket, pedig rengeteg ilyen van. Nem értem miért vállal valaki több gyereket, ha csak egyet képes szeretni.

2012. jan. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Azon bukik a házasság hogy a testvért jobban szeretik, vagy csak az a baj hogy nem titeket pénzelnek.
2012. jan. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Az nem tűnik fel hogy nem dolgozik? Sőt. Vkinek ez normális?
2012. jan. 25. 21:06
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én férjem családjában is hihetetlen különbséget tesznek a szülők a férjem meg a húga között.

Tavaly segítettek neki lakást venni igaz hitelre, de megvolt az indulója rá. Sőt mivel egyedül él és nem keres sokat havi szinten is segítik, mert ha nem így lenne nem tudná magát eltartani. Sőt megvette a lakást és még 2 milliót költött rá az apja, hogy ki is nézzen valahogy.

Nem sajnálom a lánytól csak a férjemet sajnáltam amikor ezt végig élte, rossz volt látni hogy bántja a dolog.


Én mint feleség semmit nem tudok tenni elfogadtam olyanak a helyzetet ahogy van. A férjem is utálja ezt az egészet, de nem tud mit tenni. Szerintem is elég durva ezt csinálni, mert nekem is van testvérem és nem tettek köztünk különbséget soha.

2012. jan. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
60%
Kompenzálnak nyilván kisgyereként letojták az öcsit attól lett lúzer. Neked meg az a bajod hogy nem nektek megy a pénz.
2012. jan. 26. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!