Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A húgom teljesen megőrült. Ti...

A húgom teljesen megőrült. Ti mit tennétek ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Mindig nagyon labiris, gyenge idegzetű volt kicsinek is, könnyen dühbe gurult minden apróságon, már az óvodában is probléma volt emiatt. Én pont fordítva, egy tökéletesen stabil jellem vagyok. Később a tinédzserkorba érve még jobban megvadult, otthagyta a gimit is, mert nem volt türelme a tanuláshoz. Nincs se szakmája, se nyelvtudása, se semmi. Most alkalmi segédmunkákat végez, otthon a rezsibe nem száll be, sőt, féktelenül pazarol, naponta 1-2 órát zuhanyozik, nem kapcsolja le a villanyokat, teljes díszkivilágítás van a lakásban, emiatt a szüleim nyugdíja rá is megy a rezsire! Anyám, apám nem bír vele, olyan vad, engem is többször késsel megfenyegetett, hogy leszúr, ha még egyszer szólni merek a pazarlásért! A szobaajtókat zárni kell, mert tőlünk lop, ruhát, kaját, pénzt, mindent, a szobámban külön háztartást kellett berendeznem edényekkel, és saját hűtővel, mert a kajámat is rendszeresen megette, és hab a tortán, hogy bulimiás, mindent kihány, amit megeszik, ráadásul sokszor a kádba hányja bele, és nem is takarítja ki rendesen....emellett iszik, és alkalmi drogos, kétszer lett már öngyilkos és egy tucatszor feküdt a pszihiátrián teljesen begyógyszerezve. A pszihológus azt mondta, rég találkozott ilyen súlyos esettel, de a húgom megszökött onnan és kijelentette, vele nincs semmi baj és ő többet oda vissza nem megy! A mai napja így telt: reggel bezabált,ivott, hányt, majd megint zabált, hányt, ez egy két órás procedúra volt, majd egy órát internetezett és megint zabált és hányt, háromszor egymás után. Már tiszta seb a keze a harapdálástól és a mandulája is vérzik, a sok önhánytatástól. A segédmunkás fizetéséből főleg kenyeret vesz, egy kilót megeszik egyszerre és azt hányja ki, napi - kiló kenyeret és hány....és ami a legdurvább, mint a ketten glutén érzékenyek vagyunk, a rokonok közt is nem egy szigorú gluténmentes diétára szorul, azaz a gabonaféléktől kellene tartózkodnia, de ő azt mondta, minden diétát lesz@rok! Anya már többször kérte, sőt könyörgött neki, költözzön el, de halálosan megfenyegette őt is, sajnos a szüleim nagyon félnek tőle! Nincsenek barátai, már rég elriasztotta az agressziójával az összeset, korábban fiúkkal ismerkedett a neten, de mind dobták, mert nagyon agresszív, őket is fenyegette meg parancsolt. Emiatt most még jobban maga alatt van, még többször hány és az öklével szétverte az összes bútorát a szobában, a konyhabútort is, anyámat majdnem elvitte a mentő, annyira felidegesítette magát, mivel ezt a fenyő konyhabútort ő vette és nagyon szerette. Én már három éve nem szóltam hozzá, mióta többször halálosan megfenyegetett, de a szüleim sem beszélnek vele. Kirakni a lakásból nem tudjuk, mert esze ágában sincs elmenni, sőt ezt szóban is közölte! Anyámék már nem bírják anyagilag a pazarlásait, a hányadékokat takarítani utána, és csak akkor lehet bemenni a konyhába, ha ő nincs ott, mert állandóan átkozódik, a legdurvább káromkodásokkal félhangosan, ha valaki a közelébe kerül....egyszerűen nem bírom már én se elviselni! Elköltözni még nem akarok, nem akarom a szüleimet itt hagyni, sőt, ők könyörögnek, én ne menjek el, sajnos anyám és apám elég gyenge jellem, ez az ő nagy hibájuk. Nem akarom, hogy bajuk essék, vigyázok a dolgaikra, hogy a szobám állandóan zárom, még akkor is, ha a wc-re megyek a lakáson belül, mert volt, hogy lopott tőlem az alatt a pár perc alatt is, amíg wc-n voltam. Nagyon nehéz így élni! Teljesen antiszociális, pszihopata személyiség, a személyisége teljesen eltorzult! Sajnos az elmegyógyintézeteket bezárták, kényszer gyógykezelés sincs 18 év felett, csak ha valami súlyos dolgot csinál, pl. megszúr késsel valakit, kizárólag akkor alkalmazzák! A pszihiáter mondta nekünk, aki kezelte, hogy nem tartható benn és nem vihető vissza, ha megszökik, ez a törvény! Nagyon szerettük volna kényszer gyógykezeltetni, egy zárt osztályon, de ilyen csak Amerikában van!

Féltem a szüleimet, nem akarom, hogy bajuk essen, de én is egyre nehezebben viselem el! Ti mit tennétek? Amit ide leírtam, ez a szomorú igazság....a szüleim annyira szégyellik, hogy még a rokonok előtt sem említhetem meg, amit ide névtelenül leírtam!


2012. jan. 25. 19:34
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:

Az igaz, hogy a zsaruk nem igazán foglalkoznak még a családon belüli erőszakkal, de ha az utcán csinálja a bajt csak maga alatt vágja a fát, ugyanis közrend zavarásért bevihetik, este meg rendzavarásért vagy most nem tudom mi a neve de működik, ha rongál, rugdos akkor garázdaságért.

A szüleid meg tényleg csak azt eszik, amit megfőztek persze ilyen szélsőségesen eltolni egy gyereket ritkán lehet, szerintem valami komoly elváltozás lehet az agyában. Már kisgyerek korában sem ártott volna egy találka egy gyermek pszichóval.

Nincs mese szembe kell szállni vele, tudom innen gép mögül könnyű osztani az észt de mégis, mi más módod lenne megoldani másképp a problémát.

Kirakni, zárcsere, ajtót kulcsra zárni, ha balhézik zsarukat kihívni egyszer, kihívni kétszer sokadszorra megunja és eltirhul.

Csak egyszer kell saját magad kiszórni a cuccait az ajtó elé anélkül, hogy a szüleidnek szólnál rájuk itt most nem kell hallgatnod. Ha ők ilyen nyuszik és inkább hagyják kinyírni magukat a saját gyereküktől lelkük rajta de te is ott vagy és pont miattuk. Akkor vagy fogják be, vagy álljanak melléd. És még elvárják, hogy hagyd magad földbe döngölni. Az eszem megáll ezek aztán a szülők.

Mi a jobb most őszintén? Ha a tesód néha óbégat a hát előtt, amivel csak magát minősíti nem titeket, vagy napi szinten életetek végéig szívni?

Melyik a nagyobb rossz?

2012. jan. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:
3%
Én meghallgatnám a húgod verzióját is. Nem véletlenül lett ő sem ilyen.
2012. jan. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 A kérdező kommentje:
Nincs tulajdonrésze semmiben sem, de ha valamelyik szülőmet a sírba viszi, akkor mindennek a fele őt illeti....és ő innen el nem költözik, csak ha erőszakkal viszik el innen.....a nyakleves nem használt, egyszer pofon vágtam és késsel támadott, apám és én ketten csavartuk ki a kezéből, anyám meg csak zokogott....ő sajnos elmebeteg, ön és közveszélyes, ezt a pszihiáter is megmondta. Nagyon súlyos elmebeteg, a személyisége teljesen zavarodott. Gyakran beszél magában, mintha valaki lenne mellette, és szellemeket lát, erről is beszélt a pszihiátrián.
2012. jan. 25. 20:09
 14/55 anonim ***** válasza:

De én nem értem mit nem említhetsz a rokonoknak? És a szomszédoknak se?

Amugy bocsi, de ha szüleid képesek lennének kidobni az utcára nem csoda, hogy tesód ilyen lett. Ő egy beteg ember és igaz, hogy veszélyes, de akkor is az ő gyerekük és nem az a megoldás, hogy utcára dobom. Lehet én el se tudom képzelni mi folyik nálatok, de az én szememben nem sokat ér egy olyan szülő aki kidobná a gyerekét az utcára. És igen az is lehet, hogy tesód képes lenne leszúrni őket, de beteg neki ez a betegsége.

2012. jan. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 anonim ***** válasza:

"Nagyon súlyos elmebeteg, a személyisége teljesen zavarodott. Gyakran beszél magában, mintha valaki lenne mellette, és szellemeket lát, erről is beszélt a pszihiátrián."


Nem skizofrén véletlenül (a képi és hang-hallucinációk miatt kérdem)? Vagy ha nem az akkor az orvos mit mondott pontosan mi a baja?

2012. jan. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim ***** válasza:
87%

Meg lehetne hallgatni de tapasztalatból tudom, hogy az ilyennek nem lesznek kézzel fogható magyarázatai.

Egy normális ember nem viselkedik ilyen brutál módon akkor sem ha problémái vannak.

Az meg elgondolkodtató, hogy mitől van neki ekkora problémája ilyen nyúlbéla szülők mellett meg egy segítőkész tesó mellett. Nyilván nem volt része gyermekkori erőszakban inkább ráhagytak mindent.

És miért nem lett ilyen gyagya mind két gyerek?

Ahogy a kérdező írta már gyerekkorában is ilyen volt. Akkor kellett volna a szülőknek lépni talán akkor még vissza tudták volna terelni a helyes útra de itt a szülők mindent ráhagytak, ami még súlyosbította a helyzetet.

Nem hiszem, hogy elmebeteg, egyszerűen csak nem uralkodik magán, azt hiszi mindent megtehet, mert sosem fegyelmezték,talán a szellemi szintje sem az igazi mert a probléma megoldásához kell valamiféle intelligenciaszint. Ha nem tudatosul benne, hogy probléma van vele akkor nincs mit tenni.

2012. jan. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 anonim ***** válasza:
100%
Ha valóban az orvos mondja, hogy ön-és közveszélyes, akkor viszont nem igaz, hogy nincs kényszer gyógykezelés. Ezt konkrét esetből tudom. El kell indítani a gondnokság alá helyezését, a bíróság kérni fog róla orvosszakértői véleményt. Korlátozni fogják a cselekvőképességét. Innentől viszont akarata ellenére karhatalommal lehet vinni kezelésre.
2012. jan. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim ***** válasza:

20:11-es vagyok.


Most ő neki van orvosi papírja, hogy beteg vagy csak ezek alapján gondoljátok azt és lehet, hogy egyszerűen csak hisztis és azt hiszi bármit megtehet? Mert nagyon nagy különbség van a kettő között.

2012. jan. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:

"Nincs tulajdonrésze semmiben sem, de ha valamelyik szülőmet a sírba viszi, akkor mindennek a fele őt illeti"


Akkor a szüleidnek kéne írniuk végrendeletet amiben semmit se hagynak őrá. És fogadd meg a 17-es válaszoló tanácsát.

2012. jan. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:

Ha a lakásban nincs tulajdon része akkor jobb ha a szüleid mindent rád iratnak amíg élnek mert ha nem akkor nagyon sok gondod lesz később.

Neki erről nem kell tudnia. A közművek maradhatnak a szüleid nevén, hogy az ő nevükre jöjjön a számla.

Ha a doki kiállít egy papírt arról, hogy ön és közveszélyes nem hiszem, hogy ne lehetne elvitetni. A háziorvos vagy a családsegítőnél nem tudnak felvilágosítást adni? Engem nem érdekelni mit szólnak a szülők járj utána magad ez így nem mehet a végtelenségig.

2012. jan. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!