Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A húgom, apám tudta nélkül...

A húgom, apám tudta nélkül szed antidepresszánst, eláruljam neki?

Figyelt kérdés

19 éves lány, nincs sok barátja és sajnos itthon nem egy felhőtlenül barátságos körben van (öcsém szekírozza, én elég sokszor rossz kedvű vagyok)

Egy pszichológus irt fel neki valami anti bogyót az alvási zavarokra, utána átváltott egy másikra (miagen).

Nem örülök annak amit ezekről olvasok, de én 20 éves vagyok és semmit nem tudok csinálni ellene (gyakran haragszom rá hogy naphosszat tv-zik és nem segít a házimunkában, míg én keresem a pénzt otthonra és tanulok egyetemre)

Félek hogy apa csak rontana a helyzeten, leüvölti a fejét vagy valami...

Mégis mit tegyek? Beszéljek a pszichológusával? Legszívesebben leüvölteném a fejét, hogy ilyen döntéseket bíz egy tapasztalatlan lányra...


2012. jan. 28. 16:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%

egy pszichológus nem is írhat neki gyógyszert,csak pszichiáter.

a húgod fejével kéne beszélni,hogy ez nem megoldás a problémájára, esetleg másik pszichológushoz elvinni(nem pszichiáterhez mert az annyit tesz,hogy felírja a bogyókat és ennyi a lelkével nem törődik).

2012. jan. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
27%

Keressetek egy pszichológust. A pszichiáternek az az elsődleges célja, hogy minnél több bogyót írjon fel, a tényleges problémával nem foglalkozik.

Egyszer, egy pszichológus mondta, hogy igazából rájuk nem is lenne szükség, ha lenne mindenkinek egy jó barátja és egy százas papírzsepije.

Te próbáltál már vele beszélgetni?

2012. jan. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Igen, próbáltam, elvittem egy teaházba és mondta hogy szüksége lenne több törődésre, ölelésre meg talán barátra is mert magányos és unatkozik. Megbeszéltünk ezt azt, de én nem tudok egyszerre pótanya, kitűnő egyetemista és még aktív kereső is lenni (alig vagyok otthon). Azt mondta abba hagyja..de hát megint megtaláltam nála néhányat.
2012. jan. 28. 16:26
 4/14 anonim ***** válasza:
Ha nincs semmi öröm az életében, akkor nem is nagyon fog róla leállni. Mivel a tablettáktól valamennyire jobban érzi magát.
2012. jan. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Értem, mi a problémád, csak a kérdést sikerült furán feltenned... ugye te sem gondolod, hogyha apukád leüvölti a fejét, attól jobban lesz a húgod?


Tényleg arra lenne szüksége, hogy néha elbeszélgethessen valakivel. Nem szándékosan van ennyire begubózva (értsd: naphosszat TV-zik, és nem csinál semmit) csak kell valaki, aki kimozdítja, és néha noszogatja kicsit az elején. Mert bár talán furán hangzik, de a rosszba is bele lehet szokni, és ha az ember hozzászokik, hogy nem érzi jól magát a bőrében, abból egyedül nehéz kilábalni - kell, aki néha mondja neki, hogy de igenis, most gyere velem bevásárolni vacsorára, stb.


A gyógyszereket meg szerintem minél előbb le kellene húzni a WC-n, ha rászokik, csak rosszabb lesz...

2012. jan. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Az üvöltést úgy értem apámnál, hogy most padló alatt vagyunk pénzügyileg, azért én vagyok úgymond a kenyérkereső, és apának már emiatt is rossz kedve van. Ha megtudja hogy a húgom egyedül döntött ilyen dologban először is biztos megkeresné az orvost és kicsinálná a dumájával. Másrészt a húgomat is lehet nagyon lebaszná hogy mért csinált ekkora hülyeséget. A mi családunkban nagyon sokan csinálnak baromságot és apa egy kis dologtól is felhúzza az agyát, lásd hogy pl én nem mentem el erdei táborba mert akkor rosszban voltam osztálytársakkal és akkor nagyon durván le lettem cseszve amiért utolsó nap szóltam.
2012. jan. 28. 16:44
 7/14 anonim ***** válasza:
94%
19 éves felnőtt testvéred és az orvosa tud felelősséget vállalni a gyógyszerszedésért...nem értem, te 20 évesen milyen jogon bírálnád felül egy orvos döntését, milyen jogon szólsz bele abba, hogy a testvéred kezelteti magát és próbál kilábalni a betegségéből...ha el akarja mondani valakinek, akkor elmondja, ha nem, akkor nem mondja...
2012. jan. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Ja igen, nem írtam hogy ez úgy kezdődött hogy a pattanásait akarta kikezeltetni és egy bőrgyógyász! küldte át egy szar dokihoz akitől el is ment a hugom és most belé beszéltek ezt azt, hogy a stressztől patis a bőre stb(inkább csak nem mossa normálisan,kozmetikus lenne jó tehát az se 2 ft..)

Azért bírálom felül mert a húgom még egy 13 éves szintjén van, a mese nézés és az hogy nem csinált sok mindent önállóan sztem erősíti a szabályt(biztos vannak kivételek)

2012. jan. 28. 17:42
 9/14 anonim ***** válasza:

"nincs sok barátja és sajnos itthon nem egy felhőtlenül barátságos körben van"


Szerintem meg emiatt

2012. jan. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
van 2 legjobb barátnője és ennyi..nem képes befogadni másokat a "bizalmába" még ha csak egy szimpla csevejről is van szó..
2012. jan. 28. 18:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!